Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha később babát szeretnénk...

Ha később babát szeretnénk párommal akkor melyik végletet alkalmazzuk?

Figyelt kérdés

fiatalok vagyunk, (de súlyos okok miatt, amit nem szeretnék nyilvánosságra hozni) elköttetné magát párom vagy én.

azon filozofálunk, hogy lombik bébi legyen, vagy mesterséges megtermékenyítés?!

tudom, hogy a lombik drága, és hogy páromnak az elkötése se olcsóság és elég hosszadalmas műtét az enyémmel ellentétben. Igazából nekünk nem probléma, hogy a babát így tudjuk összehozni.

azt szeretnénk tudni, hogy kettőnk közül ki vállalja be ezt?

kérlek ajánljatok valami jó szakembert, akár védőnőt is, aki tájékoztat minket mindenről.


2011. okt. 4. 21:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Fiatalon NEM végeznek el ilyen műtétet. De kérdezz meg egy nőgyógyászt,az okokat is elmondva.
2011. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Ha saját elhatározásból sterilizáljátik magatokat, akkor utána nem csinálnak semmilyen mesterséges módszert arra, hogy mégis lehessen gyereketek.

Igazán nem tartom elképzelhetönek, hogy szükséges lenne ilyen drasztikus módszerre - rengeteg védekezési lehetöség van, ami megbizható, inkább erröl kellene nögyógyásszal beszélnetek.

2011. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
fogamzásgátló? vagy spirál esetleg?? én nem "műttetném" meddővé magam, és a páromat sem, mi van ha valamiért szétmegyünk, bármennyire is nagy most a szerelem... és a nőknél 3 gyerek után csinálják csak meg, férfiaknál nem tudom hogy megy
2011. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
"Egy 2006-os jogszabály szabályozza a "művi meddővé tétel" feltételeit, a www.magyarorszag.hu-n a jogszabálykeresőben meg tudod nézni. Az ár a kórháztól függ, csak 18 éves kornál idősebbek kérhetik (gyerekszámtól nem függ), kötelező várakozás az igénybejelentés után 26 éves korig kétszer 6 hónap, felette kétszr3 hónap, mert visszafordíthatatlan. A nők műtéte bonyolultabb, hasüregi beavatkozás, a férfiakét szakrendelésen egy kis bőrmetszésen keresztül meg tudják csinálni."
2011. okt. 4. 21:51
 5/27 anonim ***** válasza:
Elköttetni magatokat,hogy aztán lombikkal legyen gyereketek? Jól értem?
2011. okt. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
talán. attól függ ki csináltatja meg a műtétet kettőnk közül.
2011. okt. 4. 21:58
 7/27 anonim ***** válasza:
Mégis mi az a súlyos ok? Valamit mondj róla, ez anonim, senki nem ismer. Azt írtad, fiatalok vagytok. Honnan tudod, hogy együtt maradtok e örökre? Mi van ha mégsem, akkor egy új kapcsolatot is tönkretesztek. Persze nem így kell hozzáállni az élethez, de erre az eshetőségre is gondolni kell. Bármelyikőtök hozza meg ezt a döntést egy életre szóló teher lesz. Mégis, ha ragaszkodtok hozzá, akkor én azt mondom, inkább a férfi. De mégis miért?
2011. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

ne haragudj, hogy én is offolok, de nagyon érdekel, hogy miért szeretnétek ezt? először arra gondoltam, hogy valamelyikőtöknek lehet vmi örökölhető betegsége, talán ezért, de ez esetben konkrétan tudnátok hogy melyikőtök csináltassa meg, szóval nem erről lehet szó

de akkor miért? elképzelni nem tudom

ha nem szeretnétek soha az életben gyereket, akkor még okés, de így? ez nekem nagyon faramuci

ha rajtad csinálják meg, akkor csak lombikkal lehet babátok

2011. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
felkeresünk egy szakembert. így nem jutok többre úgy gondolom. azért köszönöm szépen!
2011. okt. 4. 22:28
 10/27 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Bármelyikőtök is csináltatja meg a műtétet, utána csak lombik jöhet majd szóba.

De én is inkább egyéb nem ennyire végeleges fogamzásgátlást javasolnék. Ha jól alkalmazzátok ezeket, akkor nem lehet baj.

A védőnő max annyira ért ezekhez a dolgokhoz, mint mi. Orvost kérdezz meg róla.

2011. okt. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!