Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Annyira szeretnék a gyermekemn...

Annyira szeretnék a gyermekemnek testvért. Ti bevállalnátok?!

Figyelt kérdés

Már majdnem 4 éves a gyermekem,biztos ő is szeretne testvért(természetesen még nem tudja ezt elmondani),de valahogy olyan érzésem van hogy kell a testvér,bár lehet h csak a körülöttem lévő családok miatt érzem így,mindenki szült második gyereket,én nem.

Ennek az egyik oka hogy anyagilag nem állunk vmi fényesen,éppenhogy kijövünk,a másik hogy a munkahelyemen előléptettek.

De lehetnek ezek a dolgok fontosabbak mint egy új élet szülétese??


2013. nov. 27. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
van akinek fotnosak a körülmények van akinek nem. Szeritnem inkább várjatok pár évet amig kicsit összeszeditek magatokat anyagilag. Bármikor történhet olyan hogy fontos lenne a te bevételed is de mondjum veszélyeztetett terhesen vagy egy pár hetes baba mellöl nem tudsz viszamenni dolgozni.
2013. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
És te is akarsz egy másik gyereket, vagy csak testvért akarsz?!
2013. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a 3 éves fiam vetette fel elôször, hogy neki tesó kell. :) A barátainak sorba születtek a testvérek, és mondta, hogy ô is akar... :P Megkapta! :) Most másfél éves a hugi, és nagyon boldogok vagyunk, a fiam remek testvér. (Pedig "amúgy" nem könnyû gyerek...)

Mi sem vagyunk túl jó anyagi viszonyok között, de a második kölök lényegesen kevesebbe kerül, mint az elsô. Ágyat, babakocsit, babajátékokat örökölt a bátyjától, ruhákat elvateráztam lányosra. :)

Fiam épp a napokban vetette fel, hogy kéne még egy öcsi is, de lévén kevés a helyünk, meg más ok miatt is errôl már lebeszéltem... :)

2013. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Masodik valaszoloval teljesen egyetertek!!!

Szerintem nem az anyagi helyzetetek a gond, hanem a gondolkodasod, mi az, hogy tesvert szeretnel? Esetleg szeretnek egy masodik gyereket!

2013. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi baj van azzal a gondolkodással,hogy szeretne a gyerekének testvért?Mi is ugyanígy gondoltuk,már akkor mikor megszületett a lányunk,hogy mindenképp szeretnénk neki egy testvért.Most 3,5 éves,már régóta mondogatja,hogy neki miért nincs testvére.Minket sem vet fel úgy a pénz,de van munkahelyünk,tető a fejünk fölött,autónk,úgyhogy bevállaltuk,most várjuk a kistesót.


Viszont azon gondolkozz el mielőtt belevágsz,hogy csak azért szeretnéd,mert körülötted mindenkinek van,neked meg nincs??..mert ez így gázos.Szeretnétek e igazán?..és azt hogy a munka neked mennyire fontos,azt csakis te tudod eldönteni.

2013. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a baj vele, hogy ne a gyerekenek akarjon testvert (ugy jon ki, mintha a gyerekenek akarna valami jatekszert), hanem maganak akarjon gyereket!!! Van egy kis kulonbseg a ketto kozott!
2013. nov. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Természetesen szeretnék még egy gyereket,imádtam az áldott állapotot,és teljesen eltudom magam képzelni mégegyszer egy csecsemővel.

De ugye nem mondok újat azzal hogy amikor születik a második gyerek akkor már ő tesó,valakinek a testvére lesz,attól hogy ugyanúgy szeretem.Persze a nagyobbnak is de mégis teljesen más lesz a helyzet.

Nem olyan mikor az ember az első gyerekét várja.

Nem fontos a munkám annyira,feladnám simán de az anyagiak mindig elkeserítenek:(

2013. nov. 27. 21:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem kapásból nem volt melóm az első gyerek előtt, nem álltunk túl jól,de azért kijöttünk és bevállaltuk a tesót...2 év van a fiúk között és komolyan mondom minden nap megbizonyosodok róla,hogy milyen jó,hogy vannak egymásnak!

Mert valóban a 2. babánál nem csak "újabb gyereket" hanem tesót vállal az anyuka!

Szerintem egy tesónál nem lehet nagyobb és jobb ajándékot adni egy gyereknek!

2013. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem eleve rossz hozzáállás az, hogy ajándékba adjuk az újabb babát a már meglévő gyereknek. Rengeteg rossz beidegződést nevelhetünk ezzel bele mindkét gyerekbe. Így azt éreztetjük a kisebbikkel, hogy ő nem teljes jogú családtag, nem egy egyedi, önálló személyiség, őt csak a nagyobb gyerek kapta ajándékba. Nem helyes így kezelni egy gyereket, ő nem tulajdon, nem a nagyobb tesó kapja.

Szerintem akkor kell gyereket vállalni, ha mindkét szülő akar gyereket, nem pedig kötelességtudatból, vagy mert meg akarjuk ajándékozni egy tesóval a már meglévő gyereket.

2013. nov. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4-6os valaszolo vagyok, es en is azon a velemenyen vagyok, mint az utolso valaszolo, es ha a kerdezo nem erti, hogy mi a problema a gondolatmenetevel, akkor mar eleve baj van!!!

Johetnek a lepontozasok :P

2013. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!