Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi értelme megkérdezni állásin...

Mi értelme megkérdezni állásinterjún akar-e a nő gyereket? Úgyis hazudni fog mert különben fel se vennék!

Figyelt kérdés

Akadjunk le arról a vonatkozásról hogy tilos és etikátlan rákérdezni állásinterjún a gyerekvállalási tervre. Tilos és etikátlan akkor is rákérdeznek a cégek leszarják mi tilos és etikátlan. És ugye ott van az állás után ácsingózó nő aki tudja ha a kérdésre őszintén válaszol (igen akarok) akkor esélye sincs hogy felvegyék. Hát hazudni fog.

És innentől fogva nem értem mi értelme van az egész kérdésnek. Hiszen jogtalan etikátlan már a kérdés is, úgyis hazudik az interjúalany és követkemény? Hát mégis mit tehet a cég? Semmit.

Mit tehet a cég azzal a nemrég felvett női dolgozóval akinek próbaideje lejárt és közli bocs terhes lettem? Mit tehet? Semmit.

Még azt se mondhatja a cég hogy de hát az állásinterjún azt válaszolta …-ezt nem is merheti felvetni mert ugye ezzel elismerné hogy rákérdezett-és ugye nem kérdezhet rá…

Szóval ott a nő próbaideje lejárt kidobni már csak úgy nem lehet mivel terhes lett így védetté vált kirúgni sehogy se lehet. Pár hónapja még azt mondta nem akar kölyköt most terhes. Hát istenem becsúszott vagy ez így.

Ezért nem értem-miért kérdeznek erre rá állásinterjún?

(Ne kezdjük el hogy nem teszik-dehogynem teszik)


2017. ápr. 19. 16:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

Tőlem is megkérdezték. 32 éves vagyok, 5 éve házas.

2 éve nem sikerül a baba, egy pillanatra sem álltunk le a próbálkozással.


Én azt válaszoltam, hogy ugyanannyi az esélye annak, hogy teherbe eshetek, mint egy szingli 21 évesnek, meg akár egy 38 évesnek is...

kiderült, hogy az előző srác, aki helyett jöttem, apás gyedre ment el...


mondtam, hogy na, hát ezek szerint mindenkinél benne van a pakliban.


És ha már annyi az esélye a terhességnek, mind egy kezdőnek, hát inkább felvettek engem, aki ugyanolyan ivarérett, mint egy 20 éves, ám ért is szakmához, nem csak kerek szemekkel néz a monitorra.


Viszont az inszeminációs facebook csoportba pl. pont emiatt nem merek belépni, mert hiába zárt, feldobhatja ismerősöknek, hogy xy tag itt, te akarsz-e? és ezt nem merem kockaztatni.


Ha végre teherbeesnék, egy pillanatig nem lenne egyébként lelkiismeretfurdalásom.

2017. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

Tökmindegy, én erre azt válaszoltam, hogy semmi közük hozzá - mert ez személyeskedés, semmi köze az állásinterjúhoz!

Persze, nem vettek fel, kb. ezért az okfejtésemért... nem bánom, most Svájcban élek, és dolgozom, ahol nem kérdeznek ilyesmit, de ha terhes leszel is támogatóak a munkaerőpiacon (4-6 órás meló).

2017. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Tőlem egyszer kérdezték, akkor nem akartam, és ezt meg is mondtam. Szerintem is itt csak az őszinteséget figyelhetik meg, mert nyilván nincs arra garancia, ohgy ha akarok, akkor hamarosan lesz is, vagy nem akarok, becsúszik, megtartom. Hogy rendesen képben legyenek, jobban kéne vájkálni az ember magánéletében, de arra meg ki válaszolna?
2017. ápr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
21%

" az őszinteséget figyelhetik meg, "


Vicces hoyg egy olyan csaló retek figyeli az én őszinteségem aki magasról szarik etikára jogszabályra és olyat kérdez amit nem is kérdezhet.

És még ő bírál engem hogy esetleg nem vagyok őszinte?

Ő??? A csaló?

2017. ápr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
#10-es, tőlem úgy kérdezte a HR-es,hogy van-e párom, vannak e közös terveink a közel jövőben, mint házasság, gyerekvállalás. Nemet mondtam, mert így volt. Nem vettek fel, de nem is bántam.
2017. ápr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
#15-ös vagyok, az említett esetnél 21 voltam, most 27, hamarosan újra munkát keresek. Számítok rá,hogy meg fogják kérdezni a korom miatt is, pedig a válasz még a következő években is "nem" lesz.
2017. ápr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
8%

"pedig a válasz még a következő években is "nem" lesz."


Amit úgyse hisz majd el senki hiába igaz.

Mondjuk ha én lennék a hr-es és ott ülne velem szemben a 27 éves gyerektelen nő én se hinném el tök8 mit mond a nő.

2017. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Pedig mennyi 30-as szingli is van. Annyira felesleges megkérdezni... Talán az lehet "jó pont", ha van már 2-3 gyereked és elég nagyok, mondjuk iskolások (amiatt írom, hogy ők talán nem olyan sokszor betegek). Akkor lehet, hogy elhiszik, hogy nem lesz több. De amúgy meg szinte mindig benne van a pakliban. Valaki meg írta, hogy apuka is elmehet GYES-re. Ez is igaz, még az se 100%... Egyetértek, hogy egyre kevésbé lesz értelme ezt a kérdést feltenni, mert annyira nincs információtartalma a válasznak...
2017. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Hát igen mert mégis mit lehet válaszolni. Azt józan ésszel senki se válaszolja hogy "igen akarok" mert akkor garantáltan nem kell az illető.

Csak azt mondhatja hogy nem, de abból meg úgyis az lesz hogy "na persze mind ezt mondja".

Hát ja mind ezt mondja mégis mi mást mondana.

2017. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#17-es, de akkor meg felesleges megkérdezni is, ha úgy sem hiszi el!


Ráadásul, ha előtte volt 6 évig folyamatosan állásom, akkor majd szerinted gondolok egyet és az ismeretlen helyről megyek el fél évvel később? Annak nagyon sok értelme lenne. :)

2017. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!