Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megfázva elmenjek a lombikbabá...

Megfázva elmenjek a lombikbabáimért? Fagyasztott beültim lenne.

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 17:09
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
Mert bíztam - elgépeltem, mielőtt még...
2012. nov. 27. 18:20
 22/53 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire vagy megfázva!

Ha csak egy kis nátha,szerintem még belefér...de ha lázad van akkor ne! Addig is pihenj,gyógyulgass...

Nagyon sok sikert!!!!

18 hkm

2012. nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Köszi! Nincs lázam.. Jó babavárást, könnyű szülést!!
2012. nov. 27. 19:29
 24/53 anonim ***** válasza:
75%

Sziasztok! Hát én őszintén sajnálom,hogy ebből a kérdésből egy nyelvtan óra lett. Én nem értem,hogy miért azt kell figyelni,ki mit,és hogyan fogalmaz meg. Természetesen mindenki tudja itt ,hogy a mensi=menzesszel,a pozi=pozitívvel ,és még sorolhatnám,de azt is megértem aki a beültetést,vagy a lombik bármelyik, egyéb részeit becézi. Én sem szívesen mondom ki,(ha beszélek valakinek róla),hogy petesejtleszívásra megyek,vagy holnap lesz a fagyasztott embrióim beültetése,de ezt is sorolhatnám még. Azt is nagyon jól tudjuk,hogy az embrió nem egyenlő a "babó"-val, és számtalan olyan dolgot mondunk amivel szintén tisztában vagyunk,hogy a az embriónak nincs keze és mégis szurkolunk egymásnak,hogy kapaszkodjon rendesen ,vagy feküdjön be a meleg ágyikójába (amikor az anya méhére gondolunk),stb...stb... Igen ez egy nagyon komoly dolog és tudjuk is nagyon jól,hiszen mi meg is éljük,és had legyen mindenkinek a saját döntése,hogyan könnyíti meg magának,ezt a helyzetet ,és ha ez egy szójáték ,akkor legyen az...

Ráadásul miért ne írhatna ide kérdést egy lombikos,azért vagyunk itt egy jó páran ,és szerencsére mi is kapunk hasznos válaszokat is.

Én nem szoktam válaszolni olyan kérdésre ahol csak kötekedni,vagy bírálni tudnék,hiszen azt gondolom nem ezért vagyunk itt (hozzáteszem biztosan olyanok is vannak egy jó páran,mert így ""no name" módban mindenki nagyon felmeri vállalni a véleményét).

Azt sem értem most éppen miért nem bírtam ki,hogy ne reagáljak...

A kérdezőnek válaszolom: Nem olyan régen volt egy ilyen kérdés,be másolom hátha találsz hasznos választ ott a kérdésére.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Sok sikert kívánok!

2012. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
51%

Kedves utolsó!


Én vagyok a "kötekedő" válaszoló! Általában én sem bíráskodni jövök ide, nagyon is sokat segítek (remélem) azoknak az embereknek akik ide jönnek és valóban segítségre szorulnak. (Nem, nem gondolom azt, hogy a kérdező nem segítséget szeretett volna kérni.) De egyszerűen, valamiért nem tudtam emellett a kérdés mellett elmenni, mert én amikor kérdést teszek fel itt azért igyekszem érthetően, normális kifejezésekkel megfogalmazni mert felnőtt ember vagyok és felnőtt módjára igyekszem itt kérdést feltenni és segíteni is egyben. Ez pedig olyannyira gyerekes módon volt megfogalmazva, hogy nem tudtam szó nélkül elmenni mellette. Lehet, hogy ez Neked/Nektek a megkönnyítése ennek a helyzetnek, bár én nem hinném, hogy csak azért mert vicces rövidítéseket találtok ki egyes szavakra azzal bármivel is könnyebb lenne a helyzet. A többi hozzászólásában igazán értelmesnek bizonyult a kérdező, én úgy vélem azzal mindenki többre megy, mint azzal, hogy kb. buta szőke nőnek tünteti fel magát. Miért tenné ha nem az?


Még ennyit fűznék hozzá...

2012. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó! Te nagyon fárasztó vagy, amúgy meg a "valódi kérdéshez" egyetlen értelmes mondatot nem fűztél hozzá!


Kedves kérdez! Én a beülti :) előtt mindenképpen megkérdezném a dokimat! Sok sikert! Egy szintén lombikos

2012. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
31%
Biztos vagyok benne,hogy sok embernek adtál már hasznos tanácsot,talán már nekem is... Igazad van abban ,hogy a helyzet nem könnyebb a szavak becézgetésétől,viszont még is puhít valamicskét az élén,és valójában ezeket nem is kitaláljuk,ezek a szavak már olyanoktól ragadt ránk az elején akik régen benne voltak ebben a helyzetben. Bár a beülti nekem is új keletű,de simán belefér abba a kategóriába "amin nem idegesítem fel magam" :D Talán ezért nem tudtam megérteni,ahogyan reagáltál.
2012. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

Most, hogy olvasom a vége felé írt hozzászólásokat, megvilágosultam:)

Szerintem, aki lombik programban vesz részt, jelen esetben a kérdező, elkezd tartozni egy csapathoz, és akaratán kívül alkalmazkodik a csapat által diktált "feltételekhez". A csapat kitalált magának egy nyelvezetet amivel az orvosi kifejezéseket helyettesítik, és mindenki ezeket a szavakat használja a csapaton belül, behódol az elvárásnak. Ha valaki szeretne közéjük tartozni, akkor kénytelen kelletlen maga is ugyanazokat, a köznyelvnek furinak számító szavakat használni, csak hogy ne lógjon ki a sorból. Ez teljesen érthető.

Feltételezem, hogy a kérdező nincs is már tudatában annak, hogy mennyire "viccesek" ezek a szavak, talán már évek óta használja, ezt csak ő tudja.

Szerintem nem a szőke nő kifejezés nem a kérdezőre illik, hanem a kifejezések kitalálójára. És, hogy miért kapta fel ennyire a vizet a kérdező? Mert nem csak személyes bántásnak érezte, hanem úgy gondolta, az egész lombikprogramot érte a "támadás".


Én diplomás, 3 gyerekes anyuka vagyok, nem érzem magam szőkének:). A 3. gyermek nagyon nehezen jött, inszemináció segítségével. Én is gyakran használom az inszem rövidítést, bele sem gondolva, hogy helyes e :)

2012. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
70%

A 24-esnek mondanám és a kérdezőnek is.


Én válaszoltam a kérdezőnek a kérdésére is!


Ettől függetlenül még zavar,hogy ilyen rövidítéseket látok (nem csak ebben a kérdésben)

Lehet,hogy a programban résztvevők egymás között ezt a nyelvezetet használják,de attól szerintem egy nyilvánosan intézett kérdésbe le lehetne írni tárgyilagosan és rövidítések nélkül.

2012. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:

:D Igen lehetne tárgyilagos ez a kérdés,de nem az ,és így legalább annyi hozzászólás(mert nem válasz) érkezett ,ami egy "normálisan" megfogalmazott kiírásnál elő sem fordulhatott volna. Azt hiszem ,ezt a "nyelvezetet" nem csak a programban lévők használják. Viszont én még mindig értetlenül állok ezen helyzet előtt,hogy micsoda vita alakult itt ki :D.

A 24-es

2012. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!