Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék, de félek,...

Babát szeretnék, de félek, hogy autista lesz, tényleg nem lehet sehogy megelőzni?

Figyelt kérdés
mielött bárki letámadna,mekkora egy hülye vagyok,két ismerősőm is van,akinek most derült ki,hogy autista a gyereke,láttam min mentek keresztül,mikor megtudták,mindketten egézségesen élnek,semmi olyan nem tettek a terhesség alatt,ami nem lett volna ok,és szedtek folsavat.Szóval innen a félelem.
2016. máj. 22. 21:11
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
6%
az én fönökömnek sajnos elözö házasásgából 2 egészséges gyereke született a 2.ból meg 2 autista ment a veszekedá ,hogy mi miatt. A 2. feleség családjában volt egy a 4.-5. ágon egy unokatestvér-unokatesó házaság és ez miatt. a Másik oka ami köztudott de nem reklámozzák a higanyalapú oltonyakagok amit Amerikában betiltottak de Magyarba viszont eladnak. Ezt onnét tudom ,hogy találoztam egy amerikai profeszrral aki ismerösömékhez ment "gyogyitani" az autista gyermekett. Hozzá teszem ithon erre nincs gyogyszer.
2016. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
52%

A fiúk között több az autista és állítólag méhen belüli hormonhatásoknak tudható be. Hogy aztán ezt a hormonhatást mi okozza (genetika, stressz, anyai faktorok, vegyszerek, gyógyszerek stb. vagy mindegyik együtt) azt senki sem tudja. Valószínűleg azért több dolog játszik ebben egyszerre szerepet.


Megelőzni nem lehet. Egyébként az autizmusnak sokféle fokozata van és a többségük teljesen normális életet tud élni. Sokan úgy vélik ez nem is betegség, hanem egy embertípus, egy létezési forma.


De ennyi erővel attól is félhetsz, hogy meleg lesz, transzszexuális vagy pszichopata.


Amúgy meg manapság divat a gyerekeket hiperaktívnak vagy autistának diagnosztizálni, ha már kicsit más mint a többi. Ez mindenkinek egyszerűbb, mert a kétségbeesett szülőkről egy vagyon lehet lehúzni fejlesztés címén, az egyszeri nevelőknek, tanároknak meg véletlenül sem kell megerőltetniük magukat, netán érteniük a szakmájukhoz, mert hát anyuka vigye speciális iskolába gyereket. Mennyivel egyszerűbb, ha egy osztályban csupa egyforma, könnyű esetet kell tanítani...


Úgyhogy én nem hiszek ebben az autizmus járványban.

2016. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
7%
Bocks le hagytam 3 éves koráig nem derül ki ,hogy autistam mert addig véddik a szervezetben az ös sejtek.
2016. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%

11-13 as vagyok.

[link]

2016. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
90%

Elég nagy baromság ez, hogy az oltóanyagok miatt.

Nekem autista a fiam, és nagyon sok ilyen családot ismerek.

Minden gyerek már kisbabának is nagyon nehéz eset volt, csak persze akkor még senki nem tudta, hogy miért. Mi 3 éves korig nem aludtunk át egyetlen éjszakát sem, 5-6 alkalommal is fent volt. Napirend nuku.

Egész álló napos hisztik. Totál kész voltam a gyerektől, és amikor elvittem kivizsgáltatni, csak annyit mondtak nekem évekig, hogy azért ilyen a gyerek, mert én ideges vagyok. Nem. Azért vagyok ideges, mert ilyen a gyerek.

Most 6 éves, enyhe, de most kaptuk meg a kódot. Én is azt olvastam, hogy aki eddig szellemi fogyatékos volt, az az új diagnosztika szerint már autista. Van ez a laikus vélemény, amit a filmekből alakítanak ki az emberek, hogy nem néz a szemedbe, nem engedi, hogy megérintsd, nincs senkivel érzelmi kapcsolata. Na, én ismerek vagy 10 autista gyereket, egyik sem ilyen. A fiamnak pont az az egyik tünete, hogy mindenkit nagyon szeret, és ez már abnormálisnak számít.

