Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet baba? Múlt hónapban...

Andrea33 kérdése:

Lehet baba? Múlt hónapban pozitív tesztek után mégis megjött, elmentem dokihoz és elküldött vérvételre.3. és 21. napon. Még nincs eredmény.

Figyelt kérdés
Itt olvastam, hogy ilyen korai spontán vetélések után könnyebb teherbe esni. Ez igaz? Most is együtt voltunk, ahogy a nagykönyvben megvan írva, minden 2. napon a 10. naptól a 18. napig. Csütörtökre nem várom. Ma kezdett el fájni a mellem picit, pár napja sokat eszem, ami furcsa. Szóval nagyon szeretném, hogy sikerüljön. Még 3 nap. Tesztelni nem merek, mert nem szeretnék csalódni, majd ha már pár napja késik.
2013. jún. 24. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem is pozitív volt a tesztem és utána 10 nap múlva (10 nap késsé után) meg jött. Sima egyszerű mensim volt, semmi extra görcs vagy ilyesmi. Rohantam a dokihoz már semmit sem látott, szépen kitisztult minden, nem kellett várni így jöhetett az újabb próbálkozás. Nekünk első hónapban nem sikerült, másodikban jött is a következő apróságunk, aki ma már 20 hetes pocakban. Vele is voltak vérzéseim és gyógyszert is kaptam rá, hogy megmaradjon. Talán ha többet vártam volna és hagyom a méhemet felkészülni, nem kellett volna a mostani babámmal párnapot kórházban feküdnöm. Valóban hamarabb jön spontán vetélés utána baba, de annak is nagyobb az esélye, hogy megint vetélés lesz a vége. Én utólag bánom, hogy nem vártunk 3 hónapot a következő próbálkozásig, mert akkor talán nem kellene a mostani babámért aggódnom. Orvosilag minden rendben vele, de nagyon nagyon kell rá vigyáznom.
2013. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hát mi sem vártunk, holnaputánra nem várom, remélem nem lesz semmi baj. Én is nagyon szeretném a kisbabát, és biztos mindenféleképpen nagyon aggódnék. Szorítok neked és minden jót és főleg jó egészséget kívánok nektek! És észrevettél bármi furát ami a vetélésre utalt volna?
2013. jún. 25. 12:56
 3/7 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Nekem semmi tünete nem volt, hogy elfogok vetélni. Így utólag azt mondom, hogy talán tünet volt, a nagyon sok féle terhes tünet ami már nagyon korán jelentkezett (hányinger, szédülés, hőhullámok, hasnövekedés, mell feszülés, éhség, szomjúság, fáradtság, kívánosság stb.) minden létező tünetet éreztem már 3-4 hetesen. Valamint voltak haskeményedéseim is, egyszerűen éreztem, hogy gyakran keményedik a hasam. Néha szurkált is a hasam. Valamint csináltam 2-3 naponta tesztet és eljött az idő kb. 1 héttel a nem várt kimaradt mensi után, hogy már nem lett egyre erősebb a csík ha nem megállt egy jól látható, de halvány csíkban. Ezeket csak utólag mondom, hogy talán ezek utaltak arra, hogy valami nincs rendben, de inkább csak belemagyarázás, mert ezek a tünetek más terhességnél teljesen normálisak. A mostani babámmal, 20 hetes pocakban. Vele 6 héten kezdődtek a rosszullétek, nagyon enyhe rosszullétek voltak, pici hányingerrel. 6-10 hét között sokat ettem. 12-15 hetesen iszonyat fáradt voltam. De ennyi volt az ösz tünetem vele. Tesztet csak egyet csináltam aznap mikor nem jött meg. Gyakran vannak mensis görcseim a mai napig, sokszor fáj a köldököm (feszít,szúr), néha fáj a hátam, de a babának semmi baja szépen fejlődik, pedig akár ezek a rossz érzések is lehetnének a vetélés tünetei. Igazából nem tudom mi az az érzés amikor kétségbe kellene esnem, nem tudom mi az az érzés amikor arra kellene gondolnom, hogy elvetélek, mert nincs erre tünet. Nyilván ha iszonyat görcsöl és vérzik az ember akkor baj van, de akkor már a kórházban sem tudnak mit csinálni, az a baba aki menni akar az menni is fog. A mostani babámmal véreztem, de nem görcsöltem, nagyon megijedtem, de nem volt a babával semmi, szóval a vérzés sem feltétlenül rossz jel. (mondjuk itt most 1 betét/nap mennyiségről beszélek)
