Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortuszon átesett lányok/nők!...

Abortuszon átesett lányok/nők! Elmesélnétek nekem, milyen volt?

Figyelt kérdés

Fontos döntést készülök meghozni.

A lelki oldalára is kíváncsi lennék, meg arra is, hogy hogy zajlik ez az egész. Hogy éltétek meg? Milyen gondolataitok voltak közben? Az utána lévő napokra is kíváncsi lennék.

Rögtön kiengedtek a kórházból, vagy bent kellett maradni bizonyos ideig?

Mindent szeretnék tudni róla.

Nem akarom hogy elmenjen ez a téma egy abortuszellenes vs. abortuszpárti vitába, csak személyes tapasztalatokat várok.


2010. nov. 3. 23:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
16%
Hány hetes kismaam vagy? Párod van?
2010. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

Rossz volt. Igazából én az abortuszra kiírt reggelen elvetéltem a stressztől... :( Mivel akkor kb. már 1 hete nem ettem! De elmentem volna... Sajnálom, és szégyenlem... :( De!n Úgy érzem 15 évesen egyáltalán nem lettem tájékoztatva... Most férjnél vagyok, egyetemre játok, babát tervezünk! :)


23/L

2010. nov. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 16 éves koromba volt egy abortuszom. A műtétre nem emlexem,mert altattak. Délelött bementem,du meg volt a mütét,de csak másnap mehettem haza,mert megfigyelelésen bent tartottak.

Én azt a lekezelést viseltem nehezen,amit kaptam. A nővérek is beszologattak hogy nem kellene fűvel-fával lefeküdnöm,meg nem kéne nekem nemi életet élnem. Holott akkor a barátommal már 2,5 éve együtt voltunk,egy éve éltünk nemi életet,és akkor kezdtem el gyógyszer szedni. De már 3 hónapja is szedtem,azt hittük h véd majd rendesen,mikor egyszer nem használtunk mellé gumit :S és terhes lettem. azóta se szedtem többet fogamzásgátlót maradtam az óvszernél!

Meg olyanokkal voltam egy szobába akik megtartották volna a gyereküket de vmi miatt el kellett vetetniük. Ők is állandóan csesztettek,meg lehordtak és elmondtak mindennek. Volt aki még a mütét elött rá akart venni h szüljem meg és adjam örökbe a gyereket,de arra nem is lettem volna képes h ha egyszer megszülöm csak ugy oda adjam vkinek,meg olyan lehetőség volt elöttem amivel élnem kellett. 1 éves ösztöndíj egy amerikai suliba!

Szóval nekem ezek miatt a beszólogatások miatt vannak a rossz emlékeim,mert elötte is és utánna is anyukám meg barátom végig mellettem állt,így könnyű volt feldolgozni

2010. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%
Személyesen ilyen tapasztalatom nem volt,de nem ítélek el senkit, gondolom te sem jó kedvedből jutottál erre a döntésre. Volt egy lakótársam,aki szintén úgy járt,hogy abortusz előtt 2 nappal elvetélt. Elég erős személyiség, semmiképp nem akarta a gyereket,mert se lakása se rendes munkája, azt sem tudta,ki az apa,mégis eléggé kikészült lelkileg szegény. Van egy másik ismerősöm,aki meg pont akkor jött be,mikor én rosszullétek miatt benn feküdtem. Meg tudták volna oldani másképp is,de a nővérkék úgy döntöttek,hogy 5 boldog terhes kismama közé rakják be őt,egész idő alatt azt hallgatta,hogy hogy áradozunk a babáról,nem lehetett kellemes. Ő amúgy csak előző éjszaka aludt benn, műtét után nem sok idővel megkapta a zárójelentést és hazament.
2010. nov. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nem volt abortuszom, de a korhazban, amit lattam, az megdobbento volt. Mikor szules elott befektettek, abortuszra varokkal voltunk osszerakva egy szobaba (volt, akik lincselni akartak oket ott a szobaban, mert volt, akinek 5-szorre sikerult kihordani a babajat). Egyik nap bementek, masnap mehettek haza. Nem egybol engednek ki sehol. Volt, aki nagyon ki volt borulva, volt, aki meg ezt fogamzasgatlasi modszernek hasznalja es mar nagyon sokszor volt es azt is felrotta, hogy miert nem TB tamogatott. Szoval szerintem mindenki mashogy eli meg. Az utolso hozzaszolashoz pedig azt fuznem hozza, hogy a noverek tobbsege alapbol pokroc. Mi szulni mentunk oda, megis ugy beszeltek velunk, mint a kutyakkal (meg tegyuk fel magunkat CTG-re, ok nem segitenek, az agyat is mi huzzuk at magunknak stb.), szoval ez nem exkluzive az abortuszosoknak szol. Egyszeruen Magyarorszagon nem szabad korhazba kerulni senkinek, mert ott olyan serelmeket szerez, amiket sosem hever ki. Ehhez meg abortusz sem kell.
2010. nov. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%
A 23;35-osnek szol a mondandom masodik fele.
2010. nov. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
74%

Én 22 éves voltam mikor döntenem kellett.Pár nélkül,családi háttér támogatásával.

Ha 20 elmúltál,én javaslom h ne vállald az abortuszt.Szerintem a nehezen járható út könnyebb...

Ez nem ítélet,csak egy tanács a folyó túlpartjáról.Szép anyának lenni,és senkit nem lehet úgy szeretni mint azt a "kis szarost" és más sem fog úgy soha. :)

Csak ennyivel tudok segíteni.De mindenképpen JÓL gondold át,gondoljátok át...mert nincs ugye visszaút.És élete(ek) a tét... :(

2010. nov. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
62%

Annak a gyereknek nem lett volna jó, hogyha egy 15 éves majdnemhogy kislány neveli fel!

Igen a baba meghalt, sokkal jobban járt így, mint hogy egy tapasztalatlan gyerek kezébe legyen az élete!

Kiváncsi lennék hogy egy olyan helyzetben, hogy véletlenül, önhibádon kívül esel teherbe, mit tennél...

2010. nov. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
5%

De neki a nagy amerikai ösztöndíja fontosabb volt nah, ezt ecsetelgeti már mióta. Ilyennek később se legyen gyereke.


Kérdésre válaszolva amúgy: gondold át a veszélyeit is, mi lesz, ha nem lehet több babád?

2010. nov. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

23:26 vagyok. És igen! Kegyetlenül hangzik, de én végigéltem volna azt a napot, ha a jóIsten nem "könnyíti" meg a dolgomat...


Gondolom nem érted, csak a (több) gyermekesek, hogy szerettettel és 15 éves anyával a gyermek nem lakik jól!! Enni kell neki adni és az életre tanítani... 15 évesen egyiket sem lehet! Igen! Én sajnálom, hogy úgy létesítettem szexuális kapcsoltatot "heccből", hogy nem tudtam mi az... Igen, az én hibám is volt... Nem kérdeztem anyukámtól, ő meg nem mondta... A bunkóságot pedig (mivel aznap volt) én is megjártam. Gyakorlatilag megszültem egyedül a babámat, ott, ahol voltam... De nem a tahókkal voltam elfoglalva... Egyszerűen leginkább féltem. Mint egy gyerek.

2010. nov. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!