Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek Gimis/főiskolás...

Ha valakinek Gimis/főiskolás korában csusszan be egy gyerek az mindenképp hatalmas óriási tragédia? Mindenképp kiesik egy év a tanulmányaiból?

Figyelt kérdés
(ha már nem vetetheti el)
2015. febr. 2. 10:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem egyetem mellett csusszant be a bébi, jövő hétre vagyunk kiírva. :)

Még egy évem van hátra a suliból, jelenleg passzívon vagyok egy évig. Szeptemberben folytatom, jövő nyáron diplomázok. Éppenséggel meg tudtam volna oldani, hogy ne halasszak, de nyugalomban akartam átélni ezt az időszakot, na meg a babám első hónapjait. Utána sógornőm tud rá vigyázni, ő is otthon babázik, valamint a férjem munkabeosztástól függően lesz a picivel.

Igaz, nem terveztük a babát, fogamzásgátló mellett estem teherbe, de abszolút nem tragédia. Nyáron volt az esküvőnk (nem a baba miatt, azt már egy éve szerveztük), ekkor már 12 hetes voltam, csodálatos volt. Legalább minden percére emlékszem, mert nem ittam. :D


Nyilván körülményektől is függ, hogy kinek mekkora tragédia. Egy gimisnek nyilván az szerintem, hiszen egy 16-18 éves szellemileg és egzisztenciálisan is éretlen egy ekkora felelősséghez. Sőt, hogy őszinte legyek a legtöbb egyetemista is manapság... Már amennyire a csoporttársaimon láttam. Legtöbben ekkor még csak a bulizásnak, pasizásnak élnek, nincs is ezzel baj. Viszont nekik nem árt duplán védekezni, mert szegény pici élet nem tudhatja előre ki az aki örömmel várja, és ki az aki nem.

2015. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!