Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti vállalnátok gyereket így?

Ti vállalnátok gyereket így?

Figyelt kérdés
A párom már nagyon szeretne, minden meg van hozzá (anyagiak, munka, lakás stimmel). Én viszont még nem vagyok biztos abban, hogy kész vagyok rá. Ez nem azt jelenti, hogy nem akarok, csak nem tudom magam elképzelni anyukaként, meg kissé ijesztő, hogy egy életen át felelősséggel tartozok majd azért a gyerekért. Egy csomó dolog van a fejemben, ami zavar, pl. elhízás, punnyadt test, nem mehetek többé extra szervezés nélkül sehova, rengeteg lemondással jár stb.

2013. febr. 4. 19:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Amíg az anyaság számodra a punnyadt testtel egyenlő addig szerintem ne vállalj babát.
2013. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Azt nem mondtam, hogy azzal egyenlő, de mit szépítsük azzal jár.
2013. febr. 4. 19:17
 3/32 anonim ***** válasza:
77%

ha nem érzed itt az idejét természetesen NE vállalj. már csak azért se, mivel a gyermeked elsősorban tőled függ érzelmileg és gondoskodás szempontjából is a kezdetekben.

Viszont az is igaz, hogy a babavárás alatt nagyon sok minden megváltozik az emberben, akkor is ha kezdetekben esetleg meglepődik az ember a várandósság tényén.

2013. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
65%
Nem, így nem vállalnék. Te még nem vagy erre készen. Ha majd minden vágyad egy baba lesz, és nincs nap, hogy ne vágynál rá, ráérsz akkor. Ha most belevágsz, csak sorolni fogod naphosszat, mi mindent adtál fel érte. Ez senkinek sem jó.
2013. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Én nem mondom, hogy ne vállalj, de azt tudnod kell, hogy nem egyenlő a punnyadt testtel egy anya teste.

Számos anya van a világon, aki szülés után is izmos, alacsony testzsírral.

2013. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
86%
Amíg fiatal vagy és fontos a külsőd, hogy legyen sok szabadidőd a barátaiddal stb. addig ezt el kell felejteni. Éld az életed, láss világot és ha már unod, plusz a babavárás gondolata sem idegen tőled, akkor vállalj gyereket!
2013. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én sem vagyok már annyira fiatal: 28. A párom is idősebb már, 35.
2013. febr. 4. 19:28
 8/32 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben még várnék. Tapasztalatból beszélek. Kicsit felháborodtak itt páran a punnyadt testtől, de azért valahogy így van, még a testeddel sem csinálhastz azt, amit akarsz, nem edzheted (úgy - vmennyire azért igen), hiszen benne szunnyad egy másik élet és minden ennek rendelődik alá. Akkor vállalj babát, amikor ezt már nem érzed korlátozásnak, hanem tök természetes dolog, h bizonyos "áldozatokat" hozol a babáért, anélkül, h ezt valójában áldozatnak éreznéd. nem tudom, hány éves lehetsz, de valószínűleg még 5-6 év múlva sem leszel semmiről sem lekésve.
2013. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tenni, hogy súlyproblémáim voltak sokáig, végre szépen lefogytam és tartom is. Ezért is félek ettől (is). Ez nálam nem olyan magától értetődő, mint annál aki mindig vékony volt és átmenetileg nem lesz az.
2013. febr. 4. 19:36
 10/32 anonim ***** válasza:
73%
Majd benő a fejed, ha már terhes leszel, és ha már meglesz. Nekem is így volt...
2013. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!