Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Történetem Kicsit bonyolult...

Történetem Kicsit bonyolult de megpróbálom leírni érthetően? 41 évesen szeretnék babát?

Figyelt kérdés
Szóval most múltam el 41 éves.Az életem nem volt könnyű ,sajnos vagy hála Istennek de most találtam meg azt a férfit akivel szeretnék családot alapítani.Próbálok teherbe esni de ez valamiért nem akaródzik össze jönni.Vannak alapbetegségeim mint pld. PCOS és pajzsmirigy alulműködés.Ezek kezelve vannak.Őszinte leszek: 142 kg votam de lefogytam 24 kg-ot.Nagy akaratverővel.De még egy 15 kg-ot szeretnék.A ciklusaim rendezetek 30 naposak java részt.Szóval.Szerintetek nálam mi lehet az oka annak hogy nem akar összejönni.A párommal minden ok.Szóval velem van a baj.Rendezett ciklusok mégsem jön a kis baby.Segítsetek 😊

#teherbeesés #41 évesen terhes
2017. ápr. 5. 09:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, ha van saját nődokid, akihez jársz, akkor ő hozzá is érdemes lenne elmenned, meghallgatni az ő meglátását tanácsát.
2017. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam 3. választ.


A párom és én is egészségesnek számítunk, még nem vagyunk 30 évesek. + sikertelen inszemináció után a 3. lombikra sikerült a babám, 11 hetes vagyok vele. Szerintem ne a téákkal próbálkozz, hanem időpontot kérj, mielőbb pl. ma, mert sajnos az első konzultációra is sokat kell várni, majd utána a kivizsgálások is időbe telnek. Nálatok pedig sajnos van bőven alapbetegség.


Drukkolok nektek nagyon. Amúgy ha kapsz egy időpontot ma pl. júliusra, addig még spontán is összejöhet, akkor meg lemondod. NE félj, lépj.

2017. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó 10:14-es válaszoló.Nagyon köszönöm a válaszodat na ilyen válaszokat szeretnék amiből tanulok.Az az igazság hogy igen tehát valószínű hogy a pete éréssel lehet valami gondom.Szabályos ciklus mellett.És tényleg a barátnőd 130 kg-osan terhes lett?Gratulálok hozzá komolyan.De neki alapból nimcsen Pcos illetve pajzsmirigy problémája?Gondolom nincsen mert össze jött a baby.Closty-t kapsz vagy azonnal lombik program és kész??
2017. ápr. 5. 10:47
 14/34 A kérdező kommentje:
10:47-es Ohh gratulálok a kis babához!Fájmak a vizsgálatok?Tele vagyok félelemmel komolyan.
2017. ápr. 5. 10:51
 15/34 anonim ***** válasza:
61%
pco-val nem kaphatsz clostit.
2017. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
65%

10.14-es vagyok.


Nem Clostit kaptam,hanem metformint szedek napi kettőt.


Igen a barátnőm pontosan 128 kg volt amikor teherbe estett. és 142 kg-mal ment szülni(tehát nem is hízott sokat), és 132 kg-mal jött ki a kórházból,

jelenleg 126 kg.

Mondjuk 193 cm magas.

És ugyan szoptatja a kicsit, de nagyon oda figyel, hogy miből mennyit, hogyan eszik, mert szeretne ésszerűen és lassan fogyni .

Ő makk egészséges volt és most is az hála istennek se pco se pajzsmirigy baja nem volt.. Pedig a doki felhívta a figyelmét, hogy terhesség előtt kicsit le kéne adjon. De nem nagyon tudott, mivel hamar teherbe esett. Az első 3 hónapban olyan rosszul volt, hogy még fogyott is néhány kilót. de utána viszont nagyon odafigyelt a táplálkozására, hogy tényleg csak annyi jöjjön fel neki pluszba amennyi muszáj.


Úgyhogy fel a fejjel, tényleg ne késlekedj, mert mindenhova nagyon sok a várakozási idő. Ma bejelntkezel (mint ahogy az egyik válaszadó írta), kapsz júliusra időpontot, persze közben ugye akár össze is jöhet a baba természetes úton és akkor igen, lemondod az időpontot. De mindenképp indulj el ezen az úton.

