Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellett mennyire...

Fogamzásgátló mellett mennyire valószínű a teherbeesés?

Figyelt kérdés

Fogogátlót szedek,de úgy érzem terhes vagyok.Rendesen szedtem,nem hagytam ki egy darabot sem,viszont szedtem más gyógyszert is.Ez egy reflux kezelésére szolgáló bogyó,Refluxon.A nődoki is kérdezte,hogy szedek-e más gyógyszert,neki is mondtam.Nem mondta,hogy együtt nem lehet szedni,de a dobozon rajt van.Kérdeztem a körzetit is,szerinte is szedhetem együtt őket.December 18.-án voltunk együtt,már 3-4 napja fájnak a melleim,a derekam és a hasam is.Enyhén hányingerem van és szédülök.Mellfájás és derékfájás a múlthónapban is volt,valamint iszonyú fejfájás.Utánaolvastam itt a neten,és nagyon sokan lettek gyógyszer mellett babásak!!szerintetek én is az vagyok,vagy csak nem megfelelő ez a bogyó.(Regulon)

Holnap reggel már csinálhatok tesztet?Már kimutatja,ha terhes vagyok?

Hát,az nagyon jó lesz ha gyógyszer mellett lettem babás.Pedig én felelősségteljesen védekeztem.Legalábbis nagyon remélem.

Valaki nyugtasson meg!!!!!


2009. dec. 29. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
ha a dobzon rajta van,hogy gyengiti a fogamzásgátló hatását akkor gyengiti is. Mindig a betegtájékoztatónak kell hinni,nem az orvosnak (sajnos) . Ha valóban gyengítette,akkor lehet hogy terhes vagy sajnos. Ha már vannak tüneteid is,akkor szerintem kimutatja a teszt.. az együttléttől számitva kb 2 hét mulva mutatja ki!
2009. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyéb gyógyszerek szedése:

A következők szedése esetén óvatosság szükséges:

- szájon át szedhető fogamzásgátlók.

- szájon át szedhető véralvadásgátlók

- fenitoin vagy karbamazepin (az epilepszia kezelésére használt gyógyszerek hatóanyagai)

- teofillin (asztma kezelésében használatos gyógyszerek hatóanyaga)

- warfarin (vérhígító)

- savközöbösítő szerek és szukralfát tartalmú gyógyszer.


Itt világosan felvan tüntetve hogy óvatosság szükséges. tehát lehetséges,hogy hatással van a fog.gátlóra,sőt biztos.

2009. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amugy itt nagyon sokmindent lehet olvasni,de akik fogamzságátló mellett teherbe esnek azok hibáznak,kihagynak szemeket,hányás,hasmenés,más gyógyszerek pl mint a te esetedben. teszt+orvos!
2009. dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rajta van akkor lehet belőle probléma.
2009. dec. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Megcsináltad a tesztet? MI lett?
2009. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek az egyik előttem válaszolóval.A fogamzásgátló az egyik legmegbízhatóbb módszer ( ha nem a legjobb), a statisztikák szerint is. Ha az orvos szerint nem zavar be a másik gyógyszer, azt nyugodtan elhiheted. Én nem hiszek abban, hogy ha valaki rendesen szedi, terhes lesz.Az egyik barátnőm fogamzásgátló "mellett" esett teherbe, épp csak kihagyott kb. egy hetet.Ha valaki odafigyel magára ( nem össze- vissza szedés, ha fel is tudott szívódni), az nem lesz terhes. Én kb. 8 évig szedtem a tablettát, gondolhatod, hány antibiotikumot szedtem ez idő alatt.Nem is lettem terhes.
2010. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma is csináltam,negatív!

Szerintetek?

2010. jan. 3. 08:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor negatív.Nyugodtan hidd el, ne aggódj tovább!
2010. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!