Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítség, mit tegyünk?

Segítség, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Szégyen vagy nem szégyen! Nem érdekelnek a rosszindulatú hozzászólók. Senki sem tökéletes. 15 éves lány vagyok, ma csináltunk egy terhességi tesztet a barátommal, és sajnos beigazolódott amitől tartottunk, pozitív lett :( Anyukámmal jó viszonyban vagyok, a családban ő a megértőbb, viszont apukám sajnos nagyon szigorú/durva, néha édesanyámmal is! Anyukámnak akarjuk csak elmondani, és vele intézni lehetőleg a baba elvetetését, mert még nagyon fiatal vagyok. Szerintetek hogyan kezdjünk hozzá? Elég édesanyám a procedúra elintézéséhez? Ugye édesapámat nem kell ebbe beavatnunk? A hozzászólásokat előre is köszönöm! Remélem tudtok nekem segíteni!

2013. szept. 25. 09:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
74%

15 évesen... te jó ég...és arról nem is beszélve, hogy egy ilyen hülyeség miatt lehet hogy később nem lehet majd gyereked...

Igaza van az előttem szólónak, arra van eszed hogy szexelj de arra nincs hogy védekezz...hát szerintem jobban teszed ha anyukádat is elhívjátok inkább valahová, és ott mondjátok el neki. Mert apád kinyír az tuti ha megtudja, de ezért anyádtól is megérdemeltek mindketten egy-egy jó nagy pofont...

2013. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
66%
Nem tud kiállni a világ elé, mert gyerek. A gyerekek, ha "eltörnek valamit" és utána "kikapnak" érte, akkor legközelebb eldugják, amit eltörtek. Azt hinni, hogy bármit tanulna belőle, ha ennek tetejébe az apja még el is verné, naív gondolat. Nem lenne jobb tőle semmi. 15 évesen nemi életet élni és teherbe esni nem csak a gyerek hibája, idegbeteg apukáé és lelkisérült anyukáé is. Azért nem veretném el a lányom, hogy megtanulja, hogy ez mekkora hiba volt. Rá fog jönni, amikor tágítják a méhszáját gyereklányként, amikor felfekszik a műtőasztalra széttett lábakkal, amikor mindenki tekintetében az ítélkezést látja majd. Lelkileg ez nem egy leányálom, még ha azt is hiszi szegény, hogy az apja pofonjai a legrosszabbak az életében. Most lesz valami, ami ezt felülírja majd.
2013. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Részben egyet is értek Veled, kedves utolsó, csak valahogy az igazságérzetem berzenkedik. A lány tudja, hogy az apja agresszív, mégis rávenné az édesanyját, hogy hazudjon, tartsa a hátát és a száját, megfontolás nélkül veszi el a saját gyerekétől az élethez való, egyébként mindenkit megillető jogot, és teszi mindezt azért, hogy mindent megússzon. És ebből majd azt tanulja meg, hogy mindent lehet, minden eltussolható, majd valaki "segít", hogy emberi élet árán, az nem számít, egyszóval, hogy így működik a világ. Végtelenül sajnálom a babát. Ő semmiről nem tehet, mégis az életével fizet mások bűneiért.
2013. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is megértelek téged, utolsó, de jelen helyzetben, ha apja félholtra veri sem tanulja meg a lényeget, sajnos. A lényeghez fel kell nőni lelkileg, agyilag. 15 évesen erre nincs készen. Nem most érik meg ez a "büntetés", hanem majd 20 felett. Szerintem akkor esik le a tantusz, amikor élete szerelmével családot terveznek, és el kell mondani ezt az eseményt, amikor az orvosi vizsgálaton felteszik a kérdést, hogy volt-e már abortusza és kénytelen igennel felelni, ne adja Isten akkor, amikor nem jön a baba, mert emiatt problémák merülnek fel, stb. Akkor jön a következmények felismerése. Most egyetlen vágya az egészet meg nem történtté tenni, lehetőleg úgy, hogy apuci ne tudjon róla. De senki nem menekül a tettei következményei elől, még ha az nem is pofon lesz, hanem annál sokkal fájdalmasabb dolgok. Ezt "megúszni" nem lehet. Mindenkit utolér.
2013. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Jaj ezek nagyon komoyl gondolatok, amit itt leirtatok elöttem hozzászólok! Kedves kérdező, abszolut nem irigyellek, és teljsen megértelek, nekem is elég agressziv volt az apám! Nem tudok mást leirni, uj gondolatot hozzátenni. Ahogy leirták elöttem nagyon komoly megrázkodtatás felfeküdni arra az asztalra, (amihez azért volt "szerencsém" mert elvetéltem) nem könnyű dolog. Ez olyan történet aminél tök mindegy melyik utat választod fájni fog! Ha megszülöd azért ha elveteted azért!

