Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha megszakítással védekezünk...

Ha megszakítással védekezünk az egyértelműen biztonságosnak tűnő néhány napban, kevés eséllyel eshetek teherbe?

Figyelt kérdés

Elég jól ismerem a testem, amikor erős PMS tüneteim vannak, akkor már egyértelműen nem ovulálok.


A hónapban a menzesz végén elszakadt a gumi, de egyből kivette a párom. Tegnap, a ciklus 22-ik napján pedig megszakítással voltunk együtt, vagyis az elején gumi nélkül, utána pedig felhúzta.


Nem lenne nagy probléma egy baba, de 2-3 év múlva ideálisabb lenne. Csak hát nem szedhetek fogamzásgátlót és megbeszéltük, hogy menzi előtti napokon beleférhet a megszakítás, vagy csak a végjátéknál húzott óvszer.


És ha ovulációs tesztet is vennék, azzal tutira is mehetnénk?


Idén 2x voltam nőgyógyásznál, az egyik alkalommal a 12. Napon ovuláltam az UH szerint, a másik alkalommal a 15. Napon.


Ne ítéljetek el, kérlek.



dec. 22. 21:06
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
77%
Egyértelmüen biztonságos nap nincs, a ciklus bármelyik napján teherbe lehet esni. A megszakítás nem védekezés, ettöl szintén lehetsz terhes. Az "ismerem a testem" szintén csak egy hiedelem, ez sem akadályozza meg a terhességet, ha nem védekezel.
dec. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 A kérdező kommentje:

Nem lehet azért, az ovulàciós tesztek általában nem tévednek. Lehet venni nagy tételben internetről és minden nap lehet tesztelni.


A bármelyik nap ovuláció amiatt is lehetséges, mert ha mondjuk a 10. Napon bekerül egy adag spermium, akkor képesek olyan anyagokat termelni, ami meggyorsítja a tüszőrepedést. Emiatt a ciklus első felében nem lehet ezt a módszert alkalmazni.


De ha már legalább 5 tünete van a peteérésnek, és még ennél is tőbb a premenstruációs szindrómának, akkor érezhető, hogy mikor tőrténik.


Olyan durva PMS tüneteim vannak néha, hogy ezzel orvoshoz járkáltam egy ideig, közőlte hogy sajnos ez genetika, ha anyukám és mamám is ebben szenvedett akkor ezzel kell élnem és kész.


Most is annyira fájnak a melleim, hogy csak melltartóban tudok létezni. XD

dec. 22. 22:32
 13/59 A kérdező kommentje:

De akinek nincsenek erős tünetei, az nyilván nem tudhatja, csak teszttel.


Am utánaolvastam h egyesek 8 éven át is képesek voltak ìgy vedekezni és sosem lettek terhesek.


Mondjuk én még azért nem mernék ovukor óvszer nélkül lenni, pláne mert nem heti 2x vagyunk együtt hanem olykor akar minden nap.

dec. 22. 22:35
 14/59 anonim ***** válasza:
100%
Megszakítással simán teherbe eshetsz.
dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
90%
Akkor elismétlem még egyszer: a megszakítás nem védekezés. Ezt gondolom a nőgyógyászod is elmagyarázta. A gumióvszer használata nem ördögtől való, ki lehet bírni, ha az ember utána nem idegeskedik azon,hogy teherbe esett-e vagy sem.
dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
76%

#1 vagyok.Mi személy szerint megszakításosan csináltuk ugye több mint 8 évig. Amikor elhatároztuk,hogy na jöhet a baba, akkor még az is 6 hónapba tellett.

Sosem szedtem fogamzásgátlót, gumit használtunk eleinte.Van aki teherbe esik előváladékkal, ( mint itt leírta valaki) de nálunk megfelelően működött a megszakításos.Illetve ha teherbe estem volna ez alatt a 8 év alatt nem lett volna gond az sem.

dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
81%

Én is kb 8 éve védekezem megszakítással. Igaz van már 2 gyerekem, de ők közel 10-10 hónap semmilyen védekezés után lettek.

Vagyis nálam lehetséges hogy azért működik mert alapból nehezebben esek teherbe. Ezt viszont csak akkor tudja meg az ember ha direkt próbálkozik.


Barátnőm viszont kb 12 éve van a férjével, ők is így védekeznek, és amikor gyereket akartak nekik szinte azonnal összejött. Vagyis ő jóval termékenyebb, mégis működik neki.

Ugyanakkor hány olyat olvasni hogy gyogyszer mellett lett terhes. Néha az az erzésem hogy az se biztonságosabb. Egy apró hormoningadozás, és máris hatástalan.

dec. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
77%

Csak óvatosan a menzi előtti napokkal, én akkor estem teherbe 😃

Mi is sokáig megszakítással "védekeztünk", de utána az állandó para, migrénes vagyok a fogamzásfátló ezen ront, spirál meg nem ajánlott, ha még nem szültél.

Marad az illúzió romboló óvszer, vagy a helyi fogamzásgátló.

dec. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
100%
Na, 7-es/8-as vagyok még egyszer: ha semmi egyéb nem játszik, akkor a megszakításos napokra a pessszárium/méhszájsapka + spermicid még esetleg jó lehet. De komoly tételben azért nem fogadnék arra, hogy ezek működnek, a semminél talán többet érnek mindenesetre.
dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket de kicsit olyan érzésem van, mintha senki se ertené amit írok. Egyértelműen ovus vagy közeli napokon mi csakis kizárólag óvszerrel védekezünk. A megszakítás csak akkor játszik, ha már érzem hogy vége az ovulációnak.


Én ebben a hónapban hamar, a 11-ik napon éreztem tüszőrepedést, és most már görcsölget a hasam, szóval 25-én meg kéne jöjjön, ez egy ilyen rövid ciklus lett, van ilyen.

dec. 22. 23:38
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!