Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Van már egy kisfiunk 3 éves,már nagyon rég szeretnék neki tesót,párom benne van,de én nem tudom,hogy mi legyen.

Kb fél-1 év múlva belevághatnánk,de elbizonytalanodom folyton.Nem tudom egy 2. gyerekhez,hogyan viszonyul az ember,tudnám-e szeretni,mint az elsőt,egészséges lesz-e,lesz-e elég türelmem,hogy bírom megint az éjszakázást,mi lesz a szoptatással,sajnos annyi rossz élményem van azzal kapcsolatba,nem tudom menni fog-e,milyen nemű lesz,vajon mennyi idő alatt jön össze,vajon a nagyszülők mit szólnak hozzá,vajon anyagilag biztosan kijövünk-e,ne várjak-e még vele.Számtalan kérdés,és nem tudom rá a választ kétségbe vagyok esve kicsit.Más is volt ilyen helyzetben? lesz olyan,hogy nincs semmi bizonytalanság baba vállalásnál?Ilyen aggodalmakkal ti bevállalnátok?


2014. jan. 15. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért ne szeretnéd ugyan úgy, mint az elsőt? Ne aggódj, ugyanúgy szeretni fogod őt is. A másodikkal már könnyebb lesz, mivel lesz tapasztalatod és ami az elsőnél rossz élmény volt, vagy rosszul sült el, tanultál belőle és most már könnyebben fogod tudni kezelni. A másik gyerek már nem olyan kicsi, nyilván rá is figyelned kell továbbra is, de mondjuk ha 2 év múlva születik a kis tesó, addigra az első gyerkőc 5 éves lesz, és addigra azért már nagyjából önálló. Milyen nemű lesz? Számít ez? Egészséges legyen, az a lényeg, már pedig miért ne lenne egészséges? Anyuci, csak a jóra gondolj és ne ess kétségbe! A gyermek Isten ajándéka, nem mellesleg nem te választod őt, hanem ő választ téged! :) Tudom, ezzel nem mindenki ért egyet és mindenkinek más a hite, de én úgy gondolom, hogy ezek a bölcs kis teremtmények megszépítik az életünket és rengeteg mindenre tanítanak minket, szóval lazíts és engedd, hogy az történjen, aminek történnie kell. Ha ő jönni szeretne, akkor jönni fog. ;)
2014. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy kérdést soha nem értettem, pedig sokan felteszik itt: tudnám-e a második gyereket úgy szeretni, mint az elsőt??

Elmagyaráznád, hogy miből fakad ez az érzés? Egyelőre nekünk is csak 1 gyermekünk van, de szeretnénk tesót nagyon. Most várnunk kell, mert nemrég volt egy méhen kívüli terhességem.

Soha meg sem fordult a fejemben ilyen hülyeség, hogy ne szeretném majd a második gyerekemet ugyanúgy.

Na, de biztosan jönnek majd 2, vagy több gyermekes anyukák, ők leírhatnék a véleményüket ezzel kapcsolatban is.


Az, hogy egészséges lesz-e, az első babánál is aggódik az ember, szerintem ez természetes. De persze mindig reméljük a legjobbakat, mert ilyen alapon, akkor egy gyereket se vállaljunk.

A szoptatás nekem is borzalom volt a kisfiammal, de ez pont arra ösztönöz, hogy jobban csináljam majd a másodikkal.

A türelmet neked kell érezni, minden ember más. Az éjszakázást én is nehezen viseltem, de megfogadtam, hogy okosabb leszek és ha kell az első pillanattól velem alszik a baba

2014. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na véletlenül elküldtem, 2es vagyok.


A lényeg, hogy a kételyeidből sok mindenre fel lehet készülni. De ha annak ellenére sem vagy biztos a dolgodban, hogy mindenre találsz elfogadható magyarázatot, akkor még várj. Várd meg a legküzdhetetlen vágyat, és akkor lehet bármilyen kifogás, már nem fog érdekelni. :)

2014. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom miből adódik ez az aggodalom.A kisfiunk nem volt tervezett legalábbis későbbre volt,és nála máshogy éltem meg nem volt időm agyalni,vagy gondolkodni,szerintem túlbonyolítom azért merültek fel ezek a kérdések. :) Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. jan. 15. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:

A második gyermekem vállalása előtt mindengyik kérdésed eszembe jutott, egyet kivéve: Mit szólnak a nagyszülők! Kit érdekel???


