Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leányom 18 éves lesz és...

Leányom 18 éves lesz és állapotos! Férjem, aki a leányom apukája, nem mostanra akarta az unokát! Mit csináljak? Abortuszt semelyikünk nem szeretne! Jó lenne, ha adnátok tanácsokat!

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 18:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
93%

Ha rendben vagytok anyagilag, akkor nem lehet ez a legnagyobb probléma. Legjobb, amit mondhatok: Ú J R A T E R V E Z É S !! Gondoljátok át, hogy tudja így a lányod befejezni a középiskolát, aztán fősulit, vagy szakmát szerezni. Egyrészt nagyon sokan tanulnak baba mellett, ez nem egyedi dolog, másrészt pedig utána nyugodtan dolgozhat egész életében. Bizonyos szempontból jobb is, ha most szül. Én 25 éves vagyok, fél éve szültem, és abba kellett hagynom a vállalkozásomat.

Beszéld meg a férjeddel, hogy az életben nagyon kevés dolog alakul úgy, ahogy eltervezzük. Lesz egy unokája, szeresse nagyon-nagyon, hozza ki a helyzetből a legjobbat!

2011. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
88%
Üzenem a férjednek, hogy van annál rosszabb dolog is, mintha az embernek váratlanul unokája születik...
2011. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
76%
Ültesd le a férjedet ide a kérdésed elé és olvassa végig a hozzászólásokat...
2011. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
94%
Egy ilyen helyzetben nagy hiba lenne elvenni a babát!
2011. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól olvasom, a kérdés kiírását, fel sem merül a nagyszülőkben az abortusz, nem tudom, a válaszolókban hogy merült fel.
2011. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 A kérdező kommentje:
Férjem elakarta küldeni a háztól a leányunkat. Én mondtam, hogy NEM! Szó sem lehet róla! Így rám is haragszik a férjem. Természetesnek tartom, hogy az anya kiáll a gyermekeiért. A baba apukáján nem lehet kiigazodni, tán ő sem tudja mit akar...
2011. jan. 3. 18:11
 37/80 anonim ***** válasza:
56%

nem a nagyszülők feladata eltartani az unokát.

más kérdés, hogyha jól állnak, segíthetik a lányukat.

ahogy ez visszafelé is természetes, ha egy gyerek segíti a rosszabb anyagi helyzetben lévő szüleit.


aki átdolgozott egy egész életet, megérdemli, hogy eljárjon üdülni, színházba, gyógyfürdőbe, wellnessezni vagy akárhova, ha már a gyerek felnőtt, befejezte a tanulmányait, és elsősorban magára költse a pénzét.

emiatt nem önző.


érzelmi zsarolás, ha valaki a semmire, a szülei fejére szül gyereket, mert rákényszeríti őket, hogy a pénzt ne magukra költsék, nyilván nem fogják elnézni, hogy éhezzen. az ilyen gyerek öntörvényű, nem törődik a szülei érzéseivel, hogy ők élvezzék a hátralévő éveiket, kellemesen éljenek, minél jobb körülmények között.


mindenki vállalnia kell a tettei következményét, anélkül sosem tanulja meg, mi az a felelősség.

ha pedig nem tanulja meg, mi a garancia arra, hogy nem szül még 2 gyereket, akiket majd szintén a szülei nyakába varr?

2011. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 A kérdező kommentje:
Azt szeretné, hogy megérjük az unokát. :)
2011. jan. 3. 18:23
 39/80 anonim ***** válasza:
42%

én nem mondom, hogy vetesse el, ilyet egy válaszomban sem írtam, neki kell tudnia mi a jó megoldás.

csak a véleményemet, hogyha megtartja neki illene egyedül nevelnie, és eltartania. egy kis segítség természetes, az nem gond.

ezért is írtam, ha pl. amúgy is terveztétek volna, hogy lakást vesztek neki, akkor érdemes már most, hogy külön legyen a babával, mert folyton csak veszekedés lenne otthon, így nem lehet élni.

ha pedig ez nem megoldható a külön lakás, akkor nem tudok mit javasolni.


nekem nem lenne bőr a képemen ilyet tenni a szüleimmel.

ha nem tudnám nagyrészt önerőből ellátni, elvetetném, de ez én vagyok.

2011. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
38%
más kérdés, hogy én megfelelő módon védekezem, tehát ilyenre nem is kerülhet sor nálam, mint becsúszott baba, ennélfogva dilemma, hogy abortusz legyen-e vagy sem, de ez más kérdés, nem is erről akarok írni, csak ha már szóbakerült, hogy hogy döntenék, hát leírtam.
2011. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!