Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esett már valaki teherbe...

Esett már valaki teherbe MIRENA spirál mellett?

Figyelt kérdés
méhen belüli hormonális fogamzásgátló eszköz.Mi lett a babával?
2012. márc. 6. 12:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2012. máj. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Igen, teherbe lehet esni Mirena mellett is! Csak azt a hölgy nem írta, hogy elmozdult-e a spirál vagy a helyén maradt és úgy...


[link]


Tisztelt Doktor Úr !

Két éve spirált helyeztek fel. Fél évvel ezelőtti rutinvizsgálaton még minden rendben volt. Novemberben, miután már két hetet késett a menzeszem, bizonyossá vált egy 6 hetes terhesség az eszköz mellett, ezt a hüvelyi ultrahang is igazolta. A nőgyógyászati vizsgálat utáni naptól (megjegyzem nagyon fájt az erős alhasi nyomás) vérezni kezdetem, ez már egy jó hete tart. Erős menzesz- jellegű görcseim vannak. Miután a terhességet nem szeretném megtartani (43 múltam, három gyermekünk van ), megszakítást beszéltünk meg orvosommal. Attól tartok, hogy beindult a vetélés a spirál miatt, de erős fájdalmakat a vérzés alatt nem érzek. Orvosom nem igazán reagált a vérzéses tüneteimre. Kérdésem , hogy nem szükséges-e azonnali beavatkozás ilyen esetben (feltételezve, hogy a vetélés indulhatott be) hogy a műtéti időpontig már ne kelljen várni. Lehetséges-e , hogy a baba ennek ellenére fejlődik tovább, mert a másodlagos jelek még továbbra is fennállnak (émelygés, feszülő duzzadt mellek). Másfél hét múlva lesz a műtét, mert még kicsi a terhesség, de addig nagyon aggódom az egészségem miatt. Várom szíves válaszát, köszönettel:K-né Márta

2012. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

ez igen....

amúgy egy 3,5cmes cisztám volt,ami szerencsére magától felszívódott.azt mondta a doki,hogy ez előfordulhat a spirál mellett.

2012. szept. 18. 12:19
 24/26 anonim ***** válasza:
szia. olvastam a beszélgetéseteket. azt szeretném kérdezni hogy a cisztától lehet hányingered és terhesség szerű tüneted? most totál ugyan abban a helyzetben vagyok mint te. Miréna van fenn lassan egy éve, de kb két hete émelygés van, de gondoltam vírus - mert a fiúk benne voltak a hányós hasmarsos vírusban - de tegnap óta fájnak a melleim is és a hányinger is megvan még. kész vagyok. holnap veszek én is tesztet.... aztán köv héten irány a doki.
2014. febr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Látom,hogy ez egy régebbi poszt,de én Levosert hormonos spirál mellett lettem terhes....a doki is elvolt ájulva,hogy még nem találkozott ilyennel
2018. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Lukiné válasza:
Sziasztok! Elsősorban ha kérdezőt nem zavarja utólsó hozzászólóhoz írnék. Nekem is levosert van felhelyezve. Azt mondták nem lesz vérzésem mellette, ahoz képest van minden hónapban és sok! Most nem jött még meg. Igaz csak 2 napot késik, de így is idegben vagyok! 3 gyermekünk van. 6 éves, 2 éves, 8 hónapos. Imádom őket, és a gyerekzsivajt is, de 3 császár után nem hiszem hogy meg tudnék bírkózni egy negyedikkel is. És a kor külömbség, még nekem is kicsi lenne. Egy szóval nem tervezzük a negyedik babót! Kérdésem az lenne feléd hogy mi lett veletek ez a kb 1 év alatt. Persze ha megkérdezhetem. Ha nem szeretnél válaszolni rá, megértem csak szólj. Köszönöm!
2019. aug. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!