Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok és a párommal...

20 éves vagyok és a párommal babát szeretnénk, de ez miatt elég sokan bántanak! Más szerint is még korai?

Figyelt kérdés

Elég érettnek érzem magam, sőőőt...

Nem akarok nagyképű lenni, de tényleg így van. A párom 32 éves, ő már régóta szeretne. Fél éve próbálkozunk kb, még nem nagy sikerrel. Az anyagi és családi hátterünk megvan, 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt élünk, nagyon boldogon. Sokan bántanak ezért,hogy korai, meg gondolkozzak már stb... De tényleg tiszta szívből szeretnénk. Tervezgetem a nevét, a szobáját...Baba oldalakat olvasok reggeltől estig... Szeretném..Nagyon:(


2010. márc. 19. 10:49
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2010. márc. 19. 12:13
 32/35 anonim ***** válasza:
senkinek semmi köze hozzá,ez a te életed,ne hagyd h mások beleszóljanak.sok sikert a továbbiakban,és kívánom h sikerüljön és teljesüljön amit szeretnél.
2010. márc. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

szia!

Nem másokra kell hallgatni, mert mindenki a saját életéből indul ki és az életet a fontossági sorrendet is mindenki másképp látja. Nem elitélendő ha valaki fiatalon akar gyereket és az sem ha 10 évvel később. Nekem ha akartam valamit, főleg ha nagyon soha nem jutott eszembe megkérdezni róla senkit, de azért okoskodást kaptam, hogy minek az, úgyse megyek vele semmire, amikor pedig haladtam előre akkor az irigységet kaptam. Egy a lényeg, mindig mindenki a saját életét, és anyagi helyzetét értékelje, tegye mérlegre. Azért egy kicsit neked is el kell gondolkodni mert azért érzek benne olyat is hogy ha nincs munkám és nem találok akkor gyereket vállalok, ez azért butuska hozzáállás a vállalkozás beindítása pedig nagy ábránd, ami gyerek mellett távolabbra kerül. Nem egyszerű nagy kezdőtőke 24 órás munka kell hozzá, ami kis gyerek mellett szinte kivitelezhetetlen, az pedig hogy járulékkal és mindennel együtt egy kezdő vállalkozás elbírjon egy alkalmazottat, hogy neked semmit se kelljen csinálni! hát az rengeteg saját zsebből fizetett pénz. Már láttam sajnos ilyen 3 gyerekes anyukát aki szintén vállalkozást csinált jelentős kezdőtőke nélkül majd az eladott (virágüzlet volt) virágokból vette a következő adagot. Pár hónap múltán adósággal szált ki belőle, hiszen egy vállalkozás még kevés, jó piac, mi a kereslet, menni fog-e az a dolog, marketing és nonstop munka. Én először tanultam, hogy ne legyen ilyen gondom mint neked, hogy nincs munkám, pedig én is vidéken élek, mert utána gyerek mellett nehéz, azért érzed majd magad bűnösnek hogy nem tudsz vele foglalkozni. A munkahelyhez pedig annyit, hogy a nőknek nagyon nehéz, ha még nincs gyereked akkor azért nem akarnak felvenni, mert biztosan mész szülni, ha már van gyereked, akkor nem akarsz majd túlórázni, a gyerek beteges lesz stb. ha csak a területeden, ami neked nincs nem vagy nagyon jó, mert egy egyszerű akár adminisztrátor pótolható, 100 van a helyére, egy jó szakember pedig azért megbecsülendő, ez a nem mindegy, hogy diktálhatod-e a feltételeket, vagy csak elszenvedője vagy kiszolgáltatva.


22 hetes km

2010. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Szia! Áprilisban leszek 19, és már egy fél éve próbálkozunk babával.Eddig sikertelenül.Akinek elmonduk eddig mindenki le akart beszélni róla.De tojok más véleményére.A gyerekünk egy biztonságos csaláádi légkörbe fog születni.Mindene meglesz, és nagyon várjuk,nagyon fogjuk szeretni!
2010. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az utolsó válaszolónak nagyon drukkolok.

A vállalkozásunk elindításához 400.000 Ft kell, ami félre van rakva. Le van kötve egy számlára, hogy ehhez csak akkor nyúlunk hozzá, ha sikerült beindítani. Mindennek utánajártam már, kérdezősködtem.. Ebben már a bérleti díjtó kezdve minden benne van. Nem lehet könnyű,természetesen nem, egyedül nem is menne, ezért áll mögöttem a családom,hogy segítsenek nekem, még ha "csak" annyival is,hogy az első 1-2 hónapban ők szállnak be dolgozni, amíg be nem indul. 16 éves korom óta dolgoztam, nyáron és hétvégenként, csak érettségi után becsődölt az a hely,ahol eddig meloztam. Szóval félre értés ne essék, nem vagyok egy munkakerülő, 12-20 órákat dolgoztam mindennap nyáron és a suli mellett péntektől vasárnapi estig, ez egy csomagolási munka volt.De legalább nem a szüleim pénzéből éltem. 16 éves korom óta, 1 Ft-ot nem kértem tőlük, saját magam ruháztam fel mindig...Mellette még haza is adtam pénzt, még ha "csak" 20.000 Ft-ot is, de beszálltam a kasszába. Szomorú, hogy mindenki kiforgatja a szavaimat, de egy a lényeg. Én a babót nagyon szeretném és nem azért,mert nincs munkám... Mellékeresetem most is van, havi 40-50 ezer Ft, de ez nem bejelentett munka és csak napi 1x kell a gép elé ülnöm fél órára. Ugyhogy senki nem értsen félre, mindenesetre köszönöm a véleményeket. Komolyan:)

2010. márc. 20. 12:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!