Sokan esküsznek a genetikára, én a családunkban nem tudok senkiről. Persze lehetett egy ük-ük-ük nagypapa, akkoriban még nem is diagnosztizálták. De én inkább arra gondolok, hogy szétstresszeltek terhesség alatt. És akiket ismerek, minddel ez történt.

Szóval ne szedj gyógyszert, én ne stresszelj.

2016. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
9%
15 nem kell csak azért lepontozni mert nem tudod a családodba kivel mi történi. Genetikai vizsgálat kimutatja és tény az oltonyagok befolyása az autizmusban. Nem egy kiváltó ok van!!! ha tetszik ha nem. Lehet ,hogy nálad pont egy másik dolog váltotta ki. És képzeld én is tudom milyenek az autista gyerekek. 15 éve lovagoltaok Autiszt gyerekekket. És nagyon szeretek velük foglalkozni mert tiszta szívüek és önzetlenek , semmi ego vagy hazugság.
2016. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Most oszinten te komolyan azt gondolod hogy egy ilyen sulyos betegseg stressz miatt alakul ki?ki tud manapsag olyan eletet elni hogy teljesen kizarja a stresszt?akkor mondjak fel a munkahelyemen mert terhes leszek?szerintem ha ez lenne az ok akkor sokkal tobb autista gyerek szuletne..mn.
2016. máj. 22. 21:58
 18/36 A kérdező kommentje:
16 os milyen genetikai vizsgalat mutatja ki az autizmust?egyet mondj meg nekem ha az oltas okozza miert nem lesz minden gyerek autista?
2016. máj. 22. 22:02
 19/36 anonim ***** válasza:
11%

https://www.youtube.com/watch?v=zNpcDFP9XXo


Tesék nézd meg ö a prof ismerösöm.

Én nem vagyok orvos. Azt hiszel amit akarsz ,hogy mi miatt. Én tudom mi váltja ki és teszek ellene.

2016. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 Snorri ***** válasza:
82%

Antalvali, mint tudományos információ, na ne!!!!!!!!! Ezt a bődületes baromságot nehogy valaki elhiggye!!!!!!!!!! Aki fél az oltóanyagoktól, az olvasson utána. De akinek nincs kedve, annak röviden elmondom, hogy az autizmus okait kutatják, és egyik TUDOMÁNYOS álláspont szerint sem felelősek az oltások. Az egész akkor kezdődött, amikor egy orvos közzétett egy cikket egy orvosi lapban, miszerint az MMR oltás, és az autizmus között összefüggés van. Na, erről a dokiról kiderült, hogy meghamisította az adatokat, és a cikk előtt beadott egy saját szabadalmat MMR oltásra. Valamint egy alapítvány fizetett neki sok-sok pénzt a másik oltásról írt negatív szakvéleményért. Mindenre fény derült, a lap visszavonta a cikket, és ettől az embertől elvették az orvosi engedélyét. A higanyról pedig annyit, hogy az oltásokban etil-higany van, ami kiürül a szervezetből. A metil-higany a káros, az nincs az oltásban, de van a tonhalban! Úristen, lehet, hogy a tonhal felelős az autizmusért?

Terjed a hülyeség, sokan elhiszik, és szajkózzák az ostobaságokat, amiket magukat szakértőnek nevezett kóklerek terjesztenek.

Az autizmusnál a genetika szerepet játszik, ezért ötvenszer nagyobb az esély testvérek esetén. A genetika mellett pedig az autistáknál sokkal gyakoribb valamilyen fertőzés, károsodás méhen belül, vagy szülés közben.

Kedves kérdező. Elhiszem, hogy félsz, hidd el mindenki fél. Mindenki egészséges gyermeket szeretne, de ha valaminek meg kell történnie, az meg fog. A kiszűrhető genetikai problémák legnagyobb részével teljes és boldog életet is lehet élni, de a legtöbb problémát nem tudják szűrni. Nem ijesztgetni akarlak, de azt ugye tudod, hogy ezek a vizsgálatok nagyon drágák, és nem 100%-sak? A down szindrómáról pedig annyit, hogy igen kimutatható, és mire kiderül, hogy downos a baba, addigra félidős terhes az illető, és meg kell szülnie a babáját. Szerinted ez mekkora lelki teher? Csak azért kérdezem, mert olyan könnyen veszed.

2016. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!