Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valamilyen módszerrel lehetség...

Valamilyen módszerrel lehetséges úgy teherbeesni, hogy közben fogamzásgátlót szedek? Vagy valami, ami növeli picit az esélyét?

Figyelt kérdés
A párom még várni akar picit, én viszont már nagyon szeretnék kisbabát. Nem akarom abbahagyni a gyógyszert, csak szeretnék egy kis esélyt adni, hátha "becsúszik" véletlenül.
2014. jan. 9. 21:45
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
88%
Még fiatal vagy, nem kell sietni, nem vagy lemaradva semmiről. Emlékszem én is 22 éves voltam, mikor nagyon szerettem volna babát az akkori páromtól, de nem lehetett, még túl fiatal voltam és anyagilag sem úgy álltunk. Meg nem is működött a kapcsolat. Szóval ne csak magadra gondolj, hanem a párodra és a leendő gyermekedre. Sok fiatal csak úgy érzi, magának akarja a gyereket, hogy milyen aranyos, de abba bele sem gondolnak, hogy azt a gyereket etetni, ruháztatni és nem utolsó sorban nevelni kell. Néhányan kissé önzőek ezen a téren.
2014. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
53%

Jaj azért ha mindenki arra várna hogy lakáa meg vagyona meg mindene meglegyen akkor fehér hajjal lennének terhesek a mai világban... Saját lakás félretett pénz szép álom. És miért kell mimdenkinek tanulni azért hogy ugyan úgy ne kapjon munkát mint más? Ez már nem igy megy. Én is fiatalon szültem azért látni akarom felnőni is a gyerekem. És volt saját lakásunk meg jól fizető állása a férjemnek stb. Aztán mégis közbejött valami. De még elég fiatalok és erősek vagyunk hogy mindent újra kezdjünk. Aki 30 felett szül is képes lesz rá ha nem ugy alakul az álomkarrier meg élet? Mit kell itt leszolni hogy ő " fiatalon " akar gyereket? Ez teljesen normális kor.

Ettől függetlenul ehhez olyan társ kell aki akarja a gyereket. Szóval ha nem biztos a társad ne akarj tőle gyereket. A gyereknek normális,szerető, biztos család kell.

2014. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
70%

"Saját lakás félretett pénz szép álom."

azért, ha otthon lakik még és dolgozik, nem olyan elérhetetlen szerintem, hogy gondolkodjon már előre és rakjon félre pénzt...

de hovatovább, ha felsőoktatásban tanul, van ösztöndíj, bursa stb.

2014. jan. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
66%

Jajj miért kell szegény kérdezöt bántani ezzel h gyerek vagy még meg miböl tartod majd el .itt nem ez volt a kérdés.egyébként meg 23 évesen már nem gyerek,igen is adott lehet minden körülmény egy gyerekhez.én is a saját lábamon álltam már ennyi idösen.

Kedves Kérdezö!

A párod nélkül ne dönts egy ilyen fontos kerdesben.

Ha ö még nem áll készen,azt tanácsolom várjatok.hisz még fiatalok vagytok,rengeteg idötök van még. Vagy ha mindig kitolja az idöpontot talan mas oka is van...ezt mindenkepp tisztazzatok.

Én is úgy terveztem h 25 évesen szülök majd...most itt állok 25 évesen ,stabil párkapcsolatban,minden megfelelö körülménnyel és 2 vetéléssel a hátam mögött. :( de nem adjuk fel!

Neked is kivánom a legjobbakat és remélem a párod is hamar beadja a derekát ;)

K.

2014. jan. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerek nem kéri, hogy megszülessen. Egy gyerek megszületése a szülő vagy szülők döntése. És miért kell annak a gyereknek esetlegesen kínlódnia, csak mert olyan a szülő, amilyen???

Kérdező, nem tartalak 23 évesen fiatalnak az anyasághoz. Én is 23 évesen szültem a kisfiamat, teljes mértékben el tudtam látni, rengeteget foglalkoztam vele, teszem ezeket ma is, senki meg nem mondaná a gyerekemről, hogy nem 30 éves, hanem csak 23 éves az anyja.

