Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi értelme megkérdezni állásin...

Mi értelme megkérdezni állásinterjún akar-e a nő gyereket? Úgyis hazudni fog mert különben fel se vennék!

Figyelt kérdés

Akadjunk le arról a vonatkozásról hogy tilos és etikátlan rákérdezni állásinterjún a gyerekvállalási tervre. Tilos és etikátlan akkor is rákérdeznek a cégek leszarják mi tilos és etikátlan. És ugye ott van az állás után ácsingózó nő aki tudja ha a kérdésre őszintén válaszol (igen akarok) akkor esélye sincs hogy felvegyék. Hát hazudni fog.

És innentől fogva nem értem mi értelme van az egész kérdésnek. Hiszen jogtalan etikátlan már a kérdés is, úgyis hazudik az interjúalany és követkemény? Hát mégis mit tehet a cég? Semmit.

Mit tehet a cég azzal a nemrég felvett női dolgozóval akinek próbaideje lejárt és közli bocs terhes lettem? Mit tehet? Semmit.

Még azt se mondhatja a cég hogy de hát az állásinterjún azt válaszolta …-ezt nem is merheti felvetni mert ugye ezzel elismerné hogy rákérdezett-és ugye nem kérdezhet rá…

Szóval ott a nő próbaideje lejárt kidobni már csak úgy nem lehet mivel terhes lett így védetté vált kirúgni sehogy se lehet. Pár hónapja még azt mondta nem akar kölyköt most terhes. Hát istenem becsúszott vagy ez így.

Ezért nem értem-miért kérdeznek erre rá állásinterjún?

(Ne kezdjük el hogy nem teszik-dehogynem teszik)


2017. ápr. 19. 16:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Ráadásul, ha előtte volt 6 évig folyamatosan állásom, "


Hát ... és ha 6 évig volt állásod de kirúgtak majd jön a gyerek... akkor megérheti felvetetni magad nagy gyorsan akárhova csak azért hogy legyen honnan elmenni terhesnek.

TB stb.

2017. ápr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom veled tovább, láthatóan úgyis a kötekedés kedvéért vagy itt.
2017. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
14-est en a stilusa es szemelyisege miatt nem vennem fel, max talan bkv ellenornek vagy sinternek.
2017. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Erre csak a saját esetemet tudom leírni.

Ők hívtak meg, ők akarták, hogy menjek át hozzájuk. Kérdezték a bérigényem és a jövőbeni terveimet - naná, hogy a gyerekvállalás volt a célkérdés. Meg a válasz is: 5 éven belül család hiszen abban a korban vagyok és úgy gondoltam ez tök természetes is.

Persze, hogy ez nem tetszett. na most, hetekkel később úgy hívtak vissza, hogy ugyan az akkori fizetésemnél jelentősen többet ajánlottak, de kb a 70%-át annak,a mit kértem. Arra hivatkozva, hogy az is ott lebeg, hogy lelépek szülni, hiszen én mondtam. Maradtam a régi cégemnél, hiszen így nem érte meg lelépni, hogy bevállaljam, hogy olyan munkát kapok, amiből csak úgy nem tudok eljönni majd szülni pl. a külföldi projektek és szültem 2 évvel később, de szülésig dolgoztam, majd visszamentem terhesen és ismét szülésig dolgoztam. Ahogy a kisebb gyerek 1 éves korában ismét visszamentem, azonnal megemelték a fizumat annyira, amit a másik cégnél ajánlottak és beírattak másoddiplomára tanulmányi szerződéssel. Most ismét megkerestek a másik cégtől, de mi 3 gyereket szeretnénk. Te most mit válaszolnál, ha megkérdeznék? A bérigény már régen nem annyi, mint korábban, amire kérhetnék pénzt az sem, a munkák, amiket el tudok vállalni is komolyabbak. Másra is kellenék már. Szerinted 2 gyerek után megkérdezik? Ha nem kérdezik meg, akkor mit fognak gondolni, ha a 3.-al is lelépek? Hány gyerek után nem kellene már erről beszélni? Vagy inkább az a probléma szerintem, hogy nem azt kérdezik meg "gyerekek után hogyan képzeli el a jövőbeni munkáját? mikor akar visszajönni majd? mit szeretne csinálni inkább? mennyire agilis? Szerintem ez a baj és nem az, hogy rákérdeznek. Szarul közelítik meg, de mai fejjel és a 3. gyerekkel a tervekben én még őszintébben válaszolnék. A főnököm szerint egy gyerekeiért dolgozó anyánál ne akarjanak hűségesebb munkaerőt találni, főleg ha meg is fizetik.

2017. ápr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Biztos feleségül akarja venni az interjúztató.:)

Más oka nem lehet.

2018. ápr. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
24: Igazad van, többet szoktak fizetni annak, akinek családot kell eltartania, van egy ilyen ösztön az emberekben. Biztosan ezért kérdezik.
2018. ápr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!