Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha később babát szeretnénk...

Ha később babát szeretnénk párommal akkor melyik végletet alkalmazzuk?

Figyelt kérdés

fiatalok vagyunk, (de súlyos okok miatt, amit nem szeretnék nyilvánosságra hozni) elköttetné magát párom vagy én.

azon filozofálunk, hogy lombik bébi legyen, vagy mesterséges megtermékenyítés?!

tudom, hogy a lombik drága, és hogy páromnak az elkötése se olcsóság és elég hosszadalmas műtét az enyémmel ellentétben. Igazából nekünk nem probléma, hogy a babát így tudjuk összehozni.

azt szeretnénk tudni, hogy kettőnk közül ki vállalja be ezt?

kérlek ajánljatok valami jó szakembert, akár védőnőt is, aki tájékoztat minket mindenről.


2011. okt. 4. 21:42
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Csalodtunk egyebkent a fogamzasgatlokban es parom nem szedhet hormonalis gyogyszert. Az ovszert pedig nem mindenki szereti.
2011. okt. 5. 06:53
 12/27 Atroposz ***** válasza:
Amúgy csak szolok ,hogy ez elronthatja a kapcsolatotokat,lehet hogy még most nem de valamelyikőtök biztos megfogja bánni.Nézz körül , itt is láthatod ,hogy sokaknak a mesterséges sem sikerült ,pedig ők nem csináltak ilyen dolgot.Nagyon megfogjátok ti ezt bánni.De akkor vállad be te ,mert gondolom a pasidtól akarsz majd gyereket.
2011. okt. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Gondolom, ezt a kérdést is ugyanaz irta ki, mint ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..


Szerintem felelöségteljes orvos nem csinál ilyen indokkal ennyire végletes mütétet.

2011. okt. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
nem én írtam ezt.
2011. okt. 5. 07:47
 15/27 anonim ***** válasza:

Hát azért ezt alaposan járjátok körbe.

Meg ez egy személyes vélemény, bár nem tudom mi az ok, de a egy lombik program nem két forint az államnak. Ilyen esetekben nem tartom jónak,hogy támogassa a TB!

2011. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
tudjuk, hogy nem ingyen van :)
2011. okt. 5. 08:22
 17/27 sumergo ***** válasza:

Ha később babát szeretnétek, egyáltalán nem tartom jó ötletnek az elköttetést, legalábbis a női részéről tudok nyilatkozni, személyes tapasztalat miatt. Nekem más okok miatt nem voltak jók a petevezetékeim, nem én tetettem őket szándékosan tönkre. Pontos mensis ciklusokkal, minden vizsgált hónapban volt peteérésem, méhenkívülik voltak is emiatt, tehát jó petevezetékekkel simán terhes lehettem volna 2-3 hónap alatt. A lombikkal csak a 6. sikerült, mert a petefészkeim valamiért nem igazán reagáltak jól a hormonszurikra, az orvos sem tudta megmondani, hogy miért. Pedig mikor kivették a petevezetékeim, akkor a kórházban is, és a meddőségiben is azzal bíztattak, hogy 2-3 kezelésből biztosan sikerül, mert jól működő petefészkeim vannak. Na most gondolj bele, ezek a sikertelenségek nagyon letörtek, pedig nem én okoztam ezt a helyzetet. Nálad ha ugyanígy alakul, még pluszban ott lesz a lelkiismeretfurdallás is, hogy ezt a helyzetet szándékosan te idézted elő, és az is lehet, hogy egyáltalán nem sikerül majd babásodnod. Szándékosan ilyet nem javasolok, egyáltalán. Nagyon nagy hülyeség ilyenre gondolni is, mármint akkor, ha később babát szeretnél, és hidd el szeretnél, mert ez a nőkben genetikailag kódolva van. Ne csináld!


35+2 hkm

2011. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

igen, szeretnénk, ezért lenne lombik majd..

viszont a te eseted más. nálunk inkább én akarnám a műtétet. mégis hogy lehetne gyermeke páromnak, ha ő kötetné el magát? nem hiszem, hogy az lenne a "jobb". mindenkinek máshogy alakul az élete, mi ezt szeretnénk most. van aki egész életében iszik, drogozik, meghalnak szerettei, egyedül, magányosan éli az életét. vagy csupán szellemi-fogyatékos. nem hiszem, hogy ezeknél rosszabb lenne amit én csinálnék.

2011. okt. 5. 09:02
 19/27 A kérdező kommentje:
tehát van aki egész életében nyomorék, lelkileg, testileg. és egyébként kedvesem mondta hogy nagyon szívesen fogadna örökbe gyerekeket, régóta tervezi. csak megfelelő kereset és környezet kell hozzá. az ő nagymamája is ezt csinálta, és ő is ezt tervezi.
2011. okt. 5. 09:03
 20/27 anonim ***** válasza:

És ha párod spirált tetetne fel? Az nem hormonális.

Őszintén mondom, ne az elköttetés legyen a fogamzásgátló megoldásotok. Egy lombik nagyon nehéz lelkileg...

2011. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!