Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leányom 18 éves lesz és...

Leányom 18 éves lesz és állapotos! Férjem, aki a leányom apukája, nem mostanra akarta az unokát! Mit csináljak? Abortuszt semelyikünk nem szeretne! Jó lenne, ha adnátok tanácsokat!

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 18:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 A kérdező kommentje:
Apa-gyermek kapcsolatra gondolsz?
2011. jan. 3. 12:52
 22/80 anonim ***** válasza:
21%

ja, és hogy mit csinálj?

neked kell tudni, mi a fontosabb.

ha a lányod mellé állsz, valószínűleg a Te férjeddel való kapcsolatod is megsínyli.

nekem inkább a férjem számítana jobban, ő lenne a fontosabb.

a gyerekeinket persze támogatnunk kell, de csak ha jó, felelősségteljesen döntenek valamiben, nem pedig a hülyeségben. nem lenne hülyeség a gyerekvállalás, ha egyedül vagy a gyerek apjával ketten fenn tudnák tartani magukat. de így...

2011. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
25%

igen, úgy értettem, hogy az apa-lánya kapcsolatnak nyilván nem fog jót tenni a gyerekvállalás.

csak nem fogalmaztam egyértelműen, elnézést.


és amit írtam utána, hogy a Te és a férjed közti viszony is sérülhet.

2011. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
85%

Én 18 évesen estem teherbe - nem tervezetten - és bár szóltam a szüleimnek, esélyük se volt beleszólni, mert ezt az én döntésemnek tartottam. Alapvetően a gyermek apukájával, későbbi férjemmel vitattuk meg, mi legyen, mellette döntöttünk, a tényt pedig tudattuk a szüleimmel. Az egyetemet így is elvégeztem, csak két év csúszással.

Itt szó se esik a gyerek apukájáról, sőt, mintha az anya feje fölött születne a döntés, számomra ez furcsa. Nagypapa dönt az unoka létéről vagy nemlétéről?.. Persze mindenki mondja el őszintén a véleményét, a buktatókat is.

De a döntés az anyáé. Vagy ha helyette születik döntés, később szembefordulhat a szüleivel is emiatt, ha önállóbb lesz.

2011. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
40%
amíg az apuka, szülők tartják el a lányukat, természetesen van beleszólásuk.
2011. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
96%
Én csak az anyagi részhez tudok hozzászólni, ti tudjátok milyen iskolába járattátok a gyermeket, de ha én arra várnék, hogy jól keressek, bedolgozzam azt a minimum egy évet és még házat is vegyek. Hát akkor soha nem lenne gyerekem. Olyan végzettségem van amivel ugyan jól lehetne keresni, de a mai világban már az emberek nem kíváncsiak ránk és a munkánkra. Így munkanélküli vagyok, ha sikerül is valahol elhelyezkednem, akkor biztosan csak a minimál bért fogom kapni. De amíg betudom osztani a pénzem, amíg a párom segít nekem, addig nem mondok le az álmomról, hogy családom legyen.
2011. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
25%
ha egyébként is úgy terveztétek, hogy előbb-utóbb segítitek a lányotokat, és lakást vesztek neki pl., akkor az lenne a legjobb, ha már most megkapná, legalább külön élne tőletek (persze anyagilag nyilván kéne támogatni), így nem lenne állandó konfliktusforrás apa-lánya között.
2011. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
22%
mert ugye, ha egy fedél alatt laktok, baromi idegesítő lehet az állandó gyereksírás egy olyan embernek, jelen esetben a leendő nagypapának, aki nem szeretne az otthonában ilyet hallgatni jogosan.
2011. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sokadik kérdésre sem esik szó az apáról, talán nincs is, vagy felszívódott, vagy szintén nem keresőről van szó?.. Mert csak így érthető a szülők gondolatmenete. Amúgy az lenne az evidens, hogy a leendő gyermek szülei összeköltöznek - ha nincs hová, akkor bérelnek egy lakást, ahogy most ezt a párok 80%-a teszi, a többségnek nincs pénze lakásra és nem is kap.

Szóval az apára nagy feladat hárulna, ha ezt nem vállalja, akkor is jön tőle tartásdíj remélhetőleg. És elvileg 4 nagyszülő van, ők nem gondolkodnak a feltett kérdéseken?..

2011. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
95%
Végigolvasva az eddigi hozzászólásokat, mindenki más szemszögből közelíti meg a dolgot és valamilyen szinten mindenkinek igaza van. Azt írod, hogy a férjed nem most szerette volna, de ha már így alakult, akkor most Ő duzzog?Vagy mit gondol, mi legyen a folytatás, Ő hogy látja a jövőt? Szerintem akkor vele kellene leülnöd és átbeszélni és ha nem álltok rosszul anyagilag akkor fogjon össze a család és támogassátok a lányotokat ahogy tudjátok, a baba körüli teendőkben is és, hogy befejezze a tanulmányait is. Ha abortuszt nem akartok akkor én semmi más lehetőséget erre nem látok.Viszont még mindig nem írtál a baba apukájáról, mennyi idős, vállalja a babát, tanul vagy dolgozik már? Feltételezem neki is vannak szülei akiknek szintén az unokája fog megszületni, tehát ők is kell hogy segítsenek máskülönben ez nem fog menni. Nem egyszerű helyzet.
2011. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!