Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Clostilbegyt-t kaptam, de...

Clostilbegyt-t kaptam, de szerintetek mire? Többi lent.

Figyelt kérdés

Peteérésem van, a havim rendszeres. Januárban megtermékenyültem, de el is ment az első menzivel, februárban (feltételezem) emiatt volt gyenge menzi, pecsételéssel, barnázással. Kistesót szeretnénk, 17 hónapja szültem és szoptatok.

Szerintetek elkezdjem szedni?

Egyetlen normális doki a környéken, most voltam nála először, a peteérést én érzem, nem ő tapasztalta ki... a nyálkahártyám az előbb leírtak miatt 4 és 1/2 mm-es volt menzi után kb. 1 héttel.



2013. márc. 8. 12:51
1 2 3
 11/24 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Sokszor a magas prolaktin szint gátolja a teherbe esést, okoz vetélést. De nem mindenkinél, van aki vígan szoptat még nagy pocakkal is.

A progeszteron pótlás úgy tudom, átmegy az anyatejbe is. :-(

A closti pedig önmagában semmit nem ér, csak a peteérést serkeni, kellene hozzá a progipótlás.

Szóval szerintem menj endokrinológushoz, és nézess hormonokat, mielőtt babát terveztek, egyáltalán nem biztos, hogy visszaállt a hormonháztartásod már a szülés után. Akkor sem, ha rendszeres a ciklusod. És leginkább a szoptatás miatt kéne megnézetned a hormonjaidat, hátha az okozza a galibát.

2013. márc. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Kutattam itt a neten és egy nőgyógyász ezt írta: Clostilbegyttel kell növelni a petefészek által termelt progeszteront. A Clostilbegyt nem felborítja a hormonrendszert, hanem helyre állítja a hiányos termelést.


Szerintetek ennek fényében mégis elkezdjem a gyógyszert? Ez a tejtermelést is leállítja, így duplán "hat". Hm?

2013. márc. 9. 13:27
 13/24 anonim ***** válasza:
47%
Barátnőm azért vetélt el,mert kicsik voltak a petesejtjei.Igaz megtapadt,de 6 hetesen ment is :(( Lehet nálad is ez a baj.Miért nem kéred meg az orvost,hogy nem e lehetne a 13 napon nézni egy Uh-t és látnátok van e érésben vagy nem.?
2013. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ezt találtam neked a clostiról :

"1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A CLOSTILBEGYT TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Clostilbegyt tabletta egy szintetikus, a peteérést serkentő (ún. ovuláció-stimuláló) hatású szer.

javallatok nőknél:

A peteérés serkentése az agyalapi mirigy, vagy a petefészek egyes megbetegedései, valamint a fogamzásgátló tabletták hosszan tartó szedése után. Terhesség után megmarandó kóros fokozott tejelválasztás (galactorrhoea) megszüntetése.

Terhesség és szoptatás

Terhesség alatt a Clostilbegyt adagolása ellenjavallt.

Szoptatás esetén csak az előny/kockázat orvos általi gondos mérlegelésével adható.

A klomifén csökkentheti a tejelválasztást."

2013. márc. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, ez olvastam. De amit találtam a neten, azt dokinő írta, tehát valószínű több dologra képes ez a gyógyszer, mint ami rá van írva. Vagyis mi nem tudjuk, hogy hogyan működik a gyógyszer, de a dokik értenek hozzá. Itt a gyk-en is olvastam, hogy többeknek alacsony progi szintre írták fel.

2013. márc. 10. 23:12
 16/24 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Így működik a closti :

"A klomifen meggátolja az ösztrogén kötődését az ott lévő receptorokhoz, ezáltal a szervezet úgy érzi, hogy alacsony az ösztrogénszint, és több hormont bocsát ki. A nagyobb mennyiségben felszabaduló hormonok pedig serkentik az ovulációt és az embrió beágyazódását segítik elő."


Az alacsony progeszteron szint csak a következménye a peteérés hiányának.


De rendes kivizsgálás nélkül nem szedném be semmiképp. valami okozza a nem megfelelő hormonműködést, és ha az okot nem szüntetik meg, benne van a pakliban egy újabb vetélés lehetősége. Nem elég arra a pillanatra beállítani a hormonokat, amíg megfogan a baba. A szervezetednek 9 hónapig jól kell működnie, és ezt a closti nem garantálja. :-(

Egyébként progeszteron pótlással sem szabad szoptatni, átmehet az anyatejbe.

Én inkább kifizetném azt a 20ezer forintot, minthogy át kelljen élnem még egy vetélést.

Akárhogy is döntesz, remélem sikerül a kistesó!

2013. márc. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
Nézd,én azt mondom hogy ő azért nőgyógyász mert valószínű nem először írja fel ezt a gyógyszert.Én is ezt szedem,van peteérésem ennek ellenére 2 éve nem jön össze a baba.Szóval inkább orvosra hallgass,valószínű hogy ő azért jobban ért hozzá :)
2013. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, elkezdem majd szedni.. de még meg kell várni, hogy megjöjjön. Úgy vélem, hogy most használni fog a gyógyszer, nemhiszem, hogy helyreállt odabenn minden... (ezt most nem részletezem), ha meg túlaktiválódnak a petéim, max. ikreket szülök..
2013. márc. 11. 23:06
 19/24 anonim ***** válasza:
Hát szerintem pedig azért nem állt helyre a dolog, mivel még szoptatsz... az is teljesen normális lenne ha menstruációd sem lenne! Nagyon sürgős a kistesó? Én a helyedben szépen lassan leállnék a szoptatással és utána megvárnám hogy sikerül-e a baba, és ha esetleg nem sikerülne akkor mennék csak dokihoz gyógyszerért.
2013. márc. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ma olvastam hogy a prolaktin hormon segíti elő a tejtermelést és ha ez magas a vérben akkor ha teherbe is esik vki nagyon nagy az esélye,hogy nem tudja megtartani..Nekem most nézték,mert ez kimozdulhat úgy is hogy vki még nem volt terhes..
2013. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!