Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez normális egy...

Szerintetek ez normális egy magán rendelésen?

Figyelt kérdés

megpróbálok rövid lenni.


pár napja görcsökkel és alvadt vér darabokkal mentem egy sztk rendelésre 8 hetes terhesen. A doki éppen császározott,csak az ultrahangos nő nézett meg,talált egy bevérzést,amit már csak a folyosón tudtam nagy vonalakban megbeszélni az orvossal,mert amint megérkezett,ment a következő császárra. Szigorú fekvést, 3x1 nospát ajánlott és mivel nem ért rá,így nem tudta felírni a fogyóban lévő gyógyszerem,megbeszéltük,hogy másnap a magánrendelésére bemegyek és felírja.

Másnap mire oda értem már vagy 20 várakozó nő volt a rendelő előtt,szerencsémre elő vettem a nagyobbikm arcom és nyitáskor mindenki előtt besuhantam,így lett egy saját fotelom,bár elég csúnyán néztek rám. A lényeg az egészben,hogy a férjem szólt a dokinak ,hogy vérző,görcsölő kismama vagyok,hívjon be,mire Ő annyit mondott,hogy nem tud vele mit csinálni,próbáljuk megbeszélni a többiekkel,hogy valaki engedjen be maga elé. Persze a kérésre mindenki elfordította a fejét ,vagy azt mondták,hogy Ők is sietnek...hát ennyit az emberségről..ez Nagykanizsa...nem is húztam volna fel magam még jobban,ha 2 óra várakozás után nem jön be az ajtón egy kisebb pocakos kismama,megáll a vizsgáló ajtaja előtt,kijön az előző beteg,a doki kiszól mindenkinek,hogy "elnézést,pár perc" és ezzel behívja őt,aki utolsónak érkezett.

2 óra várakozás után nem bírtam már az ülést sem,még kb 10en voltak előttem,fél 4-töl ott vártam,még 7,fél8ig vagy tovább is ott ülhettem volna,eljöttem.

Holnap megyek egy másik dokihoz,addíg kitart a gyógyszerem.Remélemm minden rendben a babámmal.

De itt már minden a pénzről szól??A betegek állapota ? az emberség hol van az emberekből? 20 emberből senki nem segített,de a legfelháborítóbb,hogy maga az orvos,aki előző nap szigorú ágynyugalomra int,másnap hagyna ott elvetélni akár.



2013. aug. 1. 09:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom nagyon! keress másik dokit!

Én 24 hetesen véreztem, hívtama dokim hogy ez van vasárnap délután volt mondta, hogy a kórházban mejd ellátnak, de ha már így elvetélek inkább nem jönne be... Nem volt gond a Fiam megmaradt, de nem neki köszönhetem.

aztán valahogy 32 hetes lehettem, mikor várom a soromat az ultrahangon (mert a bajcsyban bejelentkezős a rendszer) egyszer csak jön egy erős negyvenes nő na pocakkal egy elég idő férfival kopog veri az ajtót mintha muszáj volna. Mondja, hogy nagyon vérzik és felküldték ultrahangra. A nő válaszolt, hogy most mit gondol vannak még maga előtt. Behívtak egy nőt az idősebb nő aki vérzett elkezdett zokogni, 10 perc múlva jön ki a rendelőből a kismama szólítanak engem Én meg nézek ki hülyén a fejemből... Mutatom a nőt, hogy menjen ő mert ő vérzik. Mondja az aszisztens, hogy akkor magával mi lesz? Mondtam, hogy Én majd az ő helyén megyek be. Bevitték a nőt meg ultrahangozták és már hozták is a tolószéket vitték osztályra mert elvetélt szegénykém. A következő akit behívtak a vérző nő után meg Én voltam! Nem kellett várnom a helyére se semmi hasonló csak csúsztak egy kicsit az időpontos előjegyzésükben :S

2013. aug. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
21%
Látod nem kell messzire menni, itt a gyk is tele van önző, rosszindulatú, de nagyon okos emberrel :). Én is másik dokit választanék a helyedben, sajnos magán doki is nagyon sok van aki már annyira el van szállva magától, hogy csak na, nem kell vele foglalkozni, azon légy inkább hogy találj egy dokit, akiben bízni tudsz. Kívánom hogy ne legyen semmi gond!
2013. aug. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Szia!

Magamra ismertem a leírásból, én voltam a soronkívüli. Nem kisebb pocakos kismama vagyok, hanem egy hónapja anyuka. Majd szülés után, ha kontrollra mész, szerintem te is bemehetsz soronkívül, mikor a kisbabád lent vár a férjeddel. (Nem vezetek, máshogy nem tudtam megoldani) Emiatt ne válts dokit, mert egyébként teljesen meg voltam elégedve mindennel, és egy remek, elhivatott szakemberről van szó. Remélem a babáddal minden rendben lesz.

