Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha megszakítással védekezünk...

Ha megszakítással védekezünk az egyértelműen biztonságosnak tűnő néhány napban, kevés eséllyel eshetek teherbe?

Figyelt kérdés

Elég jól ismerem a testem, amikor erős PMS tüneteim vannak, akkor már egyértelműen nem ovulálok.


A hónapban a menzesz végén elszakadt a gumi, de egyből kivette a párom. Tegnap, a ciklus 22-ik napján pedig megszakítással voltunk együtt, vagyis az elején gumi nélkül, utána pedig felhúzta.


Nem lenne nagy probléma egy baba, de 2-3 év múlva ideálisabb lenne. Csak hát nem szedhetek fogamzásgátlót és megbeszéltük, hogy menzi előtti napokon beleférhet a megszakítás, vagy csak a végjátéknál húzott óvszer.


És ha ovulációs tesztet is vennék, azzal tutira is mehetnénk?


Idén 2x voltam nőgyógyásznál, az egyik alkalommal a 12. Napon ovuláltam az UH szerint, a másik alkalommal a 15. Napon.


Ne ítéljetek el, kérlek.



dec. 22. 21:06
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
87%
De értjük, amit írsz, de bármikor szexeljetek is megszakítással, van esély babára. Ezt meg te értsd meg. Ha most nem akarsz gyereket, nen szexel megszakítással. Jöhet a gyerek, oké, de mégis itt aggódsz, hogy nem vagy-e terhes. Érted?? Senki nem rosszindulatból írt.
dec. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Nem a párom karrierìve múlik a gyerekszülésen, nyilván emiatt aggódom. Plusz nem vagyunk házasok, ez sem motivál a szülésre. Ő lelkesebb, mert nem tudja mivel jár ez.
dec. 23. 09:43
 23/59 A kérdező kommentje:
Arról sem beszélek inkább, a családom hogy áll ehhez a kerdéshez, szerintük túl karrierista vagyok és inkább szülnöm kéne... el kéne fogadni, hogy nem mindenkinek ez a 0. Vágya mindenek előtt huszonévesen, a harmincas éveimben lehet nehezebb lesz teherbe esni, de ez sem biztos. Hogy érettebb és elégedettebb leszek addigra karrier és magánélet szempontjából, az biztos. Illetve szerencsésebb lenne egy nagyobb lakás, amit hitel nelkül szeretnénk. De nyilván a rokonok csak azt látják, hogy én öregszem már. :D
dec. 23. 09:46
 24/59 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem vagyunk házasok, mégis gyereket várunk.Ez nem kell attól függjön, hogy házas vagy vagy sem.
dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:
Nem, de attól még fogadd el, hogy van akinek ez egy fontos lépés az életben. Nem kell velem egyetérteni, de a szüleim nem voltak házasok és ez rendesen betett a kapcsolatuknak. Nem volt vagyonközösségük, örökké külön kasszán voltak, aztán szét is mentek 10 éve. El sem tudnám képzelni, hogy így neveljek valakivel gyereket, hogy nem tiszta mire mennyit költünk, ők ugyanis semmi ilyesmit nem beszéltek meg, egymás elől dugdosták a pénzt ahova lehetett.
dec. 23. 10:33
 26/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk házasok, van mindenkinek külön bankszámlája hiszen 2 keresetünk van, nem ö tart el. Van egy közös számlánk arra teszünk x összeget és abból élünk, költünk közösen... A többlet, a fizetés 1/3 megy félre mindkettönknek a saját részére.Nem akarok függni senkitől sem.Késöbb lesz házasság, egyenlőre 2éve eljegyzett,de elöbb házat épitünk, ami 50/50%. Házasság ide vagy oda ha szétmegyünk van megtakarított pénzem.
dec. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak leírtam hogy látom én a helyzetet.😊 Nem beléd akartam kötni vagy rosszindulatoskodni.
dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, elsősorban megnyugtatást szeretnél, hogy jól csinálod, amit csinálsz, de sajnos nem teljesen. Eszembe jutott ez az oldal, itt egy fiatal doki ingyen válaszol nőgyógyászati kérdésekre: [link] Kérdezz szerintem ott is rá ugyanerre, de ugyanazt fogja mondani, mint itt mi, hogy t.i. a megszakítás sosem elég. Egyébként házasságba vállalni gyereket szerintem is bölcs döntés, és ha jelenleg nem jönne a legjobbkor egy gyerek, csak javasolni tudom, hogy tegyél ellene, mert rányomhatja a bélyegét a vele való kapcsolatotokra, ha rosszkor születik.
dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

