Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik babat szeretnek annak...

Lombik babat szeretnek annak ellenere, hogy termeszetes úton is lehet a parommal kozos gyermekunk. Lehetseges e ez?

Figyelt kérdés
Az oka az, hogy nagyon vagyom iker babakra.

2016. aug. 29. 17:47
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Hazudni nem all szandekomban egy orvosnak sem :) igazabol a kerdes lenyege, hogy lombik programban barki reszt vehet? Vagy csak azok akiknek szuksege van rajuk?
2016. aug. 29. 19:14
 12/42 anonim ***** válasza:
71%
Lombikon az vehet részt aki termèszetes uton nem esik teherbe,természetesen lombik előtt számos vizsgálaton àt kell esni ès ha nem találnak semmit nàlad akkor nem fogjàk javasolni.Ez nem ugy müködik hogy bemèsz ès elmondod hogy te ikreket szeretnèl ès ezért mennèl lombikra.Nincs az a korhàz-orvos aki indoktalanul megcsinálná amikor semmi bajod.Màstol elvenéd a helyet csak azért mert neked EGY gyerkőc egyszerre nem elég.Egyébkènt Clostyval van esèly ikrekre és mèg lombikra sem kell menni.
2016. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A clostyval mennyi az esely az ikerterhessegre?
2016. aug. 29. 19:43
 14/42 anonim ***** válasza:
73%
Elvileg nem. Micel csak indokolt esetben szabad lombikkezelést végezni mivel egy igen kockázatos beavatkozás én pl. majdnem bflehaltam. Gyakorlatilag pár millióért biztos találsz egy bolond dokit aki megcsinálja neked. Mi van ha nem lesznek ikrek? Merthogy a lombiknál is csak pár % sz ikerterhessèg. Akkor elveteted?
2016. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
64%
Kedves kérdező ha lehet természetes úton gyermeked és nincs semmi akadálya hogy teherbe tudj esni akkor nem lehetséges hogy lombikkal legyél terhes mert az " Ikreket szeretnék " dolog nem elég jó indok hozzá... Mellesleg nem törvényszerű hogy aki lombikkal terhes annak tuti Ikrei lesznek.. Egyik ismerősöm is lombikkal lett terhes mert nem lehetett nekik... Eleinte úgy volt hogy mind a 3 baba meg tapadt és jól fejlődik.. De idő közben 2 felszívódott és csak 1 kislánya lett a 3 babából. 21 hkm
2016. aug. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
75%
Ha érik a Clostytól 2-3 tüsződ, akkor 2-3x nagyobb lesz az esélye, mint természetes ciklusban, de annyi mindentől függ hogy megtermékenyülnek-e egyszerre, beágyazódnak-e. De ez a kérdés a lombiknál is felmerül, nem biztos hogy az embrió beágyazódik, akkor újra kell csinálni. Nem éri meg. A closty nem akkora beavatkozás a természetbe mint a lombik.
2016. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
11%

Van már gyermeketek?

Úgy értem, biztos, hogy természetes úton is lehet közös gyermeketek? Mert akkor sem biztos, hogy lesz természetes úton, ha nincs kimutatható eltérés egyikőtöknél sem. Pl. blokkolod pszichésen, mert rágörcsöltél az ikrekre.

A fizetősön is rengeteg időt kell várni...és, ha az valóban igaz, hogy gyakran 3-ból egy, vagy egy sem tapad meg. Négynél többet talán be sem ültetnek, de mi van ha mind megtapad?

2016. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Par honapja terhes voltam ikrekkel, de sajnos elmentek mindketten a 8.hét utan. Ezert is szeretnek nagOn ujra ikreket. Hogy oket visaza kapjam. Perzs eha nem lesznek ikrek akkor sem vetetem el a gyermekem. Ugy tartom hogy akarmilyen apro onnantol hogy dobog a kicsi szive o bennem él.
2016. aug. 29. 22:47
 19/42 anonim ***** válasza:
16%
És mióta próbálkoztok? Nem most kérdezem, összességében, vetélés előtt mikortól? Mert úgy tudom 1 év sikertelen próbálkozás után megkezdik a lombik kivizsgálást.
2016. aug. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
53%

Szia,

Ne törődj a gonosz megjegyzésekkel.

Én, 2,5 éve járok orvoshoz, mert nem lehet természetes úton babánk. Ergo - tudom, miről beszélek.

A sorrend nálunk így volt: - vizsgálatok ... clostilbegyt - természetes úton (orvosi megfigyelés alatt - adott hónapban többszöri vizsgálatok), majd inszemináció. Ezzel is nagy esély van az ikrekre.

Ha, orvosi segítség alatt sem esel teherbe természetes úton akkor inszemináció következik. De, úgy tudom, hogy 5 vagy 7 sikertelen inszemináció után jön a lombik. Én, így tudom. Ahhoz, hogy egyből lombik legyen ilyen problémával kell rendelkezz: - kétoldali átjárhatatlan petevezetőre, vagy

előrehaladott endometriosis által károsodott petevezető funkcióra,

- jelentős hormonális problémákra,

- alacsony spermiumszámra,

- előrehaladott anyai életkorra,

Ha, egyből oda szeretnél kerülni, biztos, hogy engedik... szerintem, vannak akik lombikkal szültek elsőre, majd természetes úton a másodikat... viszont, akkor saját finanszírozású lesz. Ez valószínűbb...

Ez 500 ezer kb. Fizetni kell a gyógyszereket, a petesejt leszívást (punkció), és a beültetést. Nekünk ennyi volt. Tavaly.(mindenhol ennyi - két helyen voltunk.)


A többiek mikor azt írták, hogy elveszed mástól a helyet, arra gondoltak, hogy elég sok a várakozási idő. Nagyjából 1 év. Bár, ez csak a tb támogatott lombikra érvényes. Azért, mert az állam csak alacsony keretet biztosít erre, így elég kevesen tudnak részt venni 1 évben.

Megértem, hogy ikrekre vágysz, én is azt szeretnék, mióta tudom, hogy nem lehet, hamár csak így, akkor legyenek ikrek. :)

Hülyeség, ha valaki azt mondja, "hazudni fogsz az orvosnak?" Hazudni azt nem tudsz, mert minden kimondott szavadat ellenőrizni fogják. Ha, nem tudod alátámasztani vizsgálatokkal, akkor elküldenek vizsgálatokra. Még a házassági anyakk. másolatot is csatolnunk kellett. (ha nem vagytok házasok bejegyzett élettársi papír kell)

Szorítok, hogy sikerüljön. Nem számít, hogyan és mért szeretnéd így, ha szeretnéd a babát - babákat, akkor sikerüljön!! :) Sok sikert.

2016. aug. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!