DE!

Nálunk közös döntés volt a gyerekvállalás. Mindketten gyerekvállalás előtt dolgoztunk, volt félretett pénzünk, volt mire vállalni és pláne mindketten akartuk. Ezáltal nem volt olyan, hogy terhes lettem vagy megszültem és a férjem lelépett volna, mondván, hogy de hát én ezt nem is akartam. Viszont te könnyen így járhatsz. Vagy ha nem is lép le, de úgy gondolja, hogy te erőltetted jobban, és ő mondjuk nem fog tevékenyen részt venni a gyereknevelésből, akkor mindkét esetben szerintem neked lesz a rossz, de a gyerek szívja meg igazán.

Ha te ennyire vágysz egy babára, akkor miért nem adod meg neki azt, hogy olyan szülei legyenek, akik akarták?

És miért mindig a nőnek kell engednie? Ez nem erről szól. Egy gyerek sokkal komolyabb és felelősségteljesebb döntés annál, hogy ezen egyáltalán el kelljen gondolkozni. Ez nem rólad, ez nem a párodról szól, hanem egy gyerekről. Illetve amit tenni szándékozol, azzal egy másik embert versz át, hazugságban élsz és egy gyereket egy hazugságra, átverésre alapoznál. Hát, gratulálok, 23 év ide, 23 év oda, de ez nem a felkészültségedről és a felelősségteljes gondolkodásodról ad példát!

2014. jan. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

"senki meg nem mondaná a gyerekemről, hogy nem 30 éves, hanem csak 23 éves az anyja. "

Ezt elírtam, azt akartam írni, hogy senki meg nem mondta volna a gyerekemről, hogy nem 30 éves, hanem 23 éves volt az anyja, amikor megszületett. Mert most már 3 éves is elmúlt. De akkor, amikor született, még csak 23 voltam.

2014. jan. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

szedj be fosást, meg hányást előidéző gyógyszereket...

jobb ötletem nincs!

De aztán ne gyere vissza megkérdezni, hogy jaj mit csinálj, mert a párod lelépett te meg ott maradtál egy gyerekkel a nyakadon és nem tudsz megélni...

2014. jan. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
61%

Azzal semmi gond nincs,ha valaki fiatalon akar gyereket es nincsen lakas meg felretett penz...az viszont nagyobb problema,hogy a parodat,akit szeretsz,bele akarsz kenyszeriteni egy helyzetbe ,amihez nem eleg erett.

Nekem altalaban nem voltak futo kapcsolataim,a masodik baratommal mar tobb,mint 5 eve voltunk egyutt,gyereket terveztunk,olyan 21-22 lehettem,amikor egyszercsak radobbentem,hogy en vele nem tudnam leelni az eletemet.

Aztan 2 ev mulva talakoztam a ferjemmel es 26 evesen terhes vagyok az elso babankkal.Megerte varni,felnottem a feladathoz es boldogsagban varjuk a picit.

Sokminden valtozhat meg az eletedben es csak akkor vallajatok gyereket,ha mindketten keszen alltok ra.

2014. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
32%

szerintem azért az is elég nagy gond ha nincs félretett pénz. A saját lakás nem fontos, végül is 100 ezres törlesztő részlet, vagy 50 ezres bérleti díj mellett is fel lehet nevelni egy gyereket, sőt 5 fős albérletben, 3 lakótárs között is. Csak vélhetően nélkülöznie kell majd és nem nagyon érti majd, hogy más gyereknek miért van 5 pulóvere amíg neki csak egy. És milyen jó lesz mikor ezért majd csúfolják is.

Ja, és persze minek is megtakarítás, ha a férjed/párod esetleg elveszti az állását, te meg gyesen/gyeden vagy, majd összekalapozzátok a metrón ami a havi kajára kell. no para.

2014. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
47%
Ha az emberek igy gondolkodnanak,akkor rengetegen csak 40 folott szulnenek vagy akkor se...
2014. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!