Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyek a terhesség legeslegels...

Melyek a terhesség legeslegelső tünetei? Hány nap/hét után?

Figyelt kérdés

2016. júl. 20. 19:51
1 2
 11/20 Pimaszulsuttogó ***** válasza:
Ha meg elolvastad 8-as 7 nappal megtermékenyítés után kezdődött. .. kicsit olvass a HCG termelődése után.
2016. júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

a terhesség kellemetlen tüneteit a HCG nevű hormon termelődése okozza. A HCG szint körülbelül a beágyazódást követő 2. napon emelkedik meg arra a szintre, amit a teszt már kimutat, és innentől bármikor jöhetnek már a tünetek is, a szervezetben megtalálható HCG mennyiségtől függően. Ez egyébként körülbelül a nemvárt menstruáció első napjára esik, ezért szokás mondani, hogy előtte nem nagyon érdemes tesztelni, és ezért szokás mondani azt is, hogy az első tünet lényegében ha késik a menstruáció.

MINDEN MÁS, amit előtte érzel, a luteális szakaszban: magas testhő, hányinger, szurkálás alul, hasmenés, stb. a beágyazódás jele (lehet), ezért állítják sokan hogy már az elmaradt mensi előtt kezdődtek a tüneteik...de valójában azok nem a terhesség tünetei - hiszen itt még nem biztos hogy meg is marad a baba, meg tud tapadni - hanem a beágyazódás tünetei...a beágyazódás több napig is eltarthat...szóval aki a luteális szakaszban tünetet érez, az a beágyazódást érezheti, vagy pedig placebo csak szeretné érezni a tüneteket...de az igazi terhes tünetekhez a HCG szint emelkedése "szükséges"

2016. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Bocsi ha okoskodasnak tunt, de mivel a HcG csak a beagyazodas utan van jelen BIZTOS h nem erezheted az elott a terhesseget... maximum pl a beagyazodast, a folyamatra voltal erzekeny.

Ismetlem.. (mert sokan magukbol indulnak ki) nem kotekednèk.. csak sokan terjesztik h mar menzesz elott ereztek. nem nem azt ereztèk...

2016. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Pimaszulsuttogó ***** válasza:
Ugyanarról beszélünk. Már a beágyazódáskor elkezdodhet a HCG hormon termelődése. Mivel azóta is folyamatosan tart a rosszullét és a vérképem pont aznap nézték ami tökéletes volt, így semmi más nem okozhatja. A beágyazódás az 5-7 napon kezdődik megtermékenyítés után. A 7. Nap már siman az volt. Mivel az ovum pontosan tudom. Az első gyerekemmel csak a 8. Hónapban voltam rosszul , mégis volt HCG-m :)
2016. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Pimaszulsuttogó ***** válasza:
És a pozitív tesztem is alátámasztja:)mert amikor mindenem tökéletes volt az orvos javasolta a tesztet,hogy másra nem tudott gondolni es igaza lett. Délutániból 25-ös teszttel pozitív. És nem én vagyok az egyetlwn.
2016. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Pimaszulsuttogó ***** válasza:
2016. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Pimaszulsuttogó ***** válasza:

[link]


Itt is kitér rá, érdemes elolvasni.

2016. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pimaszulsuttogó ***** válasza:

[link]


Nálam sokkal okosabb emberek írták a cikket, én hiszek nekik, mert a tapasztalatom is ezt mutatta.

2016. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Magyarul és egyszerűen, mégiscsak a terhesség tüneteit érezted, mivel beágyazódni nem szokott semmi, hacsak nem lettél terhes. Tehát ha nincs minek beágyazódni, akkor nyilván nem érzel ilyet. És ez az, amit nem érez mindenki, de aki igen, annak már ezek is tünetek. Csak nem olyanok, mint amik sokaknak előjönnek 6 hét körül.
2016. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Pimaszulsuttogó ***** válasza:
Valahogy így. Bár ritka ilyen korán hogy a 25ml/Ul-t eléri (a 7. Napon 5-50 közötti lehet) Kicsit félek az ikerterhességtől, de még 2 hetet bárnom kell a 8 hetes uh-ig hogy kiderüljön. ( az első ovu utan nem teszteltem tovább )
2016. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!