Fogod tudni szeretni amúgy a másikat is. Nekem is eszembe jutott azért, mert már az elsővel nagyon egy hullámhosszon voltam, mikor terhes lettem. Attól féltem, hogy ez az intenzív kötődés csorbul a nagynál, a kicsinél meg nem ennyire alakul ki. Nem foglak ámítani, nem akkor jött el, a "húú de szeretem ezt a gyereket" érzés, amikor megszületett, hanem úgy négy hónapos korára. Persze addig is szerettem, de nem úgy, ahogy "akartem/képzeltem".


Az első nekem kisangyal volt, nem volt gond sem az etetéssel, sem az altatással semmivel. Ehhez képest a kicsi sokkal nehezebb dió és borzasztó anyás is. Mindig is utáltam ha valaki agyonnyom az érzéseivel és lehet, hogy emiatt éreztem ilyen későn a nagyon erős szeretetet, nem tudom. Furcsálom is, szégyenlem is, de ez van.


Végülis ennyi időbe telt, mire feldolgoztam/elfogadtam a kicsi "személyiségét" illetve míg összecsiszolódtak a családban a szokások.

Mára már 3,5 és 1,5 évesek és imádom mindkettőt. Mindkettő fiú, de hatalmas külömbségek vannak a viselkedésükben.


Viszont, sokkal türelmesebb vagyok. Az elsőnél nagyobbak voltak az elvárásaim saját magammal szemben. Állandóan azon pörögtem, hogy pl. kinek mikor mászott a gyereke, nőtt ki a foga stb. Mára már nem csak tudom de fel is fogtam, hogy nincs két egyforma gyerek, és ez a probléma ezzel meg is oldódott.

Aztán már tudom, hogy akármit csinálok oda fogja csípni az újját, le fog esni, nem parázok állandóan a mi lesz ha kérdésen. Vagyis röviden: az elsőnél szerzett tapasztalatot tudtam hasznosítani, sokkal rugalmasabb vagyok.


Az egészségét illetően: mindig aggódik az ember, tök mindegy hányadik gyerek.

2014. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy fura elgondolás, de nekem is eszembe jutott, míg csak egy gyerekem volt, hogy fogom-e úgy szeretni, mint az elsőt. Talán azért, mert az első az "etalon", aki megtanított anyának lenni, és a még csak elképzelt gyerek iránt még nem tudsz érezni. Bennem is felmerült, mi lesz ha nem lesz elég időm/türelmem/pénzem mindkettőre, stb stb... De azt akkor is biztosan tudtam, hogy (egyke lévén) mindenképp szeretnék testvért a fiamnak. És lett. Aki azóta már 16 hónapos és szintén fiú (a nagyobbik 4 éves). Nos, mit mondjak, nem egyszerű az élet mellettük, mert hiába van, amit ma már könnyedebben veszek, mint 4 éve, mindig van új vagy éppen más probléma. Pl nem aggódom annyit a hozzátápláláson (mit mi után, mivel váltsam ki, pff..), simán odaadom a földre (otthon) leesett cumit sterilizálás, sőt öblítés nélkül, nem lógok a fenekébe, ha elesik, nem szisszenek azonnal fel.... de bizony azzal pl nem tudok mit kezdeni, hogy a mai napig nem alussza át az éjszakát (első fiam 6 hetes kora óta). Igen, néha úgy érzem, nincs elég idő rájuk (magamra meg semmi...), valahogy kevesebb a pénzem is, de a szeretet tényleg duplázódott. Amit a legcsodásabb átélni az az, hogy két azonos génállományból származó azonos nemű gyermek mennyire különbözhet, és milyen tündéri, ahogy imádják egymást. Nehezebb, de teljesebb életünk lett, és idővel remélem könnyebb is lesz... Szóval igen, bármilyen aggodalmakkal, bevállalnám! :) Na, harmadikat azért már nem... ;)
2014. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jan. 17. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!