Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, és nem tudom...

Terhes vagyok, és nem tudom mihez kezdjek. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden leírni. 18 éves lány vagyok, a gimnáziumot befejeztem. Mivel az érettségim nagyon jól sikerült és fel is vettek az állatorvosi egyetemre a szüleim úgy döntöttek, hogy vesznek nekem egy külföldi utat. Los Angelesbe szólt a jegyem egész nyárra. Miután kimentem el telt 3 nap, és bementem egy bárba este, ahol találkoztam egy nagyon vonzó férfival. Leszólított és elkezdtünk beszélgetni (helybéli volt), és 1-2 órás csevely után, randira hívott más napra. El is mentem, és nagyon jól sikerült. 1 héten át minden nap randiztunk és mindig mást csináltunk. Egy idö után kezdtem rájönni, hogy beleszeretek, és ö is belém. (22 éves) És amíg kint voltam, szerelmesek lettünk. 6 napja jöttem haza, és kezdtem észrevenni, hogy olyan gondjaim vannak mint egy terhes nönek. Nem is értettem, hisz védekeztünk. De mivel napok óta rosszul vagyok, úgy döntöttem veszek egy terhességi tesztet, és pozitív lett. Még mielött bármit is tennék elmegyek egy nögyógyászhoz. De szerintem terhes vagyok. Szerintetek mit tegyek? Mi a barátommal úgy váltunk el, hogy majd meglátogatjuk egymást és megpróbáljuk a távkapcsolatot.

2016. szept. 2. 18:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Egyetemre szeretnék menni. Rengeteget tanultam azért, hogy egy gyerekkori álmomat valóra váltsam. Ugyanakkor nem szeretnék abortuszra se menni. Hallottam olyan eseteket, hogy soha többé nem született gyereke annak aki egyszer abortuszra ment. Egyébként az orvosom írt fel még elég régen fogamzásgátló gyógyszert, azzal védekeztünk. Ezért nem is értem ezt az egészet.
2016. szept. 2. 22:01
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem szeretnélek semmire sem biztatni,de ma már nem nagyon lesznek meddők abortusz miatt.

Kisbabával meg elég nehéz az egyetem,a gyakorlat,még akkor is ha hamar bölcsibe menne.A pasival nem maradnátok együtt...hidd el nagyon nehéz.

2016. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%

Az h abortusz utan nem lehet teherbeesni iszonyat reg volt, es akkorsem. Minden esetben.

Szoval emiatt ne aggòdj egyáltalan.

Esetleg add örökbe :)

2016. szept. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

szinte esély sincs rá, hogy emiatt később ne lehessen gyereked. Ha most bevállalod, letehetsz az egyetemről, legalábbis arról, hogy elvégzed, szinte biztosan, jó esetben lesz egy OKJ-d, minimálbérért gürizhetsz, jó eséllyel egyedülálló anyaként. Ha elveteted, elvégzed a sulit, lesz jó állásod, meg tudsz teremteni egy egzisztenciát, ráadásul gyerkőc nélkül párt találni is sokkal egyszerűbb, ugye. És ha ketten vállaltok majd a jövőben, akkor ketten is nevelitek fel jó esetben - de biztos nagyobb eséllyel lesztek család, mint a mostani fiúval.

Tényleg, ő tudja? Mit szólt hozzá?

Menj mielőbb orvoshoz

2016. szept. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Még nem tudja, úgy gondoltam, ha 100%-ig biztos akkor mondom el. Igazatok van, teljes mértékben. Nem terveztem, hogy terhes leszek még egyetem elôtt.
2016. szept. 3. 07:26
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

Július végén derült ki a ponthatár, aztán te kimentél, egy hete hazajöttél, tehát 3 hetet voltál kint és már terhestüneteket produkálsz...

Kicsit gyenge lett a sztori

2016. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó, nem 3 hetet volt kint hanem egész nyáron, hát nem látod?? :D

Amúgy tényleg büdike ez a dolog innen-onnan kicsit, nekem főleg ez a kissé irodalmi hangvételű szövegezés furcsa.

Tegyük fel igaz: hagyd békén a pasit és vetesd el, anyádék nem azért jutalmaztak meg, hogy ennyi eszed legyen hogy elszúrod a jövődet.

Amennyiben kamu, akkor is ugyanezt javasolom, de még akkor várok egy olyan update-et tőled, hogy a pasi annyira örül neki, hogy kiköltöztet téged a sztárok városába maga mellé, és boldogan éltek amíg meg nem haltok :D

2016. szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%

Mivel azt írta, hogy a felvételért kapta az utat, én kis naiv azt hittem, hogy a ponthatár kihirdetése előtt hamarabb nem tudhatta, hogy felvették e vagy sem... De igazad van, aki LA-ba jár nyaralni, rögtön szerelmes, de még terhes is lesz, tünetekkel együtt, annak mi egy kis gagyi ponthatár ;)

Örök szerelmet nektek ;)

2016. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de senki se mondta, hogy engem melyik állatorvosi egyetemre vettek fel és, hogy hogyan. Nem, nem Magyarországon járok/fogok járni egyetemre. Szóval mielôtt kamu kérdésnek gondoljátok, gondolkodjatok kérlek. Mert nem írtam volna ki a kérdést ha nem lenne fontos a válaszotok.
2016. szept. 3. 22:38
 20/20 anonim válasza:
36%
Ha csak az említett fiatalemberrel közösültél, akkor egyértelmű, hogy ő a születendő gyermeked édesapja. Ha már biztos leszel várandósságodban, mindenképp értesítened kell magzatod atyját a hírről, de semmit ne várj el tőle. Ami a gyermekedet illeti, semmi esetre sem tanácsolom, hogy elvetesd. Szerintem Te sem akarod valójában megölni Őt. Sok örömed fog telni benne. A továbbtanulásod kapcsán megnyugtathatlak, hogy anyaságod miatt egyáltalán nem kell lemondanod terveidről; mindent meg lehet oldani. Azért mondom ennyire határozottan, mert a nővérem is pontosan ilyen helyzetben volt, és gyermek mellett szépen elvégezte az egyetemet is. Mellesleg, saját tapasztalataim alapján, sokkal nagyobb tisztelet övezi a nőt, aki vállalja anyaságát, és nem hőköl meg egy kis nehézség elől. Gratulálok neked! Bátorságot, és sok sikert a továbbiakban!
2016. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!