Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben? Tudom nagy butaságot csinálunk, de mégsem bírok az érzéseimmel. Nagyon össze vagyok zavarodva.

Figyelt kérdés
Férjemmel nem felhőtlen a kapcsolatunk. Sokat veszekszünk, nem vagyunk egy hullámhosszon egy ideje. Van két lányunk már. Néha azt érzem, és ki is mondom, hogy menjen el. Szeretni szeretem, csak éppen annyira azt érzem, hogy nem olyan semmi mint régen, netezünk mindketten este, vagy én doglozom inkább, mint együtt legyünk, mert csak vitázunk, ha együtt vagyunk. Mégis sokszor érzem azt, hogy szeretnék még egy gyereket. És ez a vágy nagyon erős már. Nem védekezünk, mert már fél éve beszéltünk róla, hogy oké legyen harmadik. Férjem annyira nem akarta, de végül mégsem védekeztünk. Ha összejönne persze megtartjuk nem vetetjük el semmi pénzért sem. Ő sem akarná. Valami olyan érzés van bennem, hogy ha már a kapcsolatunk nem olyan mint amilyet álmodtam még lány koromban, akkor legalább a legnagyobb vágyam teljesüljön, hogy legyen 3 gyerekem. Nekem a gyerekek a legnagyobb boldogság. Nem kioktatást szeretnék, mert tudom nem normális amit érzek, hanem, hogy volt valaki hasonló helyzetben? Annyira butaság, de minden hónapban reménykedek, hogy hátha összejött a baba. De nem figyeljük a félidőt meg semmit, és elvileg nem is nagyon lehetek terhes, szóval kb nulla az esély, de mégis mindig azt hiszem, hogy hátha valami csoda lesz. Férjemmel persze együtt maradok, mert nekem a gyerekek nyugalma a legfontosabb, nagyon törődik velük és szeretik az édesapjukat. Annyira rosszul érzem magam emiatt, amit érzek. Egy felelős anya vagyok, felnőtt és mégis ennyire ambivalens érzésekkel...
2014. ápr. 11. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy felelős anya, ha egy rosszul működő kapcsolatba még egy gyereket akarsz. Először a kapcsolatotokat kellene rendbe hozni, utána szülni még egy gyereket.

Az természetes, hogy hosszabb idő után már nem olyan a kapcsolat, mint az első időkben. De ezt rendbe lehet hozni.

2014. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először a kapcsolatotokat kellene helyretenni, és ha már minden rendben, akkor gondolkozni a 3. gyereken. Én így nem vállalnék be egy harmadik babát. Azt írod, felelős anya vagy. Akkor eljött az ideje, hogy felelősen szembenézz azokkal a dolgokkal, amik miatt a kapcsolatotok nem úgy működik, ahogy régen, változtass rajtuk, és csak akkor vállaljatok testvért a lányok mellé, ha ez sikerült. Sok sikert hozzá!
2014. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
szeretnél új életet kezdeni, a legegyszerűbb megoldást választottad, gyereket vállalsz, mert a többi megoldás, problémákkal szembenézés, esetleg válás, új társ megtalálása jóval nehezebb lenne.
2014. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem tartom én sem jónak az időzítést, nem is ezzel van a bajom, hogy kell vagy nem gyerek. Tudom, hogy nem kellene. De mégis valahogy vágyom rá, és erre lettem volna kíváncsi, hogy volt-e más is ilyen helyzetben, hogy nem egy szuper kapcsolatban vágyott gyerekre. Én keresnék mást, elhagynám, de a gyerekek még akkor is sírnak utána, ha csak este későn jön. Imádja őket és a gyerek is őt, emiatt soha nem küldeném el. A problémák igazából megoldhatók, csak én vagyok türelmetlen... Nem igazán értem, hogy a férjem miért nem védekezik?? Máskor simán hozta a gumit szó nélkül. Én nem kértem kimondottan, hogy ne védekezzünk, hanem Ő volt aki egyik nap nem hozta a gumit. Nem szóltam semmit és azóta megy ez így. persze tudjuk, mindketten, hogy egy korábbi dolog miatt kb nagyon nagyon kevés az esélye, hogy terhes legyek. Csak, ez, hogy nem értem a férjem, és nem merek vele erről beszélni. Kíváncsi lettem volna, hogy mást ezt hogy látja kívülről. Tisztában vagyok én mindennel, nem kell mondani, hogy nem kellene a gyerek.
2014. ápr. 11. 22:13
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyerekeiddel is kitolsz azzal ha vele maradsz. HA akarsz még gyerket miért nem keresel valaki mást.
2014. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát, nem tudom..... mert félek attól, hogy ha a férjem talál mást, akkor majd az nővel is lesznek a gyerekeim... Ah, hülye vagyok, tudom.
2014. ápr. 11. 22:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt akartam írni, hogy az új nővel is lesznek is gyerekeim, amikor a férjemnél vannak mondjuk hétvégén. Ha én is új kapcsoltba lépnék be, akkor meg az új férfinek el kellene fogadnia az én gyerekeimet és a gyerekeimnek őt. Nem gondolom, hogy engem még valaki elfogadna két saját gyerekkel. Meg alacsony is vagyok...
2014. ápr. 11. 22:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok túl magas, van 2 gyerekem - de nem a férjemmel vagyok, hanem volt olyan, aki elfogadott így. Nem lehetetlen - de nem is egyszerű eljutni odáig, hogy merjen változtatni az ember. Amikor eljut odáig az ember, hogy inkább bevállalja az egyedüllétet, mint hogy a langyos állóvízben, vagy az elmérgesedett helyzetben legyen - akkor jött el az ideje lépni.

Az hogy ha új párja lesz férjednek és vele is lesznek a gyerekek, természetes - de nem biztos. Attól függ, ők mennyire tudnák elfogadni az új párját.

Ne biztos, hogy az a jobb a gyerekeknek, hogy együtt maradtok - ha nem is mutatjátok, hogy nincsenek rendben a dolgok, ők akkor is érzik.

2014. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A férjem az előző házasságából hasonló okokból nem mert lépni évekig, felelősséget érzett a gyerekért.

Végül a gyerek kérte 12-13 évesen, hogy váljanak el, mert nem bírja ezt a fagyos, "úgy teszek mintha" légkört. Na, akkor vált el. Mindhárman jobban jártak. A gyerek mára 20 éves, de néha még a fejéhez vágja, hogy miért nem lépett korábban.


Ott se volt veszekedés, csak műmosoly mögötti üresség, hidegség. A gyerek meg kb 12 évesen érte el azt a kort, amikor nem csak érezte, de szavakba is tudta önteni, hogy nem jó neki. Elmondása szerint már 7-8 évesen is megvolt az érzés, csak az öntudata nem volt még elég fejlett, hogy kikommunikálja.

2014. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem 3 om gyerekem van es mi mielott a harmadik erkezett volna a ferjemmel a valas kuszoben alltunk igaz a harmadik babank nem tervezett volt becsuszott(a boldogsagunkra) de azota nagyon jol megvagyunk hal Istennek!! nekunk kellet a harmadik :D soot ha jon a 4 ik is :)
2014. ápr. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!