Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok és a párommal...

20 éves vagyok és a párommal babát szeretnénk, de ez miatt elég sokan bántanak! Más szerint is még korai?

Figyelt kérdés

Elég érettnek érzem magam, sőőőt...

Nem akarok nagyképű lenni, de tényleg így van. A párom 32 éves, ő már régóta szeretne. Fél éve próbálkozunk kb, még nem nagy sikerrel. Az anyagi és családi hátterünk megvan, 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt élünk, nagyon boldogon. Sokan bántanak ezért,hogy korai, meg gondolkozzak már stb... De tényleg tiszta szívből szeretnénk. Tervezgetem a nevét, a szobáját...Baba oldalakat olvasok reggeltől estig... Szeretném..Nagyon:(


2010. márc. 19. 10:49
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen egyetértek. Sokan már együtt élnek 10 éve és csak azért vállalnak gyereket,mert "korban vannak"... Közben a kapcsolatuk sem a legtökéletesebb.
2010. márc. 19. 11:02
 12/35 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz mások véleményével!Én 7 éve vagyok együtt a párommal!Most lesz az esküvőnk, és mind a ketten 25 évesek vagyunk!Én is vágytam már 20 éves koromban is egy babára, de mivel a párom is ennyi volt így ő még nem akart!Persze meg értettem Őt, csak most az a baj, hogy még mindig nem akar és már eltelt 5 év!Én meg csak várok és szenvedek!Igaz megszakítással vagyunk együtt és minden hónapban azon izgulok, hogy hátha becsúszik a baba!Persze közösen döntöttünk erről a védekezésről, mert ha besikerülne, természetesen nem hagyna el, na meg a babát is szeretné, de még nem akar 100%-osan ráállni a dologra!Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha nektek is megvan minden anyagi körülmény, hogy feltudtok nevelni egy gyereket, ne foglalkozz, hogy mit mond más, mert nagyon szerencsés vagy, hogy nem kell a párodnak könyörögnöd, hogy legyen babátok!Sok sikert! Remélem sikerül döntened!
2010. márc. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Vannak életcéljaim persze, de most a babó az elsődleges. A másik meg az,40 évesen is megvalósítható akármilyen cél. És aki aztmondja,hogy ez nem így van,annak nincs igaza.
2010. márc. 19. 11:05
 14/35 A kérdező kommentje:
11:04: nagyon szépen köszönöm. És higgy benne,hogy nem kell sokat várni és a párod is teljesen rááll erre.
2010. márc. 19. 11:06
 15/35 anonim ***** válasza:
Ha megtehettem volna én már 18 évesen gyermeket vállaltam volna a párommal. DE! Fontosnak tartottam, hogy leérettségizzek, legyen szakmám, állásom, munka mellett főiskolát végeztem, nyelvet tanultam. Most 26 évesen várom az első babámat. Szerintem nem maradtam le semmiről, és jó hogy egy kicsit előre is gondolkodtam pl. munkahely terén lesz hova visszamennem, de ha másképp alakulna akkor is el tudok majd helyezkedni és nem tengek-lengek. Mondjuk nekünk majd 2 év próbálkozás után sikerült.
2010. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a kérdezőnek. Azt a babát még föl is kell nevelni,mellette kell állni. Erre nagyobb esélye van,ha hamarabb vállalja a babát. Persze nem szólom meg azokat sem akik valamilyen oknál fogva később szülnek. De hogy őszinte legyek én sem hagynám ki ezt a 30-cas éveim utánra. 21/L
2010. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Senkit nem lehet megítélni az "életcéljai" alapján. Másik: a gyerek nem életcél, hanem párhuzamos azzal, az itt most a kérdés, hogy mikortól lesz az. Ezt meg döntse el mindenki maga.
2010. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem nem korai,pláne ha mind a ketten szeretnétek.Az én példám 29 éves vagyok,januárban volt a nagyfiam 9 éves,tehát 20 éves voltam én is és a párom is ,mikor ő megszületett.Az életem legjobb döntése volt,hogy ő megszületett akkor,pedig csak 1 éve voltunk együtt.Azóta is együtt vagyunk,már férj-feleségként ,van egy majdnem 4 éves kislányunk,és egy 3 hónapos kisfiúnk.Tehát teljes a család,tökéletesebb nem is lehetne,szerencsére nekünk is megvan az anyagi háttere ennek a nagy családnak.Ne huzd az éveket,a legjobb korban vagy a gyerekvállalás szempotjából.
2010. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Mint írtam, 40 évesen is, 30 évesen is, 50 évesen is tanulhatnék. És szerencsére nagyon jó példák és kitartó emberek állnak a hátam mögött, akik 45 évesen főiskolát járnak, van akinek 2 diplomája is van, anyukám 40 évesen kezdett el tanulni,nagynéném 32 évesen, a gyereke most 14 éves,elég nagy, tud tanulni és nem csúszott le semmiről. A másik. Mikor befejeztem az iskolát,akkor én jelentkeztem máshova, csak sajnos kevés volt a létszám,így nem indították el azt a szakot, amin indultam. Így maradt az, hogy érettségi, ami nagyjából semmit sem jelent. Jártam ide-oda, kerestem a munkát, de semmit sem találtam, mivel kis faluban élek és emiatt a válságnak köszönhetően falubelit nem vesznek fel városba,mivel nem fizetik a bejerásukat, ami már rögtön nem 1-2Ft. Ha sikerül a babánk, akkor utána még van időm tanulni, mint ahogy említettem. De ha most sikerülne munkába állnom, akárhol, nincs esélyem arra, hogy visszavegyenek dolgozni. Nem fognak, vagy csak minimális az esélye. Eddig senkinek sem sikerült a környezetemből. Szeretnék vállalkozó lenni, amit terveim szerint 2-3 éven belül meg is valósítok, mellette nekem semmi dolgom nem lesz,ha felveszek egy alkalmazottat,akikből sok jelentkező van, csak a babára kell majd koncentrálnom és minden percem neki szentelni. Akkor megvan a munka és a baba is. Komoly tervekkel rendelkezem és ha nagyon akarom,sikerül megvalósítanom, a párom pedig teljesen támogat és csak ez számít.
2010. márc. 19. 11:16
 20/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. A párom fél attól,hogy 32 éves és milyen "idős" lesz mire a gyermekünk 20 éves lesz.

Természetesen mindenkinek saját maga kell döntenie arról,hogy mikor tudja vállalni a babát. Sok emberről tudok,akik itt vannak 30-35 évesen és a munka az első nekik, nem hagyják ott, mivel nem biztos,hogy utána vissza tudnak menni, de addig addig, hogy kicsusznak az időből. Van olyan ismerősöm is, aki 40 éves és most szült, vagy egyáltalán nem vállalt gyereket, mert csak munka munka munka...

2010. márc. 19. 11:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!