Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Évek óta várjátok a babát?...

Évek óta várjátok a babát? Vagy sok év várakozás után sikerült? Milyen vizsgálatokon voltatok?

Figyelt kérdés

Mi lassan 5 éve reménykedünk! Nagyon érdekelnének a történetek, hogy titeket milyen vizsgálatokra küldtek, mik derültek ki, mi volt a gyógymód, stb?

Szóval minden érdekelne!

Mi voltunk: spermavizsg,hormon,átjárhatósági,lapar műtét,rengeteg ultrahang. Mindig, minden jó! Volt 1 sikertelen insem, és volt egy méhenkívüli terhességem.

Nem voltunk genetikán, immunológián,endokrinológián mert a dokim szerint nincs rá szükség!?

Már csak a lombik van hátra!


2010. febr. 1. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 1,5 év után sikerület a baba. A történet: elkezdtünk próbálkozni, és a következő hónapban már alig volt mensi (1 nap) elmentem orvoshoz, aki azt mondta, hogy nincs semmi, mérjem a hőmet vezessem és vigyem vissza 3 hónap után. Visszavittem megállapította hogy van peteérésem, felírt clostit, közben kértem a homonvizsgálatot. Minden rendben volt a hormonnal, peterésem (2 is) és tüszőrepedésem is volt. Közben közölte a doki, hogy PCOS-om van, megmutatatta a cisztákat képet is adott róla, és mondta, hogy 1 év után majd kiszurkálja laporoszkópia során. Párom elküldte spermavizsgálatra, kierült, hogy csak 60 % ép és jól mozog, de mennyiségre sok. Majd kaptam még clostis kezelést de nem segített. Már kiborultam, és éreztem, hogy nincs minden rendben, az orvossal is egyre bizalmatlanabb voltam, ahogy a dolgoknak utánaolvastam rájöttem, hogy nincs igazán képben. Júliusban orovst váltottam, felmentünk a közeli nagyvárosba, az orvos olyan vizsgálatokat csinált kórokozószűrést, (1 meddőséget, 2 korai vetélést okoz) plusz terheléses cukorvizsgálatot, páromnak újra spermavizsgálat. Kiderült hogy nekem inzulinrezisztenciám van a férjem hormonjai pedig az alsó érték alatt vannak. Ja és a korábbi orvosom clostis kezelésének hála lett egy 6 cm-es cisztám, viszont PCOS-om egyáltalán nem is volt, nincsennek cciszták egyik petefészkeben sem. Kaptam mercformint az inzulinrezisztenciára, proverát a cisztára (1 ciklus alatt szétment)és közben mondta a doki hogy ne húzzuk az időt, csináljunk átjárhatóságit majd inszem, ezzel egyidőben majd a férjemnek hormoninjekció. Hála istennek erre már nem került sor, mivel 1 hónapi mercformin kezelés után az inzulinrezisztencia megszűnt és terhes lettem. Hál istennek hogy orvos váltottam, akit már úgy választottam, hogy mire szakosodott, egyébként endokrinológus szülés, nőgyógyász, rendkívül jó orvos, ha nincs még most is próbálkoznánk. (Ja és mindkét orvos magánrendelésére jártam). Egyébként nekem is írták itt sokan, amikor a régi orvoshoz jártam és clostit szedtem, hogy nem is biztos hogy arra van szükségem és akkor nem is fog használni, sőt még árthat is, milyenigazuk volt!!!

2010. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!