Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék, de félek,...

Babát szeretnék, de félek, hogy autista lesz, tényleg nem lehet sehogy megelőzni?

Figyelt kérdés
mielött bárki letámadna,mekkora egy hülye vagyok,két ismerősőm is van,akinek most derült ki,hogy autista a gyereke,láttam min mentek keresztül,mikor megtudták,mindketten egézségesen élnek,semmi olyan nem tettek a terhesség alatt,ami nem lett volna ok,és szedtek folsavat.Szóval innen a félelem.
2016. máj. 22. 21:11
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso!lehet hogy ugy tünik, de ennyire azért nem durva a helyzet.Azért félek,mert két közeli családnál is ezt láttam. Amugy nem rettegek,és ha szülök,akkor se fogok ezen kattogni éjjel nappal. Egyszerüen csak érdekel ez a dolog,mert annyira hihetetlen,hogy a mai orvostudomány ennyire felfedezetlenül hagyta ezt a területet.
2016. máj. 23. 08:02
 32/36 A kérdező kommentje:
Emugy ha ez a 13 hetes vizsgálat lehet álpozitiv,akkor egyáltalán minek megcsináltatni?Ti megcsináltattátok?
2016. máj. 23. 08:04
 33/36 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, 11-14 hét között kombinált tesztet lehet csináltatni, ami az anyai vérben keringő magzati kromoszómákat vizsgálja (tehát nem magát a magzatot). Az eredményt befolyásolja az anyai életkor is. Erre egy arányszámot kapsz eredményképpen, hogy mondjuk a gyermeked esélye a Down szindrómára 1:800-hoz (ez egy közepes kockázat). A vizsgálat része egy genetikai UH vizsgálat is, ahol a baba testi fejlődését ellenőrzik. A vizsgálat magánban kb 30.000 Ft.Ha az eredmény nem megnyugtató számodra, akkor mehetsz tovább, persze telnek a hetek közben. Léteznek nem-invazív vizsgálatok is, azaz nem szurkolnak beléd semmilyen tűt, ilyen a prena és a nifty teszt, szintén anyai vérből. Ezek megbízhatósága 99,8%, ára kb 200.000 Ft, nem csak Down-ra mérnek, két másik súlyos fejlődési rendellenességre is. Az amniocentézis az, amikor egy tűvel mintát vesznek a magzatvízből, közben UH-n figyelik a magzat elhelyezkedését. Mérések szerint ennek van vetélési kockázata, 1-3 % körül, de az anyai életkor előrehaladtával magasabb a Down szindróma kockázata, mint a vetélésé. Ezt TB támogatásban is el lehet végezni, ha indokolt (életkor, genetikai UH eltérések, magzatvíz mennyiségi problémák). Magánban kb 100.000 Ft. Ha a baba beteg, és a terhességet meg akarod szakítani, akkor ezt csak diagnisztikai vizsgálat után lehetséges (amnio), a prena vagy a nifty erre nem elég.
2016. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Snorri ***** válasza:

Akkor jó, ha nem annyira kattogsz ezen! Szerintem egy szintig mindenki fél, ez természetes. Én, ha ilyen dolgok jutnak eszembe, egyszerűen megpróbálom lerázni magamról, mivel tényleg nem tehet az ember ellene.

Ezen drága tesztek pontosságával azért érdemes vigyázni, mert ezt maguk szabják meg, magukhoz viszonyítják. A drága tesztek is csak egy arányszámot adnak meg, csak bizonyos arány alatt ez negatív, vagy pozitív, de ezek a tesztek akkor sem pontosak. Na, ez tényleg nagy biznisz. A kombinálttal pedig az a baj, hogy sokszor elültetik az ember fülében a bogarat, és addig nem nyugszik, amíg biztosabbat nem tud. Pl kijön, hogy 1:50-hez. Ezzel nem azt mondom, hogy nem érdemes megcsináltatni, de alaposan át kell gondolni. Ha neked 200 000 nem megterhelő, akkor miért ne. A korodtól is függ. A kombinált nem rossz szerintem ultrahanggal, már maga a genetikai ultrahang sokat megér. Én ezt magzati szívultrahanggal egészíteném ki.

2016. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok, örülök, hogy mindenki lefikáz, pedig nem pontozgatok senkit.

Sőt, amióta megírtam azt a választ, nem is léptem be. Most először, és el vagyok hűlve, hogy milyen rosszindulatúak vagytok, és dobáljátok a másik embert, csak azért, mert más a véleménye.

Az oltóanyag dolog baromság, ahogy többen leírták előttem: a homeopátiás oltáskivezetés nagy üzlet. Több 100.000 Ft. És egy nagy humbuk, mert ismerek olyat, aki megcsinálta, és nem javult a gyerek semmit.

Tudjátok pl. hogy a banán héját is azzal kezelik, hogy kibírja, amíg ideér Afrikából? Abban több a higany, mint egy oltóanyagból.

És ahogy leírtam, az összes babánál már az oltás beadása előtt is megjelentek a tünetek, csak kisbaba korban még mindenki azt hiszi, hogy ez normális, csak jön a foga, fáj a hasa stb.

A stresszt nem arra értem, hogy munkahely, vagy ilyenek. Ennyit mindenkinek ki kell bírnia, bár akinek nagyon stresszes a munkahelye, annak javaslom, hogy menjen el inkább terhesen táppénzre.

Nekem azt mondták, hogy Down-kóros a gyerekem, és ezért elmentünk vizsgálatra, a hol azt mondták, hogy fel van puffadva, valami vírus szedhettem össze. Ezért gyógyszert kellett szednem, és mindenféle vizsgálatokra elküldtek. 2 hónapig minden éjjel azt álmodtam, hogy fogyatékos a gyerekem. Az agy működik, fogyatékos gyereket akartam? Megkaptam. Kár, hogy az ember az álmait nem tudja irányítani.

A barátnőm bevérzett 10 hetes terhesen, utána végig feküdnie kellett, folyamatosan sírt, hogy elveszti a babáját. Autista lett.

Egy másik ismerősöm pasija meggondolta magát, nem akart mégsem gyereket, veszekedtek, hezitált az abortusz és a megtartás között. Megtartotta, de végig veszekedték az egészet. Autista lett.

Egy másik ismerősöm nem esett teherbe, nagy nehezen sikerült, de neki is gondok voltak, végig feküdt, és sírt, autista lett a gyerek.

Mind egészséges életmódot éltek, és a családban nem volt autista.

Lehet itt nekem mindenféle vizsgálatokról beszélni, de ki tudja pontosan? Én is sokk cikket olvastam, az egyik állítja, hogy bizonyított a genetika, a másik azt mondja, hogy születéskori gikszer, a harmadik szerint anyaméhben érte valami a gyereket. Senki nem tudja biztosan.

Viszont amt én látok, az inkább az, hogyha gondok vannak a terhességgel, akkor sok esetben a gyerekkel is gondok lesznek.

2016. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Valaki irta h akkor valoszinubb, ha van autista a csaladban.

Elnezest , ha kotekedesnek tunik, de ez egyaltalan nem igy van, barkinel elofordulhat, ez nem (csak) egy oroklodo betegseg ! Sajnos ez az igazsag!

2016. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!