Ui.:Rendel egyébként még egy helyen kanizsán, ahova tudsz időpontra menni.

2013. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így jártál, jobbulást, remélem nem lesz baja a babának! Nálunk is így van a rendelésen, ismerem azt amikor az emberek inkább rád se néznek, nehogy segíteni kelljen...vagy ha nem is segíteni, csak egy picit emberségesnek lenni.
2013. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
En a sztoriban azt nem ertem,hogy egy maganrendelesen hogyan tornyosulhat fel 20 nö???? Elvileg idöre kell menni,legakabbis az enyemnel igy van.Ha valami rohadt sürgös akkor felhivhatom a mobiljan es elmondja,hogy hol van eppen-korhaz vagy rendelö-es odahiv.A rendelöjeben en meg nem lattam 2-nel több nöt rajtam kivül.Valami nem csä a dokiddal.En ilyen hozzaallas miatt csereltem a regit erre.Egyszer itt mar leirtam,nem terhesseg volt,de ha nem teszem ,mar nem itt irogatnek. Azonnal csereld le!
2013. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is van hasonló sztorim az emberek "segítőkészségéről". 9 hónapos terhesen a buszon az UTOLSÓ ember volt hajlandó felváltani a papírpénzemet kisebbre, hogy jegyet tudjak venni (mindenkinél megálltam, és megkérdeztem, hogy lenne-e szíves). A többi még a fejét is elfordította.

Mikor véreztem, sztk-ba mentem. Ott kivártam a sorom (számhúzós rendszer van, igyekeztem reggel elsőnek érkezni). Ott megnéztek, felküldtek UH-ra, mondták, hogy a "sürgősségi UH" (vagy valami ilyesmi) gombot nyomjam a hívón, és azonnal be is hívtak, megnéztek, megkérdezték, hogy miért nyomtam ezt a gombot, és utamra bocsátottak, hogy minden ok.

Szerintem, ha én időpontra érkezek, és kitelik 3 perc az időmből, hogy előreengedjek egy olyan kismamát, aki épp vetélni/halni készül, akkor megteszem. Jó, ha megy a buszom, és a következő csak 2 óra múlva, akkor talán vacillálok. Amúgy meg, nehogymár nem jó néha egy kicsi szívességet tenni valakinek? Vagy ha nekem várni kell, dögöljön bele a másik is a bajába?

A vérzés, görcsölés ellátása sürgősséggel kellene, hogy történjen mindenhol. Aki nem szorul sürgősségi ellátásra, várjon.

Így van ez a komoly műtétekkel is, ha valakinek kisebb a baja, ő későbbre kap időpontot-hacsak nem protekciós vagy nagyon pénzes. Szóval nem az a baj, hogy behívta a doki a másik kismamát, nagyon helyesen tette, de akkor a kérdezőt is szólíthatta volna.

2013. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem hívott be elsőként, mert nem volt sürgősségi a probléma. Rendben van, véreztél. Voltál az SZTK-ban, ott végül is megvolt a baba. Az ilyen korai terhességgel nem tudnak semmit kezdeni, ha vérzel és el akar menni a baba el is fog. Nem tud semmit tenni ellene. Illetve előző nap megbeszélted vele a dolgokat és most végül is csak gyógyszer felíratni mentél. Lehet érzéketlen vagyok, de nem értem mi itt a probléma? Miért kellett volna előre engednie a többieknek téged? Nem a szülés indult be nálad és nem is vetéltél el éppen ott... Nyilván, ha sürgősségi eset lettél volna, akkor nemhogy behívott volna rögtön a doki, hanem még előző nap beküldött volna a kórházba. ( Megjegyzem ismét, 8 hetes terhességet nem tudnak megtartani, ha a baba menni akar!)
2013. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: mindenesetre furcsa, hogy nem időpontra hív, hanem sorba kell ülni egy magánrendelésen. Biztos nem mennék többet olyan magánrendelésre, ahol 2 órát kell várni....
2013. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Ja, ennyi erővel mehet az SZTK-ba is.
2013. aug. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Én azért értem meg a kérdezőt, mert tudom, hogy itt Kanizsán hogy működnek a dolgok. Sajnos nem úgy, ahogy máshol, és közel sem úgy, ahogy kellene.

Nagyon könnyű olyan valakinek beszélni, aki válogathat az orvosok és a kórházak között. Itt van összesen 5 orvos. Közülük némelyik olyan, hogy még a halálos ellenségemnek sem kívánom.

2013. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!