Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez normális egy...

Szerintetek ez normális egy magán rendelésen?

Figyelt kérdés

megpróbálok rövid lenni.


pár napja görcsökkel és alvadt vér darabokkal mentem egy sztk rendelésre 8 hetes terhesen. A doki éppen császározott,csak az ultrahangos nő nézett meg,talált egy bevérzést,amit már csak a folyosón tudtam nagy vonalakban megbeszélni az orvossal,mert amint megérkezett,ment a következő császárra. Szigorú fekvést, 3x1 nospát ajánlott és mivel nem ért rá,így nem tudta felírni a fogyóban lévő gyógyszerem,megbeszéltük,hogy másnap a magánrendelésére bemegyek és felírja.

Másnap mire oda értem már vagy 20 várakozó nő volt a rendelő előtt,szerencsémre elő vettem a nagyobbikm arcom és nyitáskor mindenki előtt besuhantam,így lett egy saját fotelom,bár elég csúnyán néztek rám. A lényeg az egészben,hogy a férjem szólt a dokinak ,hogy vérző,görcsölő kismama vagyok,hívjon be,mire Ő annyit mondott,hogy nem tud vele mit csinálni,próbáljuk megbeszélni a többiekkel,hogy valaki engedjen be maga elé. Persze a kérésre mindenki elfordította a fejét ,vagy azt mondták,hogy Ők is sietnek...hát ennyit az emberségről..ez Nagykanizsa...nem is húztam volna fel magam még jobban,ha 2 óra várakozás után nem jön be az ajtón egy kisebb pocakos kismama,megáll a vizsgáló ajtaja előtt,kijön az előző beteg,a doki kiszól mindenkinek,hogy "elnézést,pár perc" és ezzel behívja őt,aki utolsónak érkezett.

2 óra várakozás után nem bírtam már az ülést sem,még kb 10en voltak előttem,fél 4-töl ott vártam,még 7,fél8ig vagy tovább is ott ülhettem volna,eljöttem.

Holnap megyek egy másik dokihoz,addíg kitart a gyógyszerem.Remélemm minden rendben a babámmal.

De itt már minden a pénzről szól??A betegek állapota ? az emberség hol van az emberekből? 20 emberből senki nem segített,de a legfelháborítóbb,hogy maga az orvos,aki előző nap szigorú ágynyugalomra int,másnap hagyna ott elvetélni akár.



2013. aug. 1. 09:11
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
most azért voltak nála sokan mert szabira fog menni. amúgy elég jjó orvos,de sokan mondták,hogy nagyon a pénzre hajt már csak.
2013. aug. 1. 09:56
 12/36 anonim ***** válasza:
87%
Tudom, hogy borzasztò leszek...Kèt nappal a kiirt dàtumom előtt kellett vérvètelre mennem (mert elfelejtette a doki az ellenanyagszűrèst) 45 percet troliztam megkèrtem egy bàcsit engedjen előre mèg a kiskönyvem is elkèrte mert nem volt olyan nagy a hasam...vègül be se engedett..Majd amig àlldogàltam megjelent miss p.csa a 10 hetes terhessègèvel ès közölte velem, hogy ròzsaszines folyàsa van és sürgősen engedjem előre..vagyok olyan hülye hogy megtettem...majd mikor ên is mentem haza a büfèbe kàvèzgatott...Szòval ülni tudtal majdnem mindegy otthon ülsz vagy a rendelőbe....
2013. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
50%
Most nem akarlak megbántani, de te is felháborodtál, mert bement valaki előtted. Most akkor hogy is van ez? Az természetes lett volna, hogy esetleg téged előre engednek, de te nem szívesen engedsz magad elé senkit, és azt írod, hogy nem vennéd a lelkedre, ha valakinek miattad lenne bármi problémája. Nem tudhatod, hogy milyen bajjal ment a kismama. Gondolom rajtad sem látszott, hogy vérzel.
2013. aug. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

há pont ez az! Hogy más aki már valószínüleg felfogadta bemegy mindenki előtt.előtte nekem meg azt mondja,hogy nm tud mit csinálni.