26 amúgy mi is így csináljuk, van egy közös dolgokra költési számlánk es mindketten meg is takarítunk. De pl: az autó javítását nem fizetem mert nem vezetek. Ő se fizet, ha egy csapot kicserélek a lakásomban. Ez így fair.


Mi még nem vagyunk eljegyezve, beszéltünk erről de 1,5 éves kapcsolatba ez korai lenne mindkettőnknek. De 3 év múlva lehet már házasok lennénk. A családomnál az volt a normális mindig, hogy hamar házasodtak, és 2-3 éves kapcsolatba jöttek a gyerekek. 90% a válási arány sajnos ha a 2 ágat összevetem. Meg kell ezeket fontolni! A szüleim is jegyesek lettek, csak aztán mar 2 gyerekkel rájött anya, hogy apa nem az a pénzkereső fajta, viszont szeretett élősködni anya örökségén. Nagy szerelem volt az övék, de anyukám túl anyagias, ő nem erte be azzal, hogy apa jó apa volt, neki egy pénzes pasi kellett. És a válások vagyonmegosztások undorítóak voltak családi-baráti körben, mert nem romantikus papírozni. De kell dokumentálni mennyi az annyi, kell végrendeleket írni, és akkor nem kell évekig pereskedni. Nagypapám ebbe halt bele a felesége halála után pl. A mamám tesója ugyanis vitt mindent, amit kaptak a dédik halála után, a nagypapám pedig vissza akarta perelni a gyerekeik érdekében amikor a mama meghalt. Nem sikerült, kiforgatták a vagyonból a mamáékat. A másik nagymamámat a saját öccse forgatta ki az örökségéből. A nagymamám rossz viszonyban van a lányaival, így anyával is, mert rossz szokások okán a nagybátyámra iratta a vagyona 90%-át, aki kis túlzással el is herdált mindent. Ezzel a hozzáállásal a felesége el is vált tőle, de őt is kiforgatta a vagyonából, mert ragaszkodtak a naiv bizalomhoz, és nem papírozták le, mennyit fizetett a feleség a házba. 80-20% volt az arány, de a váláskor 50-50% lett.


Tilos ilyenekbe belemenni, nekem hányingerem van ezektől a dolgoktól.


Nálunk egy nagyobb közös ingatlannál nem fog összejönni az 50-50% arány, ugyani ennyit párom nem tudna félretenni, öröksége pedig jó darabig nem lesz, ugyanis szerencsére még a szüleinek sincs, minden nagyszülő és még két dédi is él. ;)

dec. 23. 11:12
 30/59 anonim ***** válasza:

Természetesen ha az én autóm romlik el azt én fizetem ha az övé akkor azt ő :)

Engem 6 év után jegyzett el.Van aki szeretne várni, van aki nem :) Igen, sajnos vannak ilyen családok, ahol kiforgatja a nő a férfit a vagyonából.Én is azt vettem észre hogy akik 2 év után házasodtak a harmadikban már jött a baba azok már nincsenek együtt ( persze vannak kivételek, de az arány igencsak kevés) Oké, arra sincs semmi garancia hogy nekem a 8 éves kapcsolatom eltart még 40 évig. De én így stabilabban érzem magam. Nekünk ez így megfelel, nem siettünk el semmit, nem számoltuk az éveket, sodródtunk az árral és kialakult a közös jövőnk.

dec. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!