Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortuszon átesett lányok/nők!...

Abortuszon átesett lányok/nők! Elmesélnétek nekem, milyen volt?

Figyelt kérdés

Fontos döntést készülök meghozni.

A lelki oldalára is kíváncsi lennék, meg arra is, hogy hogy zajlik ez az egész. Hogy éltétek meg? Milyen gondolataitok voltak közben? Az utána lévő napokra is kíváncsi lennék.

Rögtön kiengedtek a kórházból, vagy bent kellett maradni bizonyos ideig?

Mindent szeretnék tudni róla.

Nem akarom hogy elmenjen ez a téma egy abortuszellenes vs. abortuszpárti vitába, csak személyes tapasztalatokat várok.


2010. nov. 3. 23:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen felfogással komolyan...

15 évesen megszülnéd a gyereket?

Miből tartod el?

Mit csinálsz vele iskola időben ??

mindent a szüleidre hárítassz?

gondolkodj már ember!

2010. nov. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
25%

15 évesen nem ke.félek!


gondolkodj már ember!


(még mindig a r*hadék)

2010. nov. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
67%

HAGYD MÁR ABBA A BAROMSÁGOKAT! Nem fogod fel,hogy sokat nem poénból teszik,hanem azért mert próbálnak felelősségteljes döntést hozni. Honnan tudod,kinek milyen a háttere? Sokan védekezés mellett esnek teherbe. Van,aki meg egészségügyi okok miatt kénytelen megtenni. Aki meg valaha is volt terhes,az pontosan tudja,hogy ez milyen nehéz döntés. Nem akartam a marhaságaidat lereagálni,de már nagyon elegem van. Olvasd el a kérdés,légy már oly drága:

"Nem akarom hogy elmenjen ez a téma egy abortuszellenes vs. abortuszpárti vitába, csak személyes tapasztalatokat várok"

Örülj,hogy te nem kényszerültél ilyen helyzetbe. Nem tudom,mennyivel jobb megszülni egy gyereket,akit nem tudsz eltartani, nincs lehetőséged az egészségedre figyelni a terhesség alatt,aztán esetleg beteg is lesz vagy "csak" simán tönkreteszel a döntéseddel egy életet. Nem hiszem,hogy van joga bárkinek csak nyomorúságra világra hozni egy gyereket.

2010. nov. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
65%

Szerinted hány fiatal ke*él 15 évesen?? Rengeteg!

Ez esik nekik jól, csinálják, szerintem te is tudod pontosan, hogy mi az a kiváncsiság, és mi az a testi vonzalom!

Kiváncsi lennék, hogy vajon házasság után kezdtél el szexuális életet élni, ahogy a nagy könyvben meg van írva, vagy éppen te csak azon "szerencsés" 15 évesek körébe tartoztál/ tartozol (mert nem tudhatjuk ugyebár...) akik megúszták azt a bizonyos egytized százalékot?

2010. nov. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
59%
Na ez tényleg szépen elment vitába.. Pedig kíváncsi lettem volna több tapasztalatra én is!
2010. nov. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
25%

Elnezest, nem akarok vitat szitani, de nem tudok elmenni emellett a buta kozhely mellett: "véletlenül, önhibádon kívül esel teherbe, mit tennél..."


Hogy tud valaki onhibajan kivul teherbe esni 15 evesen? En meg sosem hallottam olyanrol, hogy valaki szex nelkul terhesen ebredt. Ha 15 evesen gyerek vagy gyereket nevelni (mert abban igazad van, hogy az vagy), akkor szexelgetni nem vagy gyerek? Nem ertem.


Es mas tema, de nem tudom megallni, hogy ne szoljak. Az amerikai osztondij Magyarorszagon semmit sem jelent. Egy ev tanulas utan meg diplomat sem kapsz, a magyar felsooktatasi intezmenyed be sem fogja szamitani. Attol nem fogsz jobb munkat kapni, hiaba fogod ilyenekre az abortuszt. Megkernelek, hogy arcbol vegyel vissza, hogy "amerikai osztondijas vagyok" meg hasonlok, mert epp az ilyen dicsekvo emberek miatt utalnak minket, amerikai magyarokat Magyarorszagon.

2010. nov. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
70%

Én védekeztem! szedtem gyógyszert és gumit is használtam! Azt gondoltuk 3 hónap után már tutira véd a tabletta,de nem.