Vegyél ovulációs tesztet és figyeld a peteérésedet. Vagy akár menj el nődokihoz és kövessétek egy hónapon keresztül ultrahangon a peteérést. (az a legtutiobb)


Sok sikert Neked!

2017. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, 128 kilóra a 14 kg hízás terhesség alatt szerintem elég sok! Nagy túlsúllyal leginkább 0 kg hízást szoktak ajánlani... A 14 kg egy 60 kilós nőnél normális...

Én 74-gyel kezdtem, és nem engednek 14 kilót hízni.


Kérdező, nem akarlak megbántani, de 41 évesen elég butaságokat írsz a teákkal meg a kísérletekkel. Én ne játszanék az egészségemmel, főleg ennyi idősen nem. Ha tényleg szeretnél gyereket, azonnal el kéne kezdeni a meddőségi kivizsgálást, mert évekig tart, mire összejön a baba, ha egyáltalán összejön. És ha összejön, akkor sincs garancia, hogy megmarad.

Ha kezelik a fenti betegségeidet, mitől vagy ennyi kiló? Mióta kezelik, és mitóa fogytál 24 kg-t?

Jársz-e endokrinológushoz? Néztek-e a PCOS miatt IR-t? Ha igen, és IR-es vagy, tartod-e a diétát?


Ezt sokkal komolyabban kellene venni ennyi idősen ilyen betegségekkel. Nem elvenni akarom a kedved, hanem rávilágítani, hogy nincs már időd. Nekem van egy ismerősöm, lassan 5 éve küzdenek a babáért, IR-es, pajzsmirigyes, miómái vannak, de nincs 50 kiló vasággyal. Több sikertelen lombikon van túl, és 42 éves. Mindent kivizsgáltak nála, mindent megpróbáltak, de nem sikerül nekik...


Nem lehetetlen azonban, én 40 évesen várom az elsőt, pont azért, mert én is későn találtam meg az igazit. De nekem szerencsém volt, mondhatjuk, még úgy is, hogy az első próbálkozás missed ab lett.

2017. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
21%

16-os vagyok.

17-es! lehet hogy sok a 14 kiló, de abból kiindulva, hogy 10 kiló minusszal jött ki a kórházból szülés után, mivel a baba majdnem 4 kilós volt, és az egyéb járulékos dolgoknak is van súlyuk, ha azt vesszük 4 kilót hízott ami hízásnak felel meg.


ILyen hogy 0 kiló hízás.. max elméletben van. akkor ahogy nő a baba úgy az anyának arányosan annyit kell fogyjon.

0 kg hízás akkor van, ha én 60 kilóval kezdem a terhességet, 72.vel szülök, és 60 kilóra csökken a súlyom szülés után, tehát az a 12 kiló az a baba, a méhlepény, a magzatvíz és plusz vér mennyiség, esetleg aki vizesedik terhesség végére plusz víz . Ami összességében lehet akár 8-12 kiló plusz is.


Úgyhogy ez alapján nem hízott a barátnőm olyan veszett sokat .

2017. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
47%

utolsó vagyok.

hogy számszerűsítsem :


Számszerűen a terhesség alatti hízás ezekből tevődik össze:


Az ideális hízás mértéke 9-12 kg.


Ebből a baba súlya nagyjából 3,4 kg, (ez csak pl.)

a méh súlya 0,9 kg,

a méhlepény 0,7 kg,

a magzatburok és a magzatvíz 0,8 kg,

az anya vérmennyiségének növekedése 1,2 kh,

a folyadékvisszatartásból eredő többlet (vizesedés) 1,4 kg,

zsírlerakódás (erre a szoptatás során lesz szükség) 3 kg,

a mell megnövekedett mirigyállománya 0,45 kg.

2017. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

10.47-es vagyok. A vizsgálatok nem fájnak, az átjárhatósági nekem kellemetlen volt, de fájdalomcsillapító nélkül kibírható. Mindig mondta az orvos, hogy mikor mit fogok érezni, így fel tudtam készülni. A vérvétel meg szintén nem fájdalmas, nehezebb megszervezni, hogy mindig az előírt napon menj. A legnagyobb nehézség nekem az idő volt, hogy mindig csak várni, hogy esetleg történjen valami.


Amúgy folyamatos ultrahangos követés mellett a PCOS-es barátnőm is clostyt kapott, szóval majd az orvos eldönti, hogy a ti esetetekben mi a célravezető.

2017. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!