Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laparoszkópiás műtét előtt...

Laparoszkópiás műtét előtt állok a SOTE II-n. Gondom van a beutalókkal. Nektek ki adta a beutalót?

Figyelt kérdés
Olyan nőgyógyászhoz járok magánúton, aki a SOTE II-n van, én nem vagyok budapesti, a váci kórházhoz tartozok körzetileg. Jó ideje várunk a babára, eddig minden eredményem jó, azt mondta a doki, hogy próbáljuk meg ezt a műtétet hátha a petevezetékekkel van gondom, adott egy papírt, hogy mikre kérjek beutalót a körzeti orvostól, (teljes vérkép, vizelet, EKG, mellkas rtg, hasi uh, és ezekkel a leletekkel jelentkezzem a kórházban a SOTE II-n az altatóorvosnál. Ma a körzeti dokim elküldött, hogy ő nem adhat ilyen beutalókat, mert ha valakit műteni fognak, akkor csak az a kórház írhat ilyen beutalókat, a körzeti orvos nem. Kinyomtatott egy jogszabályt és azt mondta adjam oda az orvosomnak. Holnap felhívom majd, de kíváncsi vagyok, hogy más járt így? Ha nem a körzetedhez tartozó kórházban műtöttek, akkor neked ki adott beutalót? És hol csinálták a vizsgálatokat, a körzeti kórházadban vagy abban a kórházban ahol műtöttek? MErt hogy legutóbb nekem a SOTE II-n egy vérvételt sem csináltak meg ottani beutalóval! Bocsi, hogy kicsit hosszú lettem.
2011. okt. 18. 19:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm.neked is minden jót!már 3éve lassan,hogy szeretnénk.és most az átjárhatóságin kiderült,hogy csak az egyik oldal átjárható.amúgy az altatást kórháza válogatja.én tavaly nagyon rosszul voltam,8 órával a műtét után alig birtam kikelni az ágyból,meg 3x hánytam.most viszont a műtét után 2-3 órával fenn voltam,pedig most is volt ciszta,amit kivettek,5cmes.és csak 1x hánytam,amit előtte megettem fél kekszet.szóval ez elhanyagolható az előzőhez képest.szóval ha csak teheted,amig nem kelsz fel,addig ne egyél,igyál.
2011. okt. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsot! És neked volt valami jele annak, hogy nem átjárható a petevezetőd? vagy totál csak a műtét alatt derült ki, hogy gond van?
2011. okt. 24. 14:53
 13/20 anonim ***** válasza:
nekem az miatt nem átjárható,mert a jobb oldalon gyakorlatilag egy évig állandóan cisztám volt.hol megjelent,hol felszívódott.általában 4 cm-es volt,de volt 6 cm-es is.Most,mikor kivették 5 cm volt.2 hét alatt nőtt 2 cm-t.szóval a doki azt mondta,hogy ez a ciszta laposra elnyomta a petevezetőmet és ez miatt nem átjárható.azt mondta,hogy durva összenövés volt:alig bírta leszedni,mert a méhfalamhoz és a petevezetőhöz is nagyon ragaszkodott.Tavaly úgy volt,hogy amikor szintén laparral műtöttek endometriózis miatt (nem ez a doki),akkor mondtam a dokinak,hogy csinálja meg az átjárhatóságit,de elfelejtette.Kedves....szóval lehet,hogy előtte sem volt átjárható.egyszer sikerült teherbeesnem,de sajnos az 5.hét végén megjött :-(
2011. okt. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a műtéten,hamarabb megcsinálták végül, mert hamarabb megjött. Bal petevezetőm nem átjárható, a jobb rendesen működik. Nem volt vészes a műtét, az altatástól sem kell félni.
2011. nov. 4. 11:23
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó hír!Akkor most még egy pár hét pihi és utána mindent bele mert most könnyebb a teherbeesés!

Mielőbbi gyógyulást és nagyon sok sikert neked!

2011. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Neked is minden jót!
2011. nov. 5. 07:24
 17/20 anonim ***** válasza:
Szia,csak most láttam,hogy megvolt a műtét.Hát,amint látom,majdnem egy cipőben járunk,csak nekem pont a bal oldal a jó.Mivel nekem még cisztát is kiműtöttek,még nem tudunk próbálkozni sajnos,mert a szövettan még nincs meg.Pedig már 5 hete volt a műtét...
2011. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Megvan már a szövettani eredményed? Nektek nem szurkált a hasatok, meg feszült műtét után két héttel?
2011. nov. 19. 13:49
 19/20 anonim ***** válasza:
szia,képzelt a dokit a 6.héten hívtam,és akkor jött meg a szövettan.Nem semmi...és igen,ez normális,amit érzel.nekem az előzőnél vagy 1/2-3/4 évvel utána is éreztem.mondjuk a mostani nem annyira érzékeny.
2011. nov. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
REmélem negatív lett a szövettanod! Nem semmi, hogy 6 hét mire meglett az eredmény! Nekem most fog megjönni a műtét óta először, pedig nagyon bizakodó voltam, hogy esetleg ezután sikeres lesz a hónapunk, de már megvannak az előjelek (barnázás, hasfájás, stb). ):
2011. nov. 24. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!