Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennél, ha a fiatalkorú...

Mit tennél, ha a fiatalkorú fiad teherbe ejtene egy szintén fiatalkorú lányt?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 22:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
10%
9 es. Attol felfogtam h mit ir hogy 5 gyerekem van. Nem os erröl van szo. Ganem ha 14 evesek akkor minek nekik gyerek? Öszintèn.....na gol a felfogàs??? Gyereknek gyerek? Èn biztos hogy nem engednem hogy megtartsa.......
2017. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
80%
Összefogással, a helyzet megbeszélésével lehet megegyezésre jutni.Láttam olyan példát egy iskolában, ahol oktatok,hogy a 14-éves lány kihordta a gyermekét. A szülők és az iskolaigazgatója megtalálta az optimális megoldást. A nagymama elment GyESre ,az ifjú édesanya folyatta az iskolát. Édesanyja-a nagymama- igy 2 gyermekre kapta meg a család pótlékot is,a Gyest is ő kaptanem rontott a baba vállalása az anyagi helyzetükön. A lakótelepen dicsérték őket a remek megoldásért.Amikor előtte elfelejtettek gondolkodni,legalább utána keressenek elfogadható kiutat a helyzetből.
2017. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
84%

nem jó, ha fiatalkorúaknak gyereke van. de ha már van, mert már megfogant, akkor felajánlanám a segítségemet. Akár lakhatnának is nálam, vigyázok a gyerekre, amíg befejezik a sulit. Én lelkiismereti okokból képtelten lennék abortuszra bíztatni a gyerekemet. Azt az elvet vallom, hogy ha képes volt megcsinálni, akkor tesség vállalni a felelősséget is.

És segítenék nekik talpraállni. Mert ki segítsen, ha nem a család? tudom, hogy anyám is ezt tette volna, ha én kerülök ilyen helyzetbe. Az abortusz a könnyebb megoldás, de nem mindig a könnyű út a helyes.

De remélem, keresztény családanyaként sikerül úgy nevelnem a gyerekeimet, hogy ne lépjen fel ilyen szituácó.

2017. febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
66%

11: 5 gyerek után elég elkeserítő, hogy még képes vagy szelektálni gyerek és gyerek között. Mert ha egy gyerektelen még nem tudja, hogy az ultrahangon már 6 hetesen a dobogó szív a gyermekéé (a tiéd is dobog még, ami akkor ott dobogott édesanyádban és az 5 gyermekedé is!), azt még megértem, mert pont az ilyen véleményekmiatt hiszi azt, hogy csak egy sejtcsomó, ami majd valamikor egyszer, ki tudja hogyan emberré válik, miközben már kéz, láb, fejecske is van.

Azzal is érveltek, hogy neki még nem fáj: ha leütlek és levágom a fejed, akkor az neked sem fog fájni, így akkor máris legális a gyilkosság? Ugyan már!

5 gyerek után egyszerűen NEM szelekálhatsz, ha valóban ötször már átélted a születés csodáját!

És hogy 14 éves szülhet e? Igen. Sógornőm akkor szülte meg a lányát, az egész család örjöngött, de már 30 éves az a lány és neki is van 3 gyereke (ahogy sógornőm is szült még kettőt mellé) és sose bánta meg, ezt tőle tudom.


Hogy mi vezet titeket arra, hogy megoldás helyett gyilkosságba hajszoljátok a másik embert, azt nem tudom. Így kényelmes? Vagy mi?

2017. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
9%
Speciel mar unom eltartani az adombol a sok lèhűtöt....eszük hol van amikor kefelnek? Bagy olyankor fas z felall esz megall? 5 lanyom van...meg sem terhes egyik sem...pedig eleg regota elnek nemi eletet....az elsö sex elött mindegyik jött es megkerdezte hogy mit hogyan en meg felvilagositottm öket. A ket kicsi is remelem ilyen lesz. De ez az en neveltetesem...es akarmilyen bunkonak nezel akkor sem engednem a gyereket megszulni. Az mas hogy en mar 5 x szultem. Igen ateltem a csodat. Meg alltam ott is hogy vagy megmaradok vagy nem....es pont ezert nem engednem. A szervezet meg nem alkalmas ilyenre ennyire fiatalon...bar meg mindig nem tudjuk hany eves a lany....de en akkor is ezt az elmeletem tamasztom ala es pont...aztan lehet lepontozni!!!!!
2017. febr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%

Kényszeríteni nem tudja, de ellehetetleníteni igen, és ez a szomorú!

