Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért féltek attol, hogy...

Miért féltek attol, hogy albérletbe szuljetek babát? Miért akadály ez sokaknak?

Figyelt kérdés
Az imènt feltett kèrdèsre vàlaszoltam,de gondoltam màsok vèlemènyèt is megkèrdem;Mièrt fèltek albiban èlni,ami biztosabb,mint egy hitelre vett lakàs?Ha sok a bèrleti dij lelèpsz,ha van jobb munkahely lelèpsz oda,sakàt lakàssal ez maceràsabb.Mièrt nem làtjàk be a magyarok,hogy e is a fejlodès gàtja ès fejlett oeszàgokban az albèrlet a meno,hgy mobilabbak maradjanak az emberek.Mièrt akadàlya ez itt a gyerekvàllalàsnak?
2009. febr. 25. 00:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Te melyik orszagban elsz?
2009. febr. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Igaz h az albi mobilabb a fenti indokok alapjan, de az otthon az igazi otthon megis csak az ami a sajatode. oda raksz kepet ahova akarsz, oda fursz be a falba egy szoget ahova akarsz, olyan szinure fested amilyenre akarod, ugy szepitgeted ahogyan akarod, a tulaj nem fogja megszabni hisz te maga vagy a tulaj. Igaz a hitel osszege dragabb es kockazatosabb ilyen teren. eppen ezert nem szabad tulkoltekezni es csak annyit felvenni amennyit elbir a penztarca belekalkulalva mi van akkor ha elmesz gyereket szulni es egy jovedelem kiesik, vagy ha a kamatokat emelik. szerintem ha jol szamolod a budget-od akkor semmi baj nincs a hitellel. masreszt a tulaj donthet h eladja a hazat amiben vagy es lehet h az uj tulaj nem befejtetesnek veszi a hazat, hanem abba bele is akar koltozni. Ilyenkor az alberlonek kell mennie es lehet h amugy nem menne, es lehet h abban a keruletben nincs eppen abban az idoben olyan lakas ami tetszene neki. Harmadreszt egy haz mindig jo befektetes, az erteke az csak no az ido folyaman. es a toket lehet forgatni es ujra befektetni es gyarapodni. Gondolj bele az albi dijjal masnak a hitelet fizeted. sosem lesz a tied. a sajatodeval elobb utobb a tiede lesz. mindegyiknek megvan az elonye meg a hatranya. szerintem egyentol fugg h melyiket preferalja.
2009. febr. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Mi van, ha kitesz a tulaj? Kisgyerekkel albérletet találni nem egyszerű....
2009. febr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
laktam albiban és egy nap jött a tulaj: eladja. két hetem volt másikat találni összecuccolni. ha lett volna babám nem lett volna egyszerű.
2009. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Külföldön teljesen már kultúrája van a bérlakásoknak: általában teljesen felszerelt (mármint háztartási gépekkel) lakásokat adnak ki, igen hosszú távra. Tehát nem az egész "életedet" kell egyik helyről a másikra cuccolni. Én vagy 10 évig éltem albérletben, jártam úgy kétszer is, h' a tulajnak kellett a lakás, és pár napom volt másikat találni. Eszembe sem jutott volna így gyereket vállalni, arról nem beszélve, h' gyerekkel lakást bérelni nem egyszerű.
2009. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Azert mert a sajat lakasod amit evekig fizetsz egyszer a gyerekede lesz es mar emiatt van ertelme. Az arbeletre csak kidobod a penzt, elered a nyugdijaskort es akkor hova messz??? A mai nyugdijakbol mar sehova. :) De kulfoldom amikor elerik a nyugdijaskort barhova mehetnek elni (Spanyolorszag, akkar Magyarorszag) mert nemhogy az alberlet mellett meg egy csomo penzt felre is raktak hanem a nyugdijuk 10szer 60 ezer forint. :) Sajnos en is azok koze tartozom aki alberletben nem mert babat bevallalni igy nem is lett gyerekem 20-on evesen. Pedig mindig 24-25 evesen szerettem volna szulni. De hat ez van. Most 30 vagyok es johet a baba. Nekem nagyon megnyugtato az, hogy ha tortenik valamelyikunkel valami akkor azert nem egy alberletben marad a ferjem egy gyerekkel vagy en, hanem sajat lakasba. Persze a hitelt tovabb is kell fizetni de hat az alberletet is. Sajnos nehez vilagot elunk. Igy mi ugy dontottunk annak idejen, hogy tanulunk (tanulas alatt semmit nem teszunk felre mert lehetetlen) kijovunk kulfoldre, dolgozunk, teszunk felre penzt, hogy meglegyen a kezdo tokenk. Sajnos ez 7 evunkbe kerult es abba, hogy kesobb vallalhatunk babat. Van aki egyszeruen annyira akar babat, hogy neki az fontosabb, hogy elobb a baba jojjon akkar alberletben akkar nem. Semmi rossz nincs ebbe, mind masak vagyunk de en szemely szerint nem mertem bevallalni. Szerintem Magyarorszagra meg nem lehet a nyugati felfogast alkalmazni mert sajnos a berek meg nem akkorak, hogy alberletben az ember nyugodtan felre tudjon tenni a gyereke jovojere, iskolaztatasara. Nagyon de nagyon meg kell huzni a nadragszijat, hogy az ember a gyerekenek valamit felretegyen. Sajnos ezalatt az atlag csaladokat ertem akik tobbseben vannak. :(
