Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki kötött munkaidőben dolgozi...

Aki kötött munkaidőben dolgozik, regge4ltől estig, hogy oldja meg az orvoshoz járást?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már kismama vagy hivatalosan is (tehát bejelentetted a munkahelyeden), minden orvosi vizsgálatra kötelesek elengedni, ilyenkor fizetett távollét jár erre az időszakra (nyilván nem fogják azt a pár órát külön elszámolni így, hanem valószínűleg olyan lesz, mint ha dolgoztál volna egész nap). Ez vonatkozik a lombikbébi program teljes idejére is!

Erre voltál kíváncsi?

2010. dec. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is így tudom,ahogy az előző leírta.Csak nem biztos,hogy jó szemmel nézik(nálunk legalábbis) de kit érdekel?


Én is reggel 3:50kor indulok dolgozni,aztán csak este érek haza... tudom miről beszélsz.Bár mi még csak tervezzük a családbővítést!

BUÉK

2010. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pl. közöltem a főnökömmel, hogy meddőségi kezelésen veszek részt, úgyhogy lesz olyan, hogy reggel megyek dokihoz és csak utána jövök dolgozni. Ezt elfogadta, és nálunk egész jól működik. A meddőségi kezelésre is köteles a munkáltató elengedni, ha meg kismama vagy, főleg!
2010. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még csak próbálkozunk, nem vagyok terhes. De ugye mennem kell majd hormonvizsgálatra, átjárhatóságira, párommal sperma vizsgálatra. Ráadásul most fogok kezdeni a munkahelyen, ahol reggeltől estig bent kell lenni. Kötelesek lesnek elengedni a vizsgálatokra?
2010. dec. 31. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint. Hát amíg nem biztos, hogy nem lehet baba természetes úton, addig nem kötelesek elengedni. Főleg, ha új munkahelyre mész... Igazából ha fogászatra kell járnod (pl. gyökérkezelésre), azt is úgy oldod meg, ahogy tudod - sajnos...

Nem kötekedés, de a spermavizsgálatra gondolom Te annyira nem kellesz, az átjárhatóságit meg úgy tudom 1 napos ott tartózkodással csinálják kórházban. Legalábbis ismerősömnek így volt. Azért remélem találsz megfelelő megoldást!!!

2010. dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!