Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki az aki dohányzott terhesség...

Ki az aki dohányzott terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nem lett baja a babának??
2009. szept. 24. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

sógornőm végigcigizte. nem tudott leszokni. éppen 2 és fél kilos lett a kislánya,47 cm-rel :S Már ez sokat elárul...

És azóta is nagyon beteges. meg le van maradva kortársaitól. Pl. most 8,5 hós és még nem ül egyedül,vagy pl. még egy kacajt sem hallotunk tőle. az én fiam 5hónaposan már babakacagott :)

Bár hozzáteszem ezeken nem biztos,hogy a dohányzás mellékhatásai. csak furcsállom.

2009. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Barátnőm anyukája dohányzott mikor állapotos volt vele. Szegény 12 éves korára megvakult. Az ő révén ismerek egy másik lányt, akinek az anyukája úgyszint dohányzott, neki a mája állt le 12 évesen és 13 évesen megvakult.

Nem hiszem el, hogy legalább arra a rohadt 9 hónapra nem lehet letenni a cigit. Nagyon dühítő. Döntsék már el ezek a nők, hogy mi a fontosabb nekik!!!

2009. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
19:51-es vagyok. Hozzáteszem, bizonyított, hogy a cigarettától lettek betegek!
2009. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Édesanyám végigdohányozta a velem és hugommal való terhességét eredmény egy egészséges25 és 11éves lány.

Anyósom mind a 4 terhességét végigbagózta, eredmény: egészséges 34éves lány, egészséges 33éves fiú, egészséges 27, 22 éves fiú.

2009. szept. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

4.vélaszoló. Ez semmi más,csak mázli.

Bár még kitudja mit hoz az élet....

2009. szept. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kell a válaszokat lepontozni, csak mert valaki azt írja, h dohányzott és mégis egészséges lett a baba. Inkább örüljünk neki.

Anyu dohányzott velem, kis súllyal születtem, de egészséges vagyok. Barátnőm dohányzott, és neki is egészséges a babája.De a környezetemben szerencsére mindegyik dohányos kismamának egészséges gyereke született, ugyanúgy ahogy a nem dohányzóknak.

Még nem vagyok terhes, de nem fogok dohányozni, mert nem venném a lelkemre, ha dohányoznék és valami baja lenne a babának.

2009. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Namármost az van, hogy a terhesség alatti dohányzás NÖVELI bizonyos rendellenességek kockázatát. Ilyen a vetélés, a koraszülés, kis súllyal születés, elégtelen fejlődés a méhen belül, végtaghiány (bizony!).


Ez nem azt jelenti, hogy minden dohányos kismama beteg babát szül. Nagy számban előfordulnak olyan dohányos anyák, akik teljesen egészséges babát szülnek. Ugyanakkor dohányos anyák jóval több beteg/károsodott babát szülnek, mint a nem dohányzók.


Épp ezért oltári felelőtlenség terhesség alatt dohányozni! Pontosan úgy gondolom, ahogy az egyik előttem válaszoló írta, hogy mi a fenéért nem lehet letenni azt a rohadt cigit legalább 9 hónapra? Hát megéri a kockázatot? Mi van, ha éppen ő lesz az, aki elvetél, kis súlyú babát szül, vagy a babájának nem lesz jobb karja könyöktől lefelé, mert a méhen belüli oxigénhiány miatt egyszerűen nem tudott kifejlődni?

2009. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Anyukám 6. hónapig cigizett velem... semmi bajom nem lett (szerencsére) 19/L
2009. szept. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm cigizett a fiával. A pici két és fél éves makk egészséges. Szerintem szerencséje volt. Én is cigiztem terhesség előtt, de míg terhes voltam és szopatattam eszembe se jutott rágyújtani. Hatalmas kockázatot vállal aki nem teszi le. És kérdés, hogyha tényleg baj van, ki hogy tud elszámolni a lelkiismeretével.
2009. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Én is végig dohányoztam,sőt kávét is ittam( ! ) ÚRISTEN!!!most biztos keresztet vetnek a másvéleményen lévők...eredmény:lányom 4200gr fiam3950gr és most egyik harmadikos kitűnő tanuló másik ovis nagyfiú:))
2009. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!