Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelme a folytatásnak? A...

Van értelme a folytatásnak? A meddőség gyógyítása egy időn túl, már csak a gazdagoknak adatik meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy béka segge alatt vagyok. Nem sikerült a 4. lombikom sem. Már csak egy marad, amit támogat az OEP, onnantól már csak a gazdagok kiváltsága a meddőség gyógyítása. 800 ezer. Nem is értem, hogyan rakhat erre is ÁFA-t az állam. Nem tudom mit tegyek, miben gondolkozzam. Az ötödiket mindenképpen megcsinálom...és ha az se sikerül? Vegyek fel kölcsönt?

Bocsánat..ki kellett vhova írnom a bánatomat. Ti mit tennétek? (bár remélem nem kerültök hasonló helyzetbe)


2011. máj. 12. 10:08
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Persze, hogy értelek. Az orvosom mindent rendben talált, jól reagáltam a stimulációra, megfelelő a méhnyálkahártya vastagsága, a férjem képlete is rendben. Nekem egy műtét következményeképpen kivették mindkét petevezetékem ezért technikai úton (nem találok jobb szót rá) kizárt a természetes terhesség, hormonálisan rendben vagyok. 5 lombikon belül átlagosan a nők 70 százalékának sikerül a baba. Eddig sajnos a sikertelenek táborába tartozom.
2011. máj. 12. 10:56
 12/39 A kérdező kommentje:
Lelkileg komoly bajom van azzal is, hogy a férjemet ilyen sorsra 'ítéltetem'. Neki lehetne gyereke...
2011. máj. 12. 10:58
 13/39 anonim ***** válasza:

"Lelkileg komoly bajom van azzal is, hogy a férjemet ilyen sorsra 'ítéltetem'. Neki lehetne gyereke..."


Na, szerintem ez az a dolog, amit most felejts el! Ő azt a sorsot választotta, hogy VELED él, melletted van jóban, rosszban. Gondolod, hogy azért csinálja VELED végig ezt az egészet, mert csak és kizárólag SAJÁT részre szeretne gyereket? Ismeretlenül is azt mondom, hogy NEM. Ő téged akar anyává tenni, nem mást!

És ha ez csak úgy fog menni, hogy örökbefogadtok egy gyermeket, attól ő még a saját gyereketek lesz. De! Még van hátra egy lombik, ne temesd el most a reményt.

2011. máj. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Nézd igazad van teljesen, de valahol meg kell húzni a határt. Ennyit enged a kassza, amibe többek közt te is beleraksz.

Most olvastam egy kislányról, akinek májátültetés kéne, Németországban megcsinálnák, 1 millió forint csak a vizsgálat, hogy az édesanyja megfelelne e donornak. És nem kapnak az OEPtől egy fillért sem.

Ez van, a semmiből nem lehet többet adni. Mert rengeteg beteg, élő ember van. És ki tudja a 6. lombik összejönne-e, kicsit olyan, mint egy lyukas vödör, töltögetsz bele, hátha bent marad. úgyhogy azt kell mondanom, inkább támogasson az OEP beteg embereket ezen a pénzen, akiknek nagy esélyük van a gyógyulásra. Ne a semmibe dobálja a pénzt. Aztán ha gazdag ország leszünk, akkor lombikprogramokat.

2011. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Én is lombikos vagyok, úgyhogy nagyon is értem miről beszélsz. Érdekes, hogy eddig csak olyanok válaszoltak a kérdésedre, akiket - szerencsére - nem érint a problémánk. Nekem két lombikom volt eddig. A másodiknál ún. biokémiai terhesség jött létre, tehát nem fejeződött be a beágyazódás. Úgyhogy nekünk most jönne majd a harmadik.

