Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem sikerül teherbe esnem,...

Ha nem sikerül teherbe esnem, akkor mennyi idő után érdemes elmenni orvoshoz kivizsgáltatni magunkat? Olyan tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 1 évet nem véletlenül mondják, hanem mert az az orvosi átlag, de az én környezetemben átlag 3 hónap alatt mindenkinek sikerült, akinek nem, ott valamivel rá kellett segíteni. Ha már túlvagy ezeken, akkor bocs, de két hónapig hőmérővel és ovuteszttel figyeld a ciklusod, középidőben legyetek együtt, előtte legalább 1 nap kihagyással. Ha így sem megy, és már 6 hónap eltelt, simán elmehetsz dokihoz, úgyis egy hormonvizsgálattal indít, az nem vészes.
2009. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem anno két évet mondtak.Azt mondták két év a statisztikai átlag.De ha gondot észleltek akkor elöbb fel kell keresni az orvost.De pl. a párodat bármikor kivizsgáltathatjátok egy magán dokinál, vagy egy rendes urológiai rendelésen, csak kérni kell hogy vizsgálják meg.De egyébként attól függ mennyire vagytok határozottak.Hallottem olyat aki 6 hónap próba után kivizsgáltatta magát, csak elég erélyesen kérte.Meg hallottam olyat is aki többször orvost váltott, mire az egyik hajlandó volt kivizsgáltatni.
2009. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A dokim 1 évet javasolt,azt mondta ha addig nem sikerül,átjárhatóságit csinál!Szerencsére 4.hónapban megfogant a pici!:)

15 hetes

2009. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Budai Meddőségi Centrumban (BMC) tartott előadáson az alábbiakat mondták:

A rendszeresen, védekezés nélkül együtt levő párok 50%-nál fél éven belül, 90%-nál egy éven belül bekövetkezik a terhesség. A maradék 10% esetében érdemes felkeresni egy orvost.

2009. nov. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában egy évet mondanak, de van olyan doki, aki szerint nem szabad annyit várni, mert csak megy az idő. Szerintem is. Mi másfél éve próbálkozuk, egy év után mentünk orvoshoz, már bánom, hogy nem előbb. Annyira nem macerásak azok a vizsgálatok, megéri mielőbb megtudni, hogy minden rendben van-e.
2009. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen mindent Mindenkinek!!

Szerintem várunk egy évet, és ha nem sikerül, akkor elmegyünk. Végülis már 5 hónap eltelt!

Mégegyszer Köszönöm!!

2009. nov. 16. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!