Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tancstalan vagyok, segitenetek...

Tancstalan vagyok, segitenetek donteni? Merjunk babat vallalni?

Figyelt kérdés
Csak a ferjem dolgozik, az o fizetesebol megvagyunk-alberletben. Nagyon szeretnek kisbabat, szerintem nem tudek addig varni mig lesz sajat hazunk, nekem is allas, jobb fizu. Ez sajnos nem a kozeljovobem fog megtortenni.
2011. okt. 6. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

mi így is bevállaltuk,életem legszebb döntése!!!SOHA nem fogom megbánni!!!


9 hetes kislány anyukája

2011. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gratulalok. Es hogy megy? Nem akarok a penztarcadban turkalni, de a ferjed mennyit keres?
2011. okt. 6. 18:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Mi most tervezzük. Én 28-at kapok, a férjem kb. 100-at. Nincs hitelünk. Ha minden rendben menne akkor csak gyest kapnék. Nem sok, de mit tehetünk...

Sajnos a mai világban hiába van munkahelye az embernek az nem jelent semmit. Bármikor felmondhatnak. De mi is szeretnénk babát. Régen sem vettek meg több 10ezer ft-os játékokat és márkás ruhákat. Nem ez a lényeg. Vágjatok bele nyugodtan, remélem hamar összejön :)

2011. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ő még "csak" a vőlegényem,és csak minimálbért keres,de ennek ellenére a Picinek meg van mindene,közben rendesen fizetjük az albérletet,nem élünk nagy lábon,de ami kell az minden meg van!!!
2011. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A családi háttér szerintem fontosabb mint pár ezer ft pluszban. Úgy értem, hogy ha van mögöttetek egy jó kis család, pl. tesód/barátnőd akinek a gyerekétől lehet ruhákat örökölni, anyukád aki megfőz egy nagy adag levest nektek ebédre, megvarr egy kisgatyót, akkor még nyugodtabban belevághattok. Nálunk anyukám sokat vállalt, pl. kis pizsamákat varrt potom árú anyagból, és ezerszer jobb volt mintha ezrekért vettem volna és ilyenek... Meg mindig segítettük egymást, ha nekem kellett egy kis pénz akkor adott, nyugdíj előtt pár nappal meg én adtam neki.
2011. okt. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyan mindketten dolgozunk, de a hitelünk elviszi a fizuk nagy részét, pedig egyszobás lakásban élünk. Mégis bevállaltuk a másodikat is, mert úgy gondoltam, hogy legyenek meg a gyerekek, és ha vissza megyek dolgozni, majd ráhajtunk a nagyobb lakásra. De ha nem sikerül, akkor sincs világvége, nagyon jól megvagyunk négyen együtt. Tesómék is anyunál az egyik szobában kezdték két gyerekkel, és most családi házban laknak. Úgyhogy szerintem nem érdemes várni. Mi lenne velünk ha nagyszüleink és szüleink is vártak volna a körülmények javulására, és akkor még háború is volt...
2011. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

lehet h le fogtok pontozni, de nekem az a véleményem, h igenis fontos szempont h hová születik az a kicsi. ha igy is csisszre jöttök ki egy hónapban, akkor miből lesz meg az a havi plusz (nem is kevés) amit a babára kell költeni?

szerintem ha még fiatalok vagytok(mert ezt nem irtad,gondolok itt 20-25évesek) akkor akár még várhattok is pl 2évet. elhelyezkedsz egy év után kapni fogsz gyedet,már sokkal jobban fest a helyzet!!nem?


nem akarok én senki pénztárcájába turkálni,mi sem vagyunk milliomosok, honapról honapra élünk-igaz ha kéne tudnánk szoritani a gatyán, de egyszer vagyunk fiatalok s élünk is azért(mozi,szinház,vacsora havi1x stb), hitelünk nincs, de én és a párom is kapunk normális pénzt, havi kb 220.000ft-bol élünk. de van h a hónap végére nincs féletett pénzünk, de sosem kell nélkülöznünk.

valahogy nem hiszem el h havi kb 100.000ftból(minimálbér+gyes+családi) fent lehet tartani egy albit+rezsi+enni+ruházni+babacuccok...


sok sikert a jó döntéshez

2011. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
egyetértek,tudod én mindig azt mondom,hogyha azt nézzük hogy mikor fogunk jobban állni,mint most,lehet soha nem is lenne baba,de ha netán a pénzben minden rendben lenne akkor meg közbeavatkozik a sors,és nem biztos hogy lesz gyereketek.
2011. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Mi nem keresünk 220 000 Ft-ot és hitelünk is van, mégis tudok valamennyit, ha többet nem is de legalább 5000 Ft-ot félre tenni. Nem is tudom, hogy csináljuk? Ja, és a gyerekek sem nélkülöznek semmit. De hát mint tudjuk, mindenki másképp csinálja.
2011. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elég sok bátor nő van itt!
2011. okt. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!