Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez normális egy...

Szerintetek ez normális egy magán rendelésen?

Figyelt kérdés

megpróbálok rövid lenni.


pár napja görcsökkel és alvadt vér darabokkal mentem egy sztk rendelésre 8 hetes terhesen. A doki éppen császározott,csak az ultrahangos nő nézett meg,talált egy bevérzést,amit már csak a folyosón tudtam nagy vonalakban megbeszélni az orvossal,mert amint megérkezett,ment a következő császárra. Szigorú fekvést, 3x1 nospát ajánlott és mivel nem ért rá,így nem tudta felírni a fogyóban lévő gyógyszerem,megbeszéltük,hogy másnap a magánrendelésére bemegyek és felírja.

Másnap mire oda értem már vagy 20 várakozó nő volt a rendelő előtt,szerencsémre elő vettem a nagyobbikm arcom és nyitáskor mindenki előtt besuhantam,így lett egy saját fotelom,bár elég csúnyán néztek rám. A lényeg az egészben,hogy a férjem szólt a dokinak ,hogy vérző,görcsölő kismama vagyok,hívjon be,mire Ő annyit mondott,hogy nem tud vele mit csinálni,próbáljuk megbeszélni a többiekkel,hogy valaki engedjen be maga elé. Persze a kérésre mindenki elfordította a fejét ,vagy azt mondták,hogy Ők is sietnek...hát ennyit az emberségről..ez Nagykanizsa...nem is húztam volna fel magam még jobban,ha 2 óra várakozás után nem jön be az ajtón egy kisebb pocakos kismama,megáll a vizsgáló ajtaja előtt,kijön az előző beteg,a doki kiszól mindenkinek,hogy "elnézést,pár perc" és ezzel behívja őt,aki utolsónak érkezett.

2 óra várakozás után nem bírtam már az ülést sem,még kb 10en voltak előttem,fél 4-töl ott vártam,még 7,fél8ig vagy tovább is ott ülhettem volna,eljöttem.

Holnap megyek egy másik dokihoz,addíg kitart a gyógyszerem.Remélemm minden rendben a babámmal.

De itt már minden a pénzről szól??A betegek állapota ? az emberség hol van az emberekből? 20 emberből senki nem segített,de a legfelháborítóbb,hogy maga az orvos,aki előző nap szigorú ágynyugalomra int,másnap hagyna ott elvetélni akár.



2013. aug. 1. 09:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
másik orvost keresnék mindenképp!
2013. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, nem tudhatod, hogy annak a masik kismamának mi baja volt. Lehet hogy o is vérzett, ami azért egy "kisebb pocakos kismama" -ami minimum 14-16 hetes mar komolyabban vesznek, mint egy kora terhességet -bármilyen rosszul esik is. Emellett mindenkinek saját maga es a saját terhessége a fontosabb, nem a másiké.
2013. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos minden a pénzről szól. Miért nem mentél egy másik (akármelyik) dokihoz az Sztk-ban? Jobban jártál volna, ha esetleg egy ismeretlen doki megvizsgált volna.
2013. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
sztk-banelőtte ez az orvos nézett és ő írta fel az erősebb gyógyszereket is és a pajzsmirigy problémáimat is kezelni tudta volna.pm alulműködésem van és fontos,hogy ért hozzá.ezért akartam hozzá járni.
2013. aug. 1. 09:24
 5/36 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem mi a probléma tulajdonképpen. Sajnos mindenütt várakozni kell, ez az élet. Pláne, ha jo orvos. Sok beteg, hosszú várakozási idő. Egyebkent ha csak gyogyszer recept kellett, akkor épp a ferjed is elugorhatott volna érte.
2013. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

nem csak recept kellett volna,mert a doki előtte nap mondta,hogy akkor maj ő is megnézi,mekkorac a probléma. egyébként,akik válaszolni méltattak a kérdésünkre,hogy esetleg valaki beengedne-e maga elé,nem az volt a válasz,hogy bocs én is vérző vagy akármilyen kismama vagyok,hanem az ,hogy megy a buszom,én csak receptet iratok ,vagy,hogy én is időpontra jöttem...teszem hozzá érkezési sorrend van,nem időpont.

egy másik orvos rendelésén,ahova majd holnap megyek,egyszer az orvos kiszólt,hogy elnézést mindenkitől,de most ottegy vérző kismama, akit előbb be kell hívnia. még meg is kérdeztük a kismamát kifelé jövet,hogy jól van-e és minden jót kívántunk neki.

2013. aug. 1. 09:34
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogyha csak recept kellett akkor miért nem adta oda a doki az asszisztensnek, és akkor Neked nem kellett volna senki elé kéredzkedni. Ilyenkor sok helyen kinyújtják az ajtón a papírt és kész. Itt ez volt inkább a gáz.


Azt meg megmondom őszintén én is utálom, amikor "csak receptért jöttem" mondattal bemennek mindenki előtt, mert egyébként minden negyed órában jön valaki csak receptért, és a végén a várakozó tényleg vizsgálatra szoruló közül senki sem jut be, mert egész nap a csak receptesek vannak bent.

Ez nem emberség kérdése, de amikor ott fetrengek a váróban, akkor hadd ne várjam már meg a rendelés végét, mert 150 ember csak gyorsan beugrik egy receptért, persze lelkiismeretes doki még vizsgálgatja meg beszélget vele 10 percet.

2013. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
80%
Mint írtam, mindenkinek a maga gondja a fontos. En se ertekelnem, ha valaki elem akarna "tolakodni", ha en csak egy receptet íratni jöttem/indulna a buszom. Mi alapján döntenek el, hogy hopp, Katit előre engedem, Zsuzsit mar nem, igaz, o is azt mondja, hogy vérzik. Na jo, akkor Zsuzsit is előre engedem, na meg akkor mar Giziket, Pannit es Agit is. Ja, hogy en mar ott voltam fel háromkor es mivel mindenkit előre engedek, meg fel kilenckor is csak várok, az csak engem érdekel.... Önző a világ, ez van.
2013. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már eleve az a fura, hogy érkezési sorrend van, mint egy kórházi rendelésen.

Nálunk minden magánrendelésen időpontot kell kérni. Nem értem, miért nem így csinálja az orvos. De ha ilyen sokan járnak hozzá mégis, akkor tudhat valamit.

2013. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

csak akkor azt nem értem,hogy sztk-ba miért regisztrálnak be sürgősséggel ilyen esetben.

hát sajnálom hogy ilyen a gondolkodásod és még sok embernek. én a magam részéről nem venném a szívemre,ha valaki rosszabbul lenne azért,mert nem tettem meg egy szívességet,amit meg is tehettem volna akár.

2013. aug. 1. 09:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!