Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnátok véleményt mondani a...

Tudnátok véleményt mondani a vérvétel eredményemről? Nőgyógyász kérte

Figyelt kérdés
TSH 1,280mlU/l Szabad T4 15,2pmol/l Szabad T3 3,1pg/ml FSH 4,6 U/l LH 9, 0 U/l Prolaktin 4,7 ng/ml Ösztradol 39, 0 pg/ml 0,1 ng/ml
2015. júl. 21. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ennyi információ alapján semmit nem lehet mondani. Hányadik ciklusnapon vették le a vért?
2015. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs ott mellette a megengedett tartomany, amin belül normalisak ezek az ertekek?

Ha tul keves, vagy tul sok (lehet alahuzva vagy mas szinnel jelezve is a papiron), azzal van a baj, ami okozhatja, ami miatt orvoshoz fordultal. A nögyogyasz pontosan elmondja kerdesedre, melyik hormon miert felelös, ill. mindent amit tudni akarsz, de a hormonoknak utananezhetsz pl. a neten is.

pajzsmirigy-stimuláló hormon = TSH

T4, T3 = szinten pajzsmiriggyel kapcs. hormonok

FSH = tüszüerest serkentö Hormon azt hiszem,

Prolaktin, Ösztradol: nemi hormonok, googleban talalsz roluk


Az alacsony pajzsmirigy okozhatja, h nehezen fogan meg a baba, de beallithato gyogyszerekkel es akkor minden rendben.

2015. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ciklus hányadik napján készült?
2015. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az orvos nem mondott semmit?
2015. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nem mondott sajnos semmit...:(

a T3 van megcsillagozva hogy alacsony

57.napon volt csinálva nem jött meg gyermeket szeretnénk de igy hogy semmit nem mond az orvos lehet sose lesz

2015. júl. 21. 11:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a T3 alacsony, akkor az pajzsmirigy problémára utalhat. Nem biztos, hogy az, elvégre ez egy pillanatnyi érték, de kérhetsz a háziorvosodtól beutalót endokrinológiára, veszíteni valód nincs. Ha az orvos semmit nem mond egyébként, akkor annak örülni szokás. Hidd el, ha gond lenne, arról már tudnál.

Egy orvostanhallgató

2015. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
A TSH szerintem jó, legalábbis nekem azt mondták aki babát akar annak 1 körül, de mindenképpen 2 alatt kell lennie! Ami aggodalomra ad okot az az LH/FSH arány! Ennek a kettőnek 1 körüli értéknek kellene lennie, a tiéd meg sajnos a majdnem 2 . Ez PCO szindrómára utalhat, de ehhez további kivizsgálás (petefészekciszták vannak-e) illetve tesztoszteronszint, vércukor, cukorterheléses laborvizsgálat is szükséges. Ha gondolod írj privit!
2015. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon sajnálom. Gondolom, Te is tudod, hogy ha az orvos hozzáállása ilyen, akkor sürgősen másikat kell keresned, neki édesmindegy, hogy lesz-e babátok, és ha igen, akkor mikor..... Az utolsó adat előtt milyen rövidítés szerepel? Progeszteron talán? Mert azt is szoktak nézni.


Sajnos nem tudok linkelni, de van egy táblázat, "Hormonértékek a női ciklusban", ha beírod a keresőbe kiad egy PDF dokumentumot. Az alapján minden értéked megfelel a ciklus első felében normálisnak tekinthetőnek (a baj persze az, hogy ha ez a sokadik ciklusnap, akkor biztosan nem volt ebben a ciklusban peteérés), a szabad t3 is épp csak egy nagyon picit alacsony.


(ne haragudj, hoyg ezen lovagolok, de hogy kell elképzelni, hogy nem mondott semmit? Szó szerint, vagy azt mondta, minen rendben, csak a t3 alacsony? Akárhogy is, keress gyorsan valaki mást!)

2015. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Kedves 6-os válaszoló, normál esetben teljesen igazad van, de önmagában az 57 napos ciklus, amiben még laikus számára is láthatóan nem volt peteérés, összeadva azzal, hogy az orvos nem mond semmit erre egy babát tervező nőnek, szerintem nem ad okot az örömre.....
2015. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem semmi, hogy néhány unatkozó háziasszony pár adat alapján már PCOS-t, meg isten tudja mit diagnosztizál, kétségbe vonva egy olyan tudást, amit legjobb esetben is 11 év megszerezni... Nekem nem egyszer, nem kétszer voltak hasonló ciklusaim, a lehető legjobb egészségi állapot mellett. Na bumm! Nyilvánvalóan - a témában abszolút nem kompetens egyénekkel ellentétben - ezzel a hülye orvos is tisztában van. Én is írtam, hogy menjen azért endokrinológushoz, az a biztos, de sosem ijesztgetnék egy embert azzal, hogy az adatok alapján AKÁR ez és ez lehet. Na ez az, amit egy orvos tud, de ti például kiguglizni nem. Most jól ráijesztettetek szerencsétlen kérdezőre, akinek az is lehet az ég adta világon semmi baja nincsen, csak rástresszel, ami önmagában is okozhat (például az én esetemben is) olyan ciklusokat, amik a megszokotthoz képest heteket késnek. Még mindig azt mondom, menjen a kedves kérdező endokrinológushoz, ha negatív minden, akkor ismét keressen fel egy nőgyógyászt és rágja a szájába, hogy babát szeretne, nyomja az orra alá az összes papírt, leletet, ami készült. De ezt én mondom, a gugli biztos jobban tudja...
2015. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!