Kérdező! Amíg azon a 6-7-8 hetes ultrahangon nem az unokádat látod, haenm egy sejtcsomót (bár ha megnézed, akkor nehéz sejtcsomónak látni), egy megoldhatatlan problémát, egy nyűgöt, addig tapsikolni fogsz az itt abrotuszra hergelő embereknek. HA azonban meglátod azt az egyedi, egyszeri és megismételhetetlnen kislányt vagy kisfiút, aki az unokád (a gyermeked gyermeke), akkor fel sem merül a kérdés, hiszen az ember azt szeretné, hogy a legnagyobb szeretetben nevelődjön, éljen a gyermeke ÉS az UNOKÁJA is! Én is mérges, dühös lennék, hogy hát nem most kellene, ráért volna még, de a tényen nem változtat, hogy ez a gyermek már él. Lehet, hogy társadalmilag elfogadott a magzat kikaparása, de én tuti nem engedném ha a lányomról vagy fiamról lenne szó. Azt hiszem elkezdeném a reális erőforrásokat gyűjtögetni és beszerezni az újszülöttnek a dolgokat. Nem szeretném, hogy veszélyes hulladékba kerülne az unokám.

2017. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
10%
Igen 16 os. Te akkora bunk o vagy hogy el sem tudom kepzelni hogy visel el a föld!!!! Nem rugdalnam ki belöle te idi ota....föleg hogy 8 es 12 eves a 2 kicsi. Es több eszük van mi t neked...hala az egnek. De epp eszzel ra vennem hogy ne tartsa meg. A nagyokbol sem rugdalnam ki kepzeld. Mert mindegyil elmult 20. Es van annyi esze hogy rendesen vedekeznek. Mert normális nevelest kaptak ezen a teren tölem. Eszukbe nem jutna ugy szulni hogy nincs erettsegi es föiskola . Plusz munkahely. Es hala istennek mindegyil ezen az uton halad.....remelem neked nincs es nem is lesz gyereked....az ilyen ne szaporodjon.....föleg aji azert itel el masokat mert a sajat gyerekenek jot akar...te egy igazi segg vagy....
2017. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
9%
Hupppszzz...az lemaradt....az ilyen barmok miatt jön ki az önmagam....
2017. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
86%

Illetve el kell hogy keserítselek,bőven túl vagyok már a szerinted "szükséges" dolgokon,és az imádott férjemmel tervezzük,mindketten makkegészségesek vagyunk és minden bizonnyal nemsokára kopogtat is a gólya. :) Bocs.Lehet most összetörtem a kis gyűlöletbuborékodat.


Az a válasz is az enyém,amelyikben azt írom,hogy segítenék nekik albérletet és munkát is találni,szívesen vigyáznék a gyerekre ha úgy döntenek megtartják. Mert a vérem az a gyerek,attól a pillanattól kezdve hogy megfogan a nagymamája vagyok,és ugyan úgy felelősséggel tartozom a családom iránt attól,hogy egy nekem esetleg nem annyira tetsző döntést hozott valamelyik tagja.Lehet ez neked újdonság,de ha gyerekem mindig a gyerekem lesz és szeretni fogom.Támogatni. Nem arra buzdítani hogy gyilkolja le a gyerekét ami tegyük fel, nem erőszakból fogant hanem szerelemből,lelki sérülést okozva magának egy életre,ha fel is tudnánk nevelni mert adottak a lehetőségek.


És ezt most szerintem emésztgesd,tudom,meglepő hogy valaki értelmes véleménnyel reagál a helyesírási hibáktól hemzsegő,idegbeteg hányadékra,amit idevetettél reakcióképpen.

2017. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
72%

Segítenék neki felnevelni a picit, amíg a gyerekek befejezik a tanulmányaikat.


Az a kisbaba az unokám, még ha nem is akkor érkezik,mikor tervezték. Amgy meg: a babák nagy része nem tervezett, szóval támogatni kell a fiatalokat, hogy fel tudják nevelni a kisbabát szép, okos gyereknek.


Ma már van olyan opció, hogy a nagymama is felveheti a baba után a támogatásokat az anyuka - apuka helyett.


Felvenném a baba után járó támogatásokat (csedet, gyedet, gyest, családi adókedvezményt, családi pótlékot, és így havonta minimum 100 ezer Ft járna az unokám után, tehát lenne miből felnevelni)

2017. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!