Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelme a folytatásnak? A...

Van értelme a folytatásnak? A meddőség gyógyítása egy időn túl, már csak a gazdagoknak adatik meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy béka segge alatt vagyok. Nem sikerült a 4. lombikom sem. Már csak egy marad, amit támogat az OEP, onnantól már csak a gazdagok kiváltsága a meddőség gyógyítása. 800 ezer. Nem is értem, hogyan rakhat erre is ÁFA-t az állam. Nem tudom mit tegyek, miben gondolkozzam. Az ötödiket mindenképpen megcsinálom...és ha az se sikerül? Vegyek fel kölcsönt?

Bocsánat..ki kellett vhova írnom a bánatomat. Ti mit tennétek? (bár remélem nem kerültök hasonló helyzetbe)


2011. máj. 12. 10:08
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

17.31-es válaszolónak még csak annyit.

gondolkoztam, hogy ezt még leírom e, de leírom. hátha olvasod.

rengeteg lombikos lánnyal beszéltem, közösségi oldalakon és élőben. egymást segítik a szarban bajban, támogatva, vigasztalva. számomra megható.

én még tényleg soha de soha nem találkoztam olyan jegyzettel ami a tiedé. mind a dolgok racionalitása, mind az érzelmi intelligencia tekintetében egyszerűen megdöbbentő.

2011. máj. 13. 07:28
 32/39 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező, hogy felkaptad a vizet, de volt itt pár válasz, ami engem, mint sorstársadat nagyon mellbe vágott volna, ha nekem írják, ezért nem értem, miért az én válaszomon kellett felkapnod a vizet. Gondolok itt azokra, akik lazán kijelentik, h fogadj örökbe vagy nem kellene még ennyi lombikot sem finanszíroznia a tb-nek, ilyenek.

Nem azt írtam, h ha gondolkodnál, nem is kellene lombik, ezt ne mondd.

Na mindegy, sok sikert.

2011. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkinek arra kell a pénz,ami a saját gondja. Ahogy bizonyos esetekben te sem feltétlenül érted meg,hogy másnak miért kell annyi, más sem biztos,hogy megérti. Te pl. azon vagy,hogy az x-edik lombikot is támogassa az állam, de lehet,hogy egy beteg gyerek anyukája meg azt mondja,hogy elég az x. lombik támogatása, az ő gyerekének a gyógyszere legyen kevesebb. Mindkettőt meg kell érteni, és elfogadni,hogy elég sokan kifakadhatnának. Sajnos az a baj,hogy itt tartunk. De én speciel nem tudom,hogy tudnék-e valakinek igazat adni. Annak, aki gyereket akar, vagy annak,aki a már meglévőt gyógyítaná. Mindenkinek van baja!
2011. máj. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
46%

Hát igen, nálunk egy vírusfertőzés miatt az immunrendszere a gyereknek elpusztította a hasnyálmirigyét és így cukorbeteg lett, mert nem termel inzulint a szervezete. És egy ampulla inzulin 28 napig jó felbontás után, de mivel ő csak pár egységet kap 4 évesként, 3 hónapra kaphat egy ampulla inzulint. De azt mondta a diabetológus ne aggódjak, nyáron tuti megromlik 1 hónap alatt, de télen lehet jó 3 hónapig, igazándiból nem tudják, hogy a 28 napos lejárat után meddig is lehet jó. De nyugodjak meg, ártani nem árt a romlott inzulin, csak nem használ, látni fogom, ha tartósan 20 fölé megy a cukra, akkor valószínűleg romlott.

Nem adhat többet, mert nem kap annyi egységet ami indokolná, hogy ne lejárt egyébként életmentő gyógyszert kapjon. És 2 ezer forint egy ampulla, 5-ször 800 ezer forintból jó sokáig kapná a gyógyszerét. De nem kaphatja, mert az OEP nem támogatja.

Tudom ez téged nem hat meg, mert nem érdekel, igaza van utolsónak, önző módon követeld, hogy igenis öljön bele még több pénzt az állam, hátha egyszer összejön a gyerek meg aztán gondolom egynél nem is akarsz megállni. És sértődj meg, ha valaki figyelmeztetni próbál, nemcsak te élsz ebben az országban és nemcsak téged kell az államnak támogatni.

2011. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló kérd meg írd meg hol követelem önző módon, hogy legyen még támogatásom.