Figyelj, biztos, hogy nálad minden rendben van? Hormonokat néztek? TSH-d mennyi? LH/FSH arány? Inzulinrezisztencia? Nekem magas a TSH-m és gyanakszom az IR-re, de ezzel még senki nem foglalkozott eddig, hiába mondtam a meddőségiben is. Úgyhogy most magán úton elmegyek ezeket beállíttatni, mert biztos van valami a háttérben még, amivel eddig nem foglalkoztak. Akkor fogok újabb lombikra menni, ha ezek az értékeim már jók.

Nekünk sajnos csak 1 fagyasztott embriónk maradt a két lombikból és erre nem is akarok ellőni támogatást. Nektek maradt fagyasztott embrió?

2011. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

nem vagyok biztos benne, hogy segít, amit írni fogok, de nálam nagyon beigazolódott:


másfél évig nem estem teherbe. az elején néztem a Jónás naptárt, és azt gondoltam: baromság, az, hogy az ovulációm és a holdnaptár szerinti termékeny időszakom egybeessen -- nagyon későn és nagyon kicsi eséllyel lehetséges..


mikor már-már lemondtam róla, hogy teherbeessem, ovulációt sem néztem, stb.. akkor lett pozitív a tesztem.


és mit ad az ég, Jónás naptár szerinti termékeny napon volt ovulációm/estem teherbe..


talán jó lenne időzíteni az utolsó beültetést a Jónás naptár szerint, ha van erre lehetőségetek.


holdfázisos naptár (Jónás naptár) letölthető innen:

[link]


Itt ki kell választani:

Astrodienst special

Majd ebben az ablakban:

Please select the type of chart you want (legördülő sáv legaljáról kiválasztani:)

Lunar phases fertility calendar


Most be kell állítani a személyes adataidat (születési hely, idő órával és perccel)

Megnyomni:

Click here to show the chart

2011. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Utolsónak: sajnos a lombikot nem lehet a jónásnaptárhoz igazítani, mert még a kezelés elkezdésénél se lehet tudni, hogy mikor lesz a leszívás/beültetés. Minden attól függ, kinek hogyan reagál a szervezete.
2011. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbálj meg te is elmenni pszhiáterhez. Én ugyanis halottam olyat, hogy valaki nagyon akart, és emiatt nem jött össze. Viszont mikor a gondokról elterelte a figyelmét, már lemondott a babáról összejött neki. Nem is gondolta volna. Nekem most április elsején született meg a pici angyalkám. A pszhiáter azt mondta még nem engedem el, hiába várom ki a 6 hónapot nem fog sikerülni áldott állapotba kerülnöm. Szóval próbálj meg ne a gondokkal foglalkozni. Nekem pl. azt mondta tegyem azt ami nekem jó, és ne másnak. Engedjem el, és amikor nem számítok rá újra lehet babám és egészséges.

2011. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nézték a hormonális dolgokat de most szándékozom egy méregtelenítést csinálni és elkezdek futni is...az a legjobb a hormonháztartásnak. ezt egy orvos mondta.


Köszönöm a Jónás naptárt ismertem, szerintem is hasznos...csak nálam tényleg stimulált ciklus lesz, ami eleve kicsit kiszakítja a szervezetet a saját ritmusából.


Köszönöm a pszichológust. Egy barátnőm az, júniusban elkezdünk Autogén tréningezni.

Ez egy érdekes kérdés...nem tudom hogyan viszonyuljak hozzá, mert eléggé racionális vagyok. Szóval millió nő teherbe esik úgy, hogy rágörcsöl, másik millió 2 év védekezés nélküli szexuális élet után döbben rá, hogy hopp, nem estem teherbe. Szóval elvileg semmilyen rágörcsölésük nem volt és nem sikerült.

De azért én is hajlok afelé, hogy a görcsös szervezet negatív energiákat termel...ezért is szeretném az Autogén Tréninget. Egyszer már sokat segített az életem egyik nehéz szakaszában. Remélem most is fog.

2011. máj. 12. 14:47
 20/39 anonim ***** válasza:
őszintén drukkolok neked.
2011. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!