Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha terhes vagyok és elmegyek...

Ha terhes vagyok és elmegyek nőgyógyászhoz, de nem tudom a menstruációm dátumát, akkor mi lesz? Mindenki írogatja, de én sosem írom fel. Az orvos mit fog szólni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen jön meg, vissza tudsz számolni. HA nem, próbáld meg valamihez kötni. Ha terhes vagy, ez nagyon fontos, ettől számolják a terhességet. Megoldja, ha nem is tudod, ha rendesen fejlődik a méreteiből tud életkort mondani, de ezt egy nőnek nagyon fontos tudnia. Innentől kezdd el jegyezni.
2010. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát engem már volt, hogy lecs.szett emiatt, bár terhesség még akkor szóba sem jött.

Mindegy, ezzel most számolnod kell, egyszer túl leszel rajta, aztán úgyis megbecsüli UH alapján a magzat nagyságát.

Azért szerintem legalább próbálj meg a hétre visszaemlékezni, vagy legalább, hogy hó elején, közepén vagy végén volt.

2010. ápr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát jó.


2 hete biztosan nem havizok, mert azóta kezdtünk el védekezés nélkül szeretkezni.


Lehet hogy abba kéne ezt hagyni és várni még 2 hetet, hogy most mi lesz :)

2010. ápr. 13. 23:10
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze simán lehet, hogy még nem vagyok terhes :) 50%
2010. ápr. 13. 23:15
 5/15 A kérdező kommentje:
Csak arra nem emlékszem, hogy 3,4 vagy 5 hete volt meg utoljára Gáz :) Na mindegy.
2010. ápr. 13. 23:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, nem a dokinak kell írogatni, ez a saját érdeked.
2010. ápr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyugi! nem lesz semmi! Igen, rákérdez, hogy mikor volt, de ha nem tudod pontosan, akkor az uh alapján fogja beírni. én soha nem írogattam (mondjuk, általában tudtam). Az egyik babámnál azonban én se voltam biztos benne. Nem csinált belőle a doki ügyet, hisz az uh pontos képet ad, de amíg nem csinál uh-t, addig is meg tudja becsülni a méhed nagysága alapján. nem mindenki hőmérőzik, írogat, tapintgatja a méhszájat állandóan... így is egészséges gyerekek születnek :)) (bocs, ha valakit ezzel bántottam!!)
2010. ápr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Igazad van utolsó, valóban nem mindenki méreget stb., én sem tettem, de azért a menstruációmra emlékezni szoktam. Nem árt az, ha az ember tudja, bármilyen más okból is lehet rá szükség. Végül is minden hónapban kitart pár napot, ilyenre emlékezni szoktunk:)

Kérdező, nem kell írkálni, ha megjön, figyelj oda, és kösd valamihez, soha többet nem felejted el. Akkor se árt, ha nem tudományosan próbálkoztok, mert ha tudod mikor volt az utolsó, akkor be tudod lőni, mikor legyetek együtt, és kb. mikorra "nem" várod:)

2010. ápr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha nem emlékszel és terhes lennél, akkor az azért gond, mert másmilyen terhességi héttel számolnak majd (ha rosszul saccolod, mit amilyenben vagy valójában) de mivel egy túl hosszú, vagy egy rövid ciklus is ezt eredményezi, nem gáz. ha nagyon nem tudod, akkor próbáld meg úgy, hogy ha mutatna valami a terh teszt. (nem várt napján általában mutat), akkor abból levonsz 4 hetet, és azt tekinted az utolsó menstruációnak.


ha meg nem vagy terhes, akkor egyszerűen megmondod, hogy nem tudod, mikor volt

2010. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

09:01 vagyok


én a telefonomba szoktam felírni az első napot. plusz még ahhoz hozzáadok 28 napot és a következő várhatót is beírom, hogy ne érjen meglepetés

2010. ápr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!