Én meg ugy vagyok vele,h a 0-ra nem szülök gyereket meg senkinek a nyakára sem! Nem fogom neked ecsetelni hogy milyen anyagi körülmények között éltem/élek. Ha nem lehet gyerekem,majd nevelőszülő leszek vagy örökbe fogadok,hisz rengeteg az olyan kisgyerek van akiról lemondanak.

Mikor megtudtam h terhes vagyok egy világ dőlt bennem össze. Hisz védekeztünk,tényleg mindent megtettük h ne kelljen ilyet átélnem és mégis. Én akkor nem ugy fogtam fel h nekem most egy gyerek van a hasamba. Nekem csak egy "valami" volt,amit nem akartam h legyen. Gyülöltem még a gondolatot is,h ez miatt a valami miatt elveszthetem a lehetősgéet amivel kitörhetnék,féltem tőle. Féltem attól is h igazuk van a szobatársaimnak és rossz ember vagyok,mire kiengedtek (másnap délelött)már annyira belém sulykolták h nem volt nap mikor ne gondoltam volna arra h mi van ha tényleg inkább nekem kellett volna megölnöm magam,ahelyett h a gyerekem vetetem el? A mélypont akkor volt mikor mentem nőgyógyászhoz,mert miután a gyógyszer mellett terhes lettem jártam mindenféle vizsgálatokra h szedhetek e egyáltalán(az előző doki aki felírta megse vizsgált),találkoztam az egyik nővel aki ott volt,és tök hangosan mondta a rendelőbe mindenki elött h "ez volt az aki megölte a gyerekét,neki kellett volna meghalnia). Este anyu nyitott rám a fürdőszobába épp az ereimet készültem vágni,mert totál elhittem h igazuk van. Rossz ember vagyok,gyilkos vagyok,a gyilkosoknak nem szabad élniük,ilyenek jártak a fejembe.

Jártam pszichológus is utána,és mire jönni kellett az USA-ba már jól voltam. Sok mindent veszthettem volna ha akkor megtartom a gyereket,szóval nem bántam meg h így döntöttem. Számomra ez volt a legjobb megoldás. Csak ezek a beszólógatások nagyon nehézzé tették az utánna következő heteket.

Egyébként te minek irtál ide?? A kérdező külön kiemelte h azok válaszát várja akinek személyes tapasztalat van

2010. nov. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem arcoskodom azzal h amerikai ösztöndíjas vagyok,és nem Mo-n fogok dolgozni.Kint ajánlottak munkát nekem is meg a páromnak is. Ez egy nagy lehetőség. Csak azért irtam le mert ez volt a FŐ ok h az abortusz mellett döntöttem. Ez egy nagy kitörési lehetőség volt nekem. Ha megtartom a gyereket,azzal nem csak a lehetőség ugrik,de anyám és hugom életét is nagyban befolyásoltam volna.
2010. nov. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
69%
Mostmár muszáj hozzászólnom ehhez. Én még nem voltam ilyen helyzetben, de szerintem ugyanezt tettem volna a 00:31-es helyében. Nehogy elhidd, nem vagy se gyilkos, se semmi, és ha tényleg igazat írsz, teljesen önhibádon kívül estél teherbe! Nagyon nehéz lehetetta döntés is, és az egész helyzet is, sőt még mindig próbálják kelteni benned a bűntudatot, de nehogy elhidd!
2010. nov. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
32%
Na,én már voltam ilyen helyzetben,nem egyszer.Senkivel nem kell törődni,csak azzal,amit te szeretnél.És ezt nem kell túlreagálni,mint itt egyesek:ha van megfelelő háttér és szeretnéd,tartsd meg.Ha sok feltétel hiányzik a gyerek felneveléséhez,akkor jobb elvetetni,és punktum.Az életedet nem kell tönkretenni csak azért mert beledumálják az ember agyába hogy ez milyen csodálatos dolog,kevés pénzből is el lehet lenni,a lényeg a család.Ez egy nagy baromság.A döntés előtt lévő idő kissé zavaros,de sem közben,sem utána nem voltak idegtépő gondolataim,mert feleslegesen nem taszítom magam a mélybe lelkileg.Az élet értelme nem a gyerek,max csak azoknak akik erre születtek...
2010. nov. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!