2013. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Biztos minden rendben lesz és csodaszép kisbabád lesz. Nem szabad semmi rosszra gondolni. Csak pozitívan. Én most izgulok, hogy sikerült-e ebben a hónapban, tesztem nincs, nem is akarok tesztelni, akkora csalódás volt a múlt hónap. Majd ha már 4-5 napja késik, akkor igen. Tünetek? Azokat simán beképzeljük szerintem. ÉN már mindent éreztem és mégsem voltam áldott állapotban. Amikor meg pozitív lett a tesztem, akkor nem éreztem a fáradtságon kívül semmit, annak meg nem tulajdonítottam jelentőséget. Most is hulla fáradt vagyok, de ami furcsa, hogy most nem fáj a mellem. Alig-alig érzem. Ilyen még nem volt. Mensi előtt borzasztóan szokott fájni, úgyhogy szerintem nem sikerült, de akkor majd a következő hónap! Tiszta szívből gratulálok nektek és majd szoríts nekem.
2013. jún. 25. 18:53
 5/7 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Nekem olyan fura volt, mert próbálkozás előtt mindig voltak tüneteim mensi előtt. (alhasi feszülés, mellfájdalom) ebből tudtam, hogy közeleg a mensi. Amikor elkezdtünk próbálkozni akkor pedig nem volt tünetem soha, semmi. Mondjuk nekünk hamar jöttek a picik, mind a kétszer második hónapban. (de ugye az első aztán távozott) Biztosan nektek is jönni fog hamar a baba, ne szomorkodj az első miatt (feltéve ha egyáltalán baba volt). Ha valóban baba volt akkor neki muszáj volt mennie, de a következő maradni fog. Csak próbálj sokat pihenni, és vigyázz magadra. Bőven elég ha késés után 4-10 nappal csinálsz csak tesztet annál nagyobb öröm mikor meglátod az egyértelmű 2 csíkot. A 6. hétig sem az orvosok sem te nem tudsz a babáért semmit tenni, de utána is hiába szeded a sárgatesthormont és a magnéziumot és fekszel az ágyban 24 órát, ha menni akkor menni fog. Nem tudnak az orvosok sem mit csinálni. Éld bátran az életedet és hidd el a megfelel ő pillanatban csak arra eszmélsz, hogy már anya vagy.
2013. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.A mi esetünk:

Először januárban 2év sikertelen próbálkozás után inszemet végeztek sikerült de sajnos a 10.hétben beindult a spontán vetélés 200mm.-es cyst.pete-ekkor kapartak meg először.2mensit vártunk elég jól megjött.A doki 3ciklusban engedélyt adott próbálkozni.jó hogy sikerülne ha januárban inszem történt segítség kellett.Hogy-hogy csoda-e de +lett a teszt lassan emelkedett a hcg.újra elvetéltem júl.-ban a 7.hétben-újra megkapartak.Teljesen felborult a mensesem ezek előtt mindig pontosan 28.napra megjött szépen le zajlott.A vetélés óta 52.napra kínlódva megjött nagyon kevés.Ma a 33.napon vagyok újra rám tör a feszültség sírás nem bírom már lelkileg.Nagyon nehéz.Sajnos most már ennyi sikertelenség után idegesebb,feszültebb vagyok.Ennyit erről kinek hogy adatik.

Azóta mizujs veled-tek?siker van-e?írj-puszi

2013. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi most látom 20mm-azaz 2cm -es cyst pete
2013. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!