Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha megszakítással védekezünk...

Ha megszakítással védekezünk az egyértelműen biztonságosnak tűnő néhány napban, kevés eséllyel eshetek teherbe?

Figyelt kérdés

Elég jól ismerem a testem, amikor erős PMS tüneteim vannak, akkor már egyértelműen nem ovulálok.


A hónapban a menzesz végén elszakadt a gumi, de egyből kivette a párom. Tegnap, a ciklus 22-ik napján pedig megszakítással voltunk együtt, vagyis az elején gumi nélkül, utána pedig felhúzta.


Nem lenne nagy probléma egy baba, de 2-3 év múlva ideálisabb lenne. Csak hát nem szedhetek fogamzásgátlót és megbeszéltük, hogy menzi előtti napokon beleférhet a megszakítás, vagy csak a végjátéknál húzott óvszer.


És ha ovulációs tesztet is vennék, azzal tutira is mehetnénk?


Idén 2x voltam nőgyógyásznál, az egyik alkalommal a 12. Napon ovuláltam az UH szerint, a másik alkalommal a 15. Napon.


Ne ítéljetek el, kérlek.



dec. 22. 21:06
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:

A masik h sajnos el kell fogadni, h az életre nincs recept. Nem kevés pár akart gyereket, tervezetten aztán mégis a gyerek pár éves korában elváltak vagy az apa meghalt. És aki gyereket vállal, annak minden élethelyzetben számolnia kell azzal, hogy a legrosszabb dolgokra is mindig van esély.


Nyilván tudom, hogy nekem is van esélyem teherbe esni.


Részemről ennyi, kellemes karácsonyt mindenkinek!

dec. 23. 13:30
 42/59 anonim ***** válasza:
100%
Franc se tudja, hogy ez hogy működik, vagy hogy nem. Voltunk orvosi vizsgálaton, hormon problémák miatt nehezen tartom meg a terhességet, a párom "katonái" meg életképtelenek. Orvos azt mondta, elég gyenge az esély a természetes teherbeesésre. Régebben szedtem tabit, aztan évekig a megszakításos módszer. 2x nem védekeztünk sehogyse, és mindkétszer baba lett.
dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy a rengeteg komment meg kérdés után sem érteni, pontosan mit szeretnél. Amit csinálsz, az NEM VÉDEKEZÉSI MÓDSZER, ezt egy értelmes, felnőtt nő értse meg. Szabadkozol, megmagyarázod, mit miért meg mit miért nem csinálsz: nem akarsz gyereket? Védekezz, húzzatok gumit, tetess fel rézgyűrűt, spirált, akármit. Akarsz gyereket? Akkor folytassátok így. A diskurzus a semmiről folyik, megerősítést vársz kívülről, de belül meg nagyon jól tudod,hogy amit csináltok, mert a párod ebben ugyanúgy benne van (de gondolom őt csak az érdekli,hogy nehogy gumit kelljen húznia még véletlenül sem), az rizikós. Ha valódi megerősítést vársz, a nőgyógyászod tud segíteni. És nem, nem ítélkezem csak nem értem,hogy felnőtt, felelősségteljes nőként hogy tudsz így szexelni, hogy bármikor teherbe eshetsz,vagy hogy mit vársz tőlünk gyakorin.
dec. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
100%
43#-as Én sem értem mi a kérdés. Én pl írtam,hogy hiába ismerem a testi tüneteket mégsem akkor volt ovuláció. Igazából senki se tudja megmondani,hogy mikor esel így kérdező teherbe,lehet két hónap,lehet egy alkalom,lehet soha. Orosz rulett. De jöhet nálatok,azt írtad,így nem értem mi a probléma. A spontán tüszőrepedésnek meg nincs tünete nem fogod tudni. Akkor lenne probléma,ha nem jöhetne most.
dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
73%

Én nem ovulálok, többször teszteltem. De nem is szeretnék gyereket, bár tablettát nem szedek.


De én se legyek senkinek példa, nekem PCOS-em van. :)

dec. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%

Egy nő két dologért képes bármit megtenni, ha gyereket akar és ha nem.

Ez olyan középút. Teszek ezért is, meg azért is.

dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:

Akkor volt az ovulációm most is, amikor éreztem, ugyanis ovuláció után 14 max. 16 nap (bár ez inkább a tévedési küszöb) a menstruáció kezdete.

Ha a 14. Napon érzem, akkor az egy 28 napos ciklus, ha a 18-ikon akkor 32 napos. Hónapok óta írom ezeket nagyon precízen, nem tévednek a testi jelzéseim egyelőre.