2009. febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Én azt hiszem, hogy mindenki, aki a saját életét szeretné élni, két alapvető dologra vágyik: házra és autóra. MIndkettő biztonságérzetet ad, a házat ráadásul kedved szerint alakíthatod, és, ahogy mondják, kakas vagy a saját szemétdombodon. Mi nem laktunk sosem albérletben, csak a nagymamám régi házában, de anyámék akárhányszor hozzánk jöttek, azonnal azt kérdezték, miért nincs rend az udvaron, miért nincs kisepregetve, miért poros a bútor, miért ugrálta össze a kutya a kertet stb. (Megjegyzem, mindketten látástól mikulásig dolgoztunk, örültünk, ha élünk)Kiborító volt. Ha rajtunk múlt volna, szépen átalakítottuk volna. 5 és fél évi házasság után, 27 és 29 évesen jutottunk el a férjemmel odáig, hogy van saját autónk, igaz, lízingelt, van házunk, mely a banké, és végre biztonságba érezhetjük magunkat, úgyhogy jöhet a babó. Őszintén szólva szinte beleborzongok, ha belegondolok, hogy tavasszal megkezdjük az éppen lakhatóvá tett házunk felújítását, rendbe tételét. De nem vagyunk egyformák, ez is tény. Én olyan vagyok mint a hörcsög, ragaszkodok mindenhez, ami az enyém és mindent gyűjtögetek, ami érték. A kérdező lehet, hogy nem ezeket a dolgokat helyezi előtérbe, mikor az értékrendjét felállítja, ami nem baj, csak azért furcsálja a miénkhez hasonló hozzáállást.
2009. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
én 32 éves vagyok 12 éve van lakásom az elsö lakásomon még anno külcsönböl volt a fele.aztán el váltunk ki fizettem a férjemet anno meg át válatam a kölcsönt.én soha nem mernék albérletben gyereket vállalni 25 évesen vettem 2 szobás lakást ami mai napig tehermentes nincs semmi hitelem szerencsére.és most jöt el annak az ideje hogy gyereket merjek vállalni mert a párkapcsolatom is jo.de ha albérletben laknék nem mernék vállani gyereket attol rettegnék mindig mi lesz ha egyszer nem tudjuk ki fizetni mivel 2 szobás lakásért el kérnek havi 90000ftot.
2009. febr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
mi is albérletbe élek a párommal és most tervezzük a babát!én úgy vok ezzel h előbb szülök babát albérletbe mint saját lakásba!lakást csak hitelből tudnánk venni aminek nagyon magas lenne a törlesztése!plussz még a rezsi is!az albérlet amiben élünk alacsony bérleti díju és a rezsi is alacsony!a tulaj nem fogja eladni a fejünk fölül mert a gyereke fogja megkapni ha nagy lesz!/most még pici/mondta is a föbérlő h 18 évig biztos helyünk vn a lakásában!berendezett szép lakás!tehát én nyugodt vok és gondtalnabbul vállalom így a babát mintha a nyakamon lenne egy lakáskölcsön!
2009. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Kedves előző! Arra azért nem vennék mérget, hogy biztosított a helyed. Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy a főbérlőd hazudik, de az ő életébe is jöhet bármikor egy olyan változás, amikor szüksége van a lakásra, mint az árára. Én sem voltam hajlandó szülni albérletbe. A munkatársam albérletbe vitte haza a kicsit, és ő is úgy gondolta, hogy biztos helye van, ráadásul igen baráti, 25 ezres volt a havi bérleti díja. Aztán egyszercsak költözniük kellett, még szerencse, hogy ők több hónapot kaptak rá, ugyanis kb. 20 helyen mondták azt, hogy kisgyerekkel nem, mert összefirkálja a falat, letépi a tapétát, stb.


Nekünk is hitelből van lakásunk, ha nem tudjuk fizetni, még mindig el lehet adni, és aztán jöhet az albérletből albérletbe vándorolás, de ez csak a legvégső, kényszeredett megoldás lenne.

2009. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!