Nem ülök itthon sem ,hanem fekszek a nap 24 órájában.

2013. aug. 1. 10:02
 15/36 anonim ***** válasza:

Ez kérem Nagykanizsa!!!

Én sajnálom, ami Veled történt, sejtem kinek a rendelésén. Holnap kihez mész? Valahol megértem a többi nő hozzáállását, de azért meg is botránkoztat.

Én a háziorvosommal vagyok így. Mivel Ő tart táppénzen, 2 hetente kell mennem hozzá a táppénzes papírért. Már a legelső alkalommal mondta, hogy ne terhesen ne várjak kint a váróban, ki tudja ki mivel fertőzne meg, hanem előtte telefonáljak, Ők megcsinálják a papíromat és csak kopogjak be érte. Hát mondanom sem kell, milyen megjegyzéseket kapok. Pedig nem kopogok be, hanem megkérdezem ki a következő, és hogy bemennék vele együtt egy papírért. Nem előtte, hanem vele! Bemegyek, adják a papírt, jövök is ki. Ez kb 15-20 mp. Mégis, még kifelé menet a váróból is hallom a morgást.


Csak egy jótanács! Ha megteheted, Kanizsán SOHA ne menj sztk-s rendelésre. Sajnos ez tapasztalat, most várom a 3. babámat.

2013. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
ááá,sztk-ba ha már muszály akkor csak marcali,ott elég normálisak,nem mint kanizsán.amúgy magánba szoktam nagyatádra,ott van egy elég jó doki,csak azért akartam váltani mert ő az elején nem hitte el hogy terhes vagyok,mert még nem késett 1 hetet ,de pozit teszteltem és akkor is barnás folyásom volt de nem adott rá semmit mert biztos a teszt hamis...na mindegy még mindíg jobb mint a tbbi.
2013. aug. 1. 10:19
 17/36 anonim ***** válasza:

Háziorvos is felírja a progesztron gyógyszert.

Kanizsai vagy?

2013. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
70%

"hát sajnálom hogy ilyen a gondolkodásod és még sok embernek. én a magam részéről nem venném a szívemre,ha valaki rosszabbul lenne azért,mert nem tettem meg egy szívességet,amit meg is tehettem volna akár."

Tehat szerinted előre kell engedni mindenkit, aki rosszul van. Igen. Azt, aki láthatóan rosszul van. De te is felháborodást azon, hogy be,ennek előtted, holott fogalmad nincs róla, hogy miért ment be, ugye? Ha annyira rosszul vagyok, akkor nem megyek orvoshoz, hanem kihívói, vagy mentőt hívok, vagy rohanok a korhazba. Ha maga orvoshoz van erőm elmenni, akkor arra is van, hogy kivárjam a soromat.

2013. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer a három hetes gyerekemmel kellett magam miatt elmennem a bőrgyógyászatra (sztk). Az ott üldögélők, még a fejüket is elfordították, hogy át ne keljen adni a helyet, mert szabad szék már nem volt. Szerencsére az éppen kijövő nővér meglátott és azonnal behívott. Innen is köszönet neki.
2013. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

a házi orvos viszont nem tudja megnézni uh-n hogy a meglévő gyógyszerek mellé kell-e még valami.nem régóta vagyok kanizsai.

mégmindíg nem értem miért baj,ha felháborodok azon,hogy nekem aztmondja a doki,hogy nem tud mit csinálni,mást meg be tud engedni.

bár nem jajgattam,meg nem fordultam le a székről,de láthatóan rosszul voltam,sőt szóltunk is az ot várakozó kkedves hölgyeknek,hogy miért is kérjük,hogy bemehessek előbb.

2013. aug. 1. 10:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!