Az ÁFA-ról beszéltem, egyedül és akkor is érintve, hogy a szépészeti beavatkozásokon kívül, minden rászoruló esetnél feleslegesnek tartom.

Nem ismersz, nem vagyok önző. Elkeseredett vagyok. Ennyi.

Miután a problémák megoldásánál könnyen belecsúszunk egymás okolásába, ami teljesen felesleges..én ebbe nem mennék bele.

Egyébként ha azt számolod mennyit lehetne átcsoportosítani, ha a meddőséggel harcoló nőktől teljesen elveszed a támogatást segítek. Nem ötször 800.000 ezer, csak ötször 460.000. A többit ugyanis önerőből fizetik. A kislányodnak jó egészséget kívánok.

a lombikos lányoknak meg sikereket és további erőteljes harcot és küzdést ha nincsen még meg a baba!

Köszönöm a válaszaitokat.

2011. máj. 15. 06:14
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Mélyen átérzem amin most keresztül mész. Én is lombikos vagyok, túl a negyediken....ebből kétszer sikerült, másodiknál méhenkívüli lettem, ahogy nőtt a babánk, mire kiderült, szétrepedt a jobb oldali petevezetékem, és hasűri vérzésem lett, azonnal megoperáltak, és elvesztettük a mi álmunk csodáját..és a petevezetékemet. Ezek után alig hittem,hogy talpraállok, lelkileg olyannyira megviselt, mégis felálltam, és folytattuk. sajnos a harmadik beültetés nem sikerült, majd nemrég a negyedik következett. Megtörtént számunkra ismét a csoda - ami az én esetemben azért is az,mert a legritkább és egyben egyáltalán nem orvosolható diagnózis miatt nem sikerül a spontán teherbeesés, ez a magas fsh, azaz korai kimerülő petefészek, így alig lehet max. dózissal is stimulálni- pozitív lett a tesztem, ám vérezgetni kezdtem és elveszítettük, elvetéltem. Minden romokban látszott heverni, közben az életünkben is olyan történések történtek, melyek mindemellett újabb lelki terhet róttak ránk. Hála páromnak és orvosomnak, akik tartották, és tartják bennem a hitet, hogy küzdjek , küzdjünk tovább, mert igenis az út végén vár ránk a mi kincsünk.. Olvasva a hozzászólásokat, mindenkit megértek, mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, a legfájóbb...Mégis mellőzni kellene a rosszindulatokat, addig nem is várhat az ember megértést, míg nem kerül hasonló helyzetbe,mint akár te, én, vagy épp az, aki beteg gyermeke gyógyításáért küzd, vagy éppen saját harcát vívja meg egy gyilkós kórral... Mind mind fájó pontok és hatalmas veszteségek...Magyarországon öt lombikot támogat a társadalombiztosító...ami négy sikertelen után tényleg kevésnek tűnhet, ám más országokban még ennyit sem...ez az igazság..Próbálj meg először lelkileg egyensúlyba jönni most, én is ezt próbálom, de egy percig sem gondolok arra,hogy nem sikerül, nem tudom láttad e a Sejtjeink c. dokumentumfilmet, vagy olvastad e Bencsik Andrea Várva várt babák c. könyvét.Nekem sokat segítettek, látva,hogy nem vagyunk egyedül! Szívből kívánom Neked, hogy erővel

, hittel és a végén pozitív teszttel , majd csodálatos 9 hónappal és egy kinccsel érjen véget ez az utazásod! egy sorstárs, ötödik lombik előtt álló:)

2011. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Kedves 14:19-es hozzászóló, kedves Sorstársam!


Köszönöm megható és kedves soraidat. A biztatásodat, az optimizmusodat.:)

Kívánok sikereket, örömöket, Neked, magunknak...nem is oly sokára.:)

Biztos vagyok benne, hogy mindketten felvértezzük magunkat annyi bizakodással és hittel az ötödik lombikra, hogy megadja nekünk az élet, amire annyira vágyunk.

Vigyázz magadra, légy egészséges és készülj az anyaságra! :)Szia.

2011. máj. 16. 09:28
 38/39 anonim ***** válasza:
Szia! Köszönöm én is a kedves és támogató sorokat, ha gondolod írj majd, akár privát is, hogy hogy alakultok! Tiszta szívből kívánom Neked , hogy sikerüljön, és sikerülni is fog:) Eszti
2011. máj. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok: sikerült végül teherbe esned így vagy úgy? Remélem igen, üdv
2011. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!