Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelme a folytatásnak? A...

Van értelme a folytatásnak? A meddőség gyógyítása egy időn túl, már csak a gazdagoknak adatik meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy béka segge alatt vagyok. Nem sikerült a 4. lombikom sem. Már csak egy marad, amit támogat az OEP, onnantól már csak a gazdagok kiváltsága a meddőség gyógyítása. 800 ezer. Nem is értem, hogyan rakhat erre is ÁFA-t az állam. Nem tudom mit tegyek, miben gondolkozzam. Az ötödiket mindenképpen megcsinálom...és ha az se sikerül? Vegyek fel kölcsönt?

Bocsánat..ki kellett vhova írnom a bánatomat. Ti mit tennétek? (bár remélem nem kerültök hasonló helyzetbe)


2011. máj. 12. 10:08
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem a férjed a megfelelő, sokakról hallani, nem jött össze az első házasságban és az utána következőben másik partnertől azonnal.

És ez a mondatod: Lelkileg megvisel, hogy a férjemet... Neki lehetne gyereke, lehet neked is csak nem a férjedtől, mert ez a mondat nem egy stabil, jóban-rosszban párkapcsolatra utal, hanem a rágörcsölősre.

Lehet tisztáznotok kellene a pároddal a gyerekkérdést.

2011. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszolónak üzenem! Nem vagyok lombikos, de a legjobb barátnőm az. Nekik a 2. sikerült! DE! Ő is úgy gondolja, ahogy én is,hogy ilyen gazdasági helyzet mellett, meg kell húzni a határt. A keresztlányom cukorbeteg. 8 évesen. Tudod mennyi támogatást kap? Szinte semmit?

Vagy, ahogy írták,hogy hány olyan műtét van, amit szintén nem tud támogatni az állam pedig az életmentő lenne. Egy már elő kisgyerek életét lehetne megmenteni! Őszintén sajnálom azokat, akiknél nem jön a baba, de el kell fogadni,hogy ennyi pénz van rá!

2011. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 sumergo ***** válasza:
31%

Most akkor tapintat nélkül! El lehet menni a bánatba!

Nagyon könnyen dobálja az az örökbefogadást, aki nincs ebben a helyzetben. Nézz magadba, te nem próbálnál meg mindent??? Valahol meg kell húzni a limitet? Elég baj, hogy meghúzzák! Miért nem húznak limitet költségtakarékosság céljából a kisebbségnél, mikor a 20. gyereküket szülik, és az állam tartja el mindet?

Elárulom a limiteseknek, nekem is a 6. lombikom sikerült, de szerencsére még finanszírozták, mert 1 olyan is volt, mikor nem volt mit visszatenni, ezért azt nem számolják.

Neked, kedves kérdező, csak azt tudom tanácsolni, amit én is tettem. Úgy álltam hozzá, hogy most már muszáj sikerülnie, mert nem tudom kifizetni a következőt. A legapróbb dolgokat is megfogadtam, azokat is, amikre azt gondoltam, hogy egyáltalán nem befolyásolja a teherbeesést. Nem volt más választásom, és sikerült!

Sok- sok szerencsét az utolsóhoz, mert az lesz, én tudom, mert most sikerülni fog neked is!:-))

14 hkm

2011. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Nnna.. engem érint a kérdés, úgy írom. Bocsánat, de gondolkodni kellett volna az elején.

Mi úgy csináltuk, h a stimulált ciklusokat tb-re kértük, ami 8ooooo lenne, a fagyasztottakat pedig kifizettük zsebből, ez 1ooooo Ft. Így összesen 6 lombikom volt, a 6. sikerült :-)) De tb támogatottból csak 2-t lőttünk el és "csak" 4ooooo-ünk van a maradék 4 beültiben. Maradt lehetőség a tesóra, mert mindenképp szeretnénk :-D

Sok sikert!

29 h km

2011. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 sumergo ***** válasza:

"de gondolkodni kellett volna az elején"

Bocsi, de akinek nincs mit lefagyasztani, az mit kellett volna, hogy gondolkozzon? Nekem csak a legutolsóból tudtunk fagyasztani, tehát a petefészkemet stimulálták 6x, és nem a beültetések számát írtam. Jó hogy okosságokat írsz, de ez nem mindenkinél ilyen egyszerű. Amúgy nekünk tb támogatottan is kb. 2 millióban van ez a 6 ciklus!

2011. máj. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, h a kérdezőnek volt-e fagyasztott beültije. Ha nem, akkor nem rá vonatkozik. Ha neked nem, akkor nem is rád. Ennyi.

2 millió??? Uhh.. nekünk összesen 1 milla volt a 6 beülti mindennel együtt. Hova jártál? Mi BMC.

2011. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
De itt olvastam olyan választ, akinek volt fagyasztott tb-re, azért írtam. h nem érdemes.
2011. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 sumergo ***** válasza:
Tapolcára jártunk, azért került ennyibe, mert drága szurikkal próbálkoztunk, majd végül egy olcsóbb fajtával sikerült. Írtam is az egyik válaszomban, nem ennél a kérdésnél, hogy van, mikor az olcsóbb jobb.
2011. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Szerintem is túlzás, ez a 'gondolkodni kellett volna' megjegyzés. Én nem feltételezem egyetlen nőtársamról sem a partnerükről, hogy amikor ilyen helyzetbe kerülnek ne tennének meg mindent a siker érdekében.

Ha gondolkodni alapon dőlne el a kérdés nem lenne már meddőségi probléma sem, mert mindenki úgy gondolta, hogy neki lesz gyereke és úgy is lett.

Ha sorstárs vagy, akkor neked is tudnod kell, hogy azon túl, hogy fegyelmezetten végigcsinálod, követed az utasításokat...nem tehetsz semmit. Hogy hány pete érik, punkció után hányról állapítják meg azt, hogy érdemes megtermékenyíteni, mennyi sikerül..és utána. Sikerül-e?

Nekem még sosem fagyasztottak. Biztos elfelejtettünk gondolkodni. Az orvosom, a biológusok meg én.

2011. máj. 13. 05:58
 30/39 A kérdező kommentje:

Sumergo, köszönöm a biztatást.

Gratulálok a kisbabához!:)

Örömöket, jó egészséget kívánok! :)

2011. máj. 13. 05:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!