Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vannak köztetek, akik konkréta...

Vannak köztetek, akik konkrétan nem álltak neki a "babaprojektnek", csak a védekezést kezdték hanyagolni?

Figyelt kérdés
Nálunk következő a szitu. Hosszú évek óta együtt vagyunk és igazából már konkrét akadálya se lenne a gyerekvállalásnak. Még korábban beszéltük is, hogy részéről innentől már akár jöhet is, nem gond, ha becsúszik. Illetve már az is szóba került, hogy tudja, hogy én már szeretnék, ő nem akar ebben hátráltatni, úgyhogy szóljak, ha én készen állok rá. Vagyis inkább próbálja rám hárítani a döntést ebben. Ami - őt ismerve valamilyen szinten érthető is. Szóval nem feltétlen kihátrál. Az utóbbi 2 hétben pedig nem is védekeztünk. Persze ebben azért az is közrejátszik, hogy vagy menstruáció előtt, vagy után voltam. Viszont azt láttam rajta, mintha kicsit mégis megrémült volna ettől az egésztől. Pontosabban 3 ilyen alkalom után vett gumit, mert nem itthon voltunk és nem is volt nálam Pharmatex se. Végül akkor se a gumiban lett befejezve. Lényeg a lényeg, kérdőre vontam utólag, hogy most mi volt ez? Mert ha innentől biztosra akar menni, akkor tényleg jobb lesz, ha vesz gumit. És akkor mondta, hogy egyáltalán nem fél attól, hogy terhes leszek. Egyszerűen néha csak így bekattan nála valami, ne vegyem komolyan. Aztán épp tegnap mondtam neki, a romantikus hétvégére ne felejtse el hozni a maradék gumit. Erre meg annyit mondott, nem gumiban akarja, hanem védekezés nélkül. Szóval teljesen összezavar. Olyan mintha tényleg nem bánná már ha összejönne, de mégis kicsit félne tőle "abban" a pillanatban. Ez a fajta pánik azt jelenti, hogy ő még nagyon nincs kész erre, vagy ennyi még akár bele is fér? Egyébként ezidáig is azért vártunk a dologgal, mert soha nem akartunk felelőtlenül belevágni.
2016. jún. 9. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi elhagytuk a védekezést, és úgy voltunk vele, h jön a pici,amikor jönni szeretne, mivel minden adott hozzá, lakás, korunk (mindketten 29 akkor).

Nálunk nem volt ilyen a párom részéről, ő már nagyon apuka szeretett volna lenni minden téren.

Szerintem elbizonytalanodott, esetleg üljetek le még egyszer nyugiban átbeszélni, mert ez egy felelősségteljes döntés. A gyerekkel együtt anya és apa is születik ilyenkor, lehet, hogy a felelősség rémítette meg picit. Sok férfinél előfordul ez,de ha szeretnétek babát, biztos meg tudjátok beszélni :)

2016. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem szimplán csak pánik fél az idegentől amit nem ismer. Mi egy ideig terveztük nem jött össze. Aztán le mondtunk róla egyik hónapban úgy kapott el hogy rá kéne gyúrni a baba témára hátha sikerül. Következő hónapban lett pozitív a teszt ahogy megtudta már vissza is hátrált nem örül és nem akarja a babát. Holnap leszek 10 hetes. Adok neki egy kis időt hogy fel dolgozza hátha jobban áll a dolgokhoz. Ha meg nem akkor fizetheti a gyerek tartást. 22/N
2016. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom kinek milyen fogalmai vannak a "babaprojectről", de mi nem így hívtuk. Megbeszéltük, hogy mostmár akár jöhetne is a baba, tehát nem kell tovább védekezni. És nem védekeztünk tovább, a baba pedig jött. Szerintem kérdezz rá, hogy most mit akar? Ha védekezni akar, akkor védekezzetek konzekvensen mindig, ha meg tényleg jöhet az a baba, akkor kukába a fogamzásgátlókkal!
2016. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

"Ez a fajta pánik azt jelenti, hogy ő még nagyon nincs kész erre, vagy ennyi még akár bele is fér?"


Nekem inkább annyit jelentene, hogy szeret gumi nélkül dugni (ki ne szeretne), de gyereket annyira még nem, azonban időnként győz a farka, és később megbánja, ilyenkor nyúl ismét a gumihoz.

2016. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is az jutott eszembe mint a 4esnek.
2016. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Mi megbeszéltük, hogy akkor innentől felhagyunk a fogamzásgátlóval és jön amikor jönni akar. Volt alkalom amikor inkább nem bennem ment el volt amikor igen. Én is megkérdeztem tőle, hogy nem biztos-e a dologban, mert ha nem akkor inkább védekezzünk, de mondta, hogy néha csak betojik :D mikor megtudta, hogy terhes vagyok napokig fülig ért a szája és minden este amikor haza ért úgy fogadott, hogy na öleljetek meg, azóta madarat lehet vele fogatni :) szerintem minden pasi beparázik egy kicsit, nekik ez teljesen más mint nekünk. (4. hónappan összejött a baba)
2016. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Külön köszönet 6-osnak, hogy ezt leírtad. Mert nálunk is ilyesmi a helyzet, leginkább ebben a szituációban ismertem magunkra. Mintha ő néha kicsit "betojna" mikor jobban belegondol ebbe az egészbe! :) Aztán meg ő mondja, ha terhes lennék, egyáltalán nem esnénk kétségbe, csak előrébb hoznánk a lagzit is. Szóval... 4-es! 6 év megszakítás után szerintem most se esett volna nehezére megszakítani, ha meg akarta volna. ;)
2016. jún. 9. 15:08
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Én is osztom négyes véleményét.
2016. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan emberrel vállalnék gyereket, aki ki meri mondani hangosan, hogy "GYEREKET AKAROK", és tesz is érte. Ennyi. A többi talánigentalánnemnemistudomfélekblabla nekem nem férfi. Aztán ha majd a gyerek születése után bekattan valami és otthagy, akkor nem kell meglepődni.
2016. jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondolom, hogy szeretne gyermeket, de rátör néha a félelem. Hisz akár hogy nézzük, a gyermekvállalás megváltoztatja, mássá teszi az addigi életet, és hihetetlen nagy felelősség. Lehet, hogy az ismeretlen néha megijeszti.
2016. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!