Miért nem volt eszetek védekezni??? Legközölebb okosabban!!!!

2013. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Kedves 82%-os fórumtársam, éppen ezért kellene legalább azt is végiggondolni, hogy az abortuszon kívül talán létezik más út is. Vannak hibáink (védekezés nélküli tiniszex 15 évesen), és ebből következhetnek súlyos bűnök - ld. abortusz -, és morális tartással bíró kilábalások - pl. örökbe adás, gyermek vállalása, őszinteség, felelősségvállalás - is. Amit írsz a tantuszról, azt én teljes mértékben osztom. Továbbra is aggódom viszont a babáért.
2013. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Ez a baba nem fog megszületni, apuka tudta nélkül, vagy azzal. Teljesen mindegy. Tudom, hogy aggódsz érte, de sajnos szembe kell vele nézni. Ilyen családi körülmények között megtartásról tuti még csak szó sem esik, kihordani meg nem fogják engedni neki, még a végén mit mondanak a szomszédok (a lány a szüleitől tanulja el, hogyan reagál, és a legfontosabb, hogy a lehető legkevesebb ember tudjon róla, ezért gondolom a szülőkről ugyanezt). Nem lesz esélye sem ennek a babának, sajnos.
2013. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy így van, és iszonyattal, döbbenettel figyelem, miként hal bele a közlekedési balesetekbe is mindig a vétlen fél. Tudod, nekem 3 gyermekem van, a legidősebb 15 éves, éppen, mint a kérdező, és ilyenkor mindig elgondolkodom, hasznos eszköz-e az internet az igazság és az emberi erények hirdetésére... Óhatatlanul kerül olyan fiatalok látóterébe is ez a fajta szellemi és lelki környezetszennyezés, akiknek még talán nincs kiforrott értékítéletük. És így bűn bűnt követ, miként a kérdező életében is.
2013. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

A hideg is kirázott az utolsó néhány hozzászólást olvasva...

Én abszolút abortusz ellenes vagyok, 22 éves vagyok és összejött idén egy nem tervezett baba, de első pillanattól éreztem, hogy nekem őt meg kell védenem, ha már sikerült saját hibámból megteremtenem, ő hozzám tartozik és az én felelősségem, hogy ne érje bántódás (de különben én mindig ilyen voltam, 17 évesen is tudtam, hogy ha egysze teherbe esek úgy, hogy nincs tervezve, akkor is mindenképp kiállok őérte - még egy hangyát se bírok eltaposni, szóval nem kérdés, hogy mi lenne a gyerekem sorsa).

A baba sajnos elment, hidd el nagyon tud fájni és megértem, ha te még nem érzel így, sőt, valamilyen szinten természetesnek is mondható a reakciód a leírtak alapján, de ha ezt most megteszed, őszintén remélem, hogy mikor pár év múlva ráeszmélsz arra, hogy mit tettél, meg fogsz tudni bocsátani magadnak.

2013. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Amúgy nem akarom forgatni benned a kést vagy ilyesmi, nem érdemled meg..csak sajnálom, hogy ebbe a helyzetbe kerültetek mindketten. :|
2013. szept. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!