Azért mertem megkérdezni, mert arra voltam kíváncsi, másnak sikerült-e testismeret segítségével tabletták és intrauterin eszközök nélkül évekig elkerülni a terhességet.

Volt rá példa, szóval nem egy ördögtől való dolog ez.


A tüszőrepedés nem egy random testi jel, mint a puffadás, vagy az LH teszt (ami nem jelez tüszőrepedést). Lokalizált, éles fájdalom, egyszer sem volt olyan, hogy éjszaka fekvés közben történt volna. Jellemzően katalizálja egy fizikai aktivitas, pl: bevásárlás után mentem haza a cuccaimmal es belém állt a görcs. Akkor is tűpontosan 14 nappal később menstruáltam.


Abban mindenkinek igazat adok, hogy csak akkor szabad hazárdírozni, ha nem nagy gond a baba. Ezen felül nyilván mindenki ugy tesz, ahogy szeretne. :)

dec. 28. 09:41
 48/59 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,annyit írok húha. Gyerek előtt pszichológust javasolnék,még mielőtt belevágtok. UH nélkül soha a francba nem fogod tudni,hogy PONTOSAN mikor van. De mindegy látszik milyen okos vagy úgy is,nőgyógyásznak is megmagyarázod. :D
dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:

Nevetni fogsz, 1,5 évig jártam terápiába, mert a párom előtt csak egy rövid kapcsolatom volt és muszáj volt kezdeni valamit a szorongásommal ugyanis azt éreztem, hogy ha nem találok senkit, akkor soha nem lesz se életem, se gyerekem mert egyedül Maon megélni nem lehet.


Folytatni fogom a terápiám (fél éve befejeztem egy pszichodrámát), mert több olyan területe is van az életemnek, ami problémás. Önmagában az, hogy nem kéne becsúsznia egy gyereknek, nem a tanulmányaim miatt van, hanem mert abban sem vagyok biztos, hogy a párommal együtt kéne maradni. Az ellentétek vonzzák egymást, szokták volt mondani, de nekem ez a kapcsolat már az elejétől fogva lapos. Nem vagyok egy otthonülős fajta, ő neki viszont nem nagyon vannak igényei a rutinjain túl. Csak ezt egy gyerekkel nem lehet csinálni, a gyereknek élményeket kell szerezni és vinni ide-oda. Nyilván azért vagyok együtt a parommal, mert szeretem, de nem tudok úgy tenni, mintha nem zavarna, hogy sokkal érdekesebben is élhetnénk az életünket.


UH kell, egyfolytában ezt hangoztatod, de 0 jelentőseget tulajdonítasz az önmegfigyelésnek. 12. Napon volt egy érett tüszőm novemberben UH alapján. 13. Napon éreztem a szúró fajdalmat. A 27. Napon megjött. A hormonok miatt van 14 nap a menzesz és a tüszőrepedés közt.


Nyilván problémás, hogy a páromnak jobb lenne gumi nélkül én viszont szeretném eldőnteni mikor essek teherbe és hogy egyáltalán őt akarom-e apának. Emiatt is monitorozom magam ennyire, hogy véletlenül se engedjem rosszkor neki.


Nagyon nehéz társat találni az életben, én nem tartom magam sem könnyű esetnek, sem egy túl jó partinak (leszámítva a saját lakásom, de ez úgysem lesz a másiké házasságban sem), önbizalomhiányos is vagyok, de sajnos tényleg kezdem úgy érezni, hogy egyedül is képes lennék izgalmasabb életet élni, mint ketten alig szervezni valami programot és vàrni valami csodára. Én próbálkozom, de nagyon nehéz úgy rávenni valakit valamire is, hogy annyira látszik rajta és szàmomra egyértelmű hogy nincs semmi igénye.

dec. 28. 13:46
 50/59 A kérdező kommentje:
Amúgy nem küldhetem el pszichológushoz azzal, hogy ő is depressziósnak meg kiégettnek tűnik és nem szerencses még huszonéves ilyennek lenni. Ugyanakkor tényleg vannak emberek, akiket semmilyen étterem, rendezvény, vagy koncert vagy kirándulás vagy bármi hasonló nem érdekel és erre semmilyen megoldás nincs, csak vagy megszoksz vagy megszöksz. Én egyre nehezebben bírom így, hogy anyagilag is megtehetnénk. Ő már hosszútávú tervekről sem beszél. Hogyne lenne ez teher nekem, aki élni akar, aki társat akar, kesőbb pedig egy kiegyensúlyozott házasságot.
dec. 28. 13:51
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!