Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez normális egy...

Szerintetek ez normális egy magán rendelésen?

Figyelt kérdés

megpróbálok rövid lenni.


pár napja görcsökkel és alvadt vér darabokkal mentem egy sztk rendelésre 8 hetes terhesen. A doki éppen császározott,csak az ultrahangos nő nézett meg,talált egy bevérzést,amit már csak a folyosón tudtam nagy vonalakban megbeszélni az orvossal,mert amint megérkezett,ment a következő császárra. Szigorú fekvést, 3x1 nospát ajánlott és mivel nem ért rá,így nem tudta felírni a fogyóban lévő gyógyszerem,megbeszéltük,hogy másnap a magánrendelésére bemegyek és felírja.

Másnap mire oda értem már vagy 20 várakozó nő volt a rendelő előtt,szerencsémre elő vettem a nagyobbikm arcom és nyitáskor mindenki előtt besuhantam,így lett egy saját fotelom,bár elég csúnyán néztek rám. A lényeg az egészben,hogy a férjem szólt a dokinak ,hogy vérző,görcsölő kismama vagyok,hívjon be,mire Ő annyit mondott,hogy nem tud vele mit csinálni,próbáljuk megbeszélni a többiekkel,hogy valaki engedjen be maga elé. Persze a kérésre mindenki elfordította a fejét ,vagy azt mondták,hogy Ők is sietnek...hát ennyit az emberségről..ez Nagykanizsa...nem is húztam volna fel magam még jobban,ha 2 óra várakozás után nem jön be az ajtón egy kisebb pocakos kismama,megáll a vizsgáló ajtaja előtt,kijön az előző beteg,a doki kiszól mindenkinek,hogy "elnézést,pár perc" és ezzel behívja őt,aki utolsónak érkezett.

2 óra várakozás után nem bírtam már az ülést sem,még kb 10en voltak előttem,fél 4-töl ott vártam,még 7,fél8ig vagy tovább is ott ülhettem volna,eljöttem.

Holnap megyek egy másik dokihoz,addíg kitart a gyógyszerem.Remélemm minden rendben a babámmal.

De itt már minden a pénzről szól??A betegek állapota ? az emberség hol van az emberekből? 20 emberből senki nem segített,de a legfelháborítóbb,hogy maga az orvos,aki előző nap szigorú ágynyugalomra int,másnap hagyna ott elvetélni akár.



2013. aug. 1. 09:11
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális magánrendelés esetében, hogy nem időpontra mész. Én pont azért jártam magánra, nem sztk-ba, hogy ne kelljen várakozni és én mondhassam meg az időpontot, hogy mikor megyek. (Problémamentes terhességem volt, így sokáig dolgoztam. Többnyire késő délután, munkaidő után jártam terhesgondozásra.) Szóval én biztos orvost váltanék.
2013. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy ez a normális! Csak azt, hogy itt nem igazán tudsz mást tenni. Egyébként ez az orvos az, akihez a legtöbben járnak. És ha így is fut a szekér, akkor miért változtatna rajta? Így nem kell bajlódnia az időpontokkal, nem "zaklatják" telefonon, ...stb.
2013. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Kedves 21-es,büszke lehetsz magadra,mindenkinek így kellene cselekedni ilyen esetekben!

Kedves kismama,aki magadra ismertél,ne érts félre,nekem nem az a bajom,hogy bemehettél soron kívül,hanem az,hogy akkor már hívott volna be engem is,vagy akkor előző nap ne mondta volna,hogy cask feküdnöm szabad és ne ilyesztegetett volna,hogy leválhat a baba ettől a vér ömlenytől.

Sokan írjátok,hogy mert én csak gyógyszert mentem iratni,mégegyszer írom,hogy a doki nem látott engem sztk-ban,mert éppen futott császározni,ezért meg kellett volna,hogy nézzen,mennyire súlyos a dolog és mivel,hogy szigorú fekvést javasolt előző nap,ezért szerettem volna ,hogy minél előbb megnézzen és persze gyógyszert is kellett volna vele iratnom.

Ez a rendszer amúgy nem csak nála van így kanizsán és nem csak kanizsán van így ,már máshol is vártam akár másfél órát,de azért így görcsökkel,derékfájással elég nehéz ,főleg úgy ,hogy csak arra gondoltam,hogy feküdnöm kellene éppen.

2013. aug. 1. 17:07
 34/36 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a kérdésedre a válasz: nem normális.Felesleges ennyiszer ismételned, hogy nemcsak receptért mentél, aki nem akarja, úgyse érti meg, világosan leírtad:) Én orvost váltanék, én meg is tettem. 22 hetes terhesen elkezdtem vérezni, de nem kicsit, hanem elégé. Tiszta ideg voltam mi lehet a fiammal, egyáltalán mi történik. 4 órát várattak az Uh-al, nem magánrendelő volt, de az orvosom felhívtam és közölte menjek UH-ra, utána szóljak mi a helyzet. A nőnek aki kijött hogy behívja az embereket többször mondtam 22 hetes vagyok, vérzek erősen, azt mondta majd szólít....4 óra múlva bekerültem akkor már szinte mindenki elhagyta a folyosót,behívtak közölték nincs mit tenni...Biztos hogy nem azon a 4 órán múlt a fiam élete,de emberségből egy hatalmas nulla! Azóta új dokim van, bár nem vagyok még terhes, messze menően jobb mint a másik, és ő maga visz be ultrahangra, tudom hogy nála jó kezekben leszek! Válts orvost ha tudsz, remélem a babáddal minden rendben.
2013. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
utolsó, sajnálom a veled történteket :( én eldntöttem,ne legyen ilyen,de ha hasonló történne,a mentőt hívnám,mert ha ők visznek,talán nem kell annyit várni,hogy ellássanak. Ma megyek a másik dokihoz,remélem mond valami bíztatót!
2013. aug. 2. 07:24
 36/36 anonim ***** válasza:
Na mondtak valami jót?
2013. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!