Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Férjemmel megromlott a viszony...

Férjemmel megromlott a viszonyunk. Vállaljam a babát?

Figyelt kérdés
Négy éve vagyunk házasok, de az elmúlt hetekben eléggé megromlott a kapcsolatunk, egy hete nem beszéltünk egymással. Ő elment nyaralni nélkülem, pedig az utat együtt beszéltük meg én meg itthon vagyok a szabadságom alatt. A nagy stressz miatt most néztem csak, hogy egy hete késik a menzeszem. Szokott máskor is, 3-4 nap csúszás előfordult, ráadásul azt gondoltam, hogy a stressz miatt húzódik el. Mégis valami azt súgta, hogy baba van. Csináltam tesztet és pozitív lett. Férjem ugye nyaral, nem tudom mi tevő legyek. Biztos vagyok benne, hogy örülni fog nagyon, ha megtudja, mert egy baba volt minden álma. Amikor még jó volt a viszonyunk, akkor foganhatott meg, mert mi mindketten nagyon szerettünk volna babát. De most ilyen helyzetben nem tudom mit tegyek :( ti mit tennétek?
2017. jún. 15. 08:02
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Együtt élünk, és igen, egy hete nem beszéltünk, ő általában úgy intézte a melóját, hogy ne legyen itthon, amikor én - gondolom. Tényleg nehezen, és csodával határos módon jött ez a baba. Terveztük meg szerettük is volna, de évekig nem sikerült. Most, hogy sikerült, ez van. Megtudnám oldani egymagam a nevelését, mivel már nem vagyok fiatal,ráadásul több nőgyógyászati tényező is negatívan befolyásolja a későbbi teherbeesést, így kockázatos lenne elvetetni, én nagyon szeretnék már anyuka lenni.
2017. jún. 15. 12:19
 32/46 anonim ***** válasza:
97%

Szia,

azt mondom hagyd pihenni őt és magadat is. Lazulj kicsit, szedj folsavat, vasat, magnéziumot. És mikor hazaér kérd meg, hogy üljetek le beszélgetni. Akkor bejelentheted, hogy kisbabát vártok. :) Mindent helyre lehet hozni. Ezt hidd el. A kérdés, hogy Ti akarjátok-e? Képesek vagytok ismét egy csapatként, egy családként működni? Veszekedés.. az ember hajlamos beleragadni a szürke hétköznapokba. Belefárad. És hamar ingerlékennyé válik. Ez a különlét lehet javatokra válik. Engedd el magad te is. Itt az alkalom, hogy kényesztesd magad. Töltődj fel mire megérkezik. :)

2017. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
51%

Az a kérdés, hogy te hogyan állsz a babához. Kötődsz hozzá, szeretnéd e, képes lennél e megölni, tudván, hogy már talán ver a szíve és az ujját szopja a méhedben?! A ferjeddel való viszonyod teljesen más tészta. Ha negtudja, talán hajlandó lesz arra is, hogy terápiával javítson a kapcsolatotokon. Ha nem sikerül, elvált szülőként is tudtok teljes értékű szülők lenni, ez csakis rajtatok múlik. Ha már nem akar gyereket tőled, neked a baba akkor is ott lesz. Te már így is, úgy is anya vagy. És jobb egy élő gyerek anyjának lenni, mint egy halottnak. Az a kicsinem tehet semmiről. Feltétel nélkül szeretni fog, felnéz majd rád! Én a helyemben biztosnem dobnám el magamtól az apja miatt (aki amúgy örül neki). Lehet, pont nem véletlenül kapnátok most ezt a gyereket!

Nekem a egészen a 2.gyermekem utánig voltak gondok apával. Idén voltunk 7 éves házasok, nyolc éve vagyunk együtt. A párterápia és a hatalmas akaraterő segített, majdnem elváltunk. Néha még most sem kerek egész, de egy percig meg nem fordult a fejemben, hogy a 2. kislányom elvetessem. Nagyon nehéz időszak volt, de most látom, mekkora kincs a kicsim! Belegondolni, hogy most halott lenne, pedig sokat változott a kapcsolatunk apával...szörnyű! Gondold meg! Minden változik és mindig van kiút! Egyedül a halál (az abortusz) ami örök! Jó egészséget kívánok Nektek!

2017. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Es nem lehet, hogy pont a rengeteg problema es azert a remenytelenseg miatt romlott meg a viszonyotok, hogy nem jott ossze a baba?

Egyreszt neki mindenkepp joga van tudni, megpedig minel hamarabb. Nem is ertem, hogy ezekutan hogy lett ebbol abortusz vita, ami biztos, hogy egyikotok sem fogja akarni elvetetni a babat, akire eveket vart es gondolom ugy gondolta, talan mar sosem lehet.

A kerdes az, hogy a hazassagotok megmentheto-e, azt pedig majd meglatjatok az uton, most ugyis sok minden ki fog derulni, hiszen muszaj lesz Neked sokat segitenie a terhesseg alatt.

Amugy nagyon gratulalok, remelem szuper terhesseged lesz es egeszseges kisbabad :-)

2017. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Döntöttem baba marad velem. Aztán ha haza ér a férjem, el döntjük, hogy mi legyen. Én a békülésre törekszem majd.
2017. jún. 15. 15:44
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem helyes hogy bekulesre torekszel. Latom irtak paran, hogy hagyd ott es legy buszke... Hat szerintem attol, hogy valaki kepes ujrakezdeni/megoldani dolgokat akar kompromisszumokat kotve, attol nem kell hogy csorbuljon a buszkesege. Nagyon konnyu elszarni egy kapcsolatot a hirtelen, atgondolatlan dontesekkel. Pont azert van mostanaban annyi valas, mert nem torekednek az emberek arra, hogy megoldjak a gondjaikat. Gondolkodjatok mielott ilyet tanacsoltok.
2017. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Egyetértek, köszönöm. És a "megcsalós" válaszadóval viszont nem értek egyet. Ez eszembe sem jutott... Irigylem az olyan válaszadókat, akik boldog, konfliktusok nélküli kapcsolatban élnek, mert ők nem tudják igazán, milyen ha két ember, akik összeházasodtak, miért és hogyan jutnak el addig, hogy eszükbe jusson a válás, egymás nélküli élet.
2017. jún. 15. 21:00
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg mond meg neki most a babát, nehogy a nyaralás alatt félremenjen...

Ez olyan helyzet, mint a Bochkor Gáboréké: Várkonyi Andi is éveken át képtelen volt teherbe esni a volt párjával ,majd a Bocsival összejöt. Úgy dönttött, mivel ez egy csoda, erre várt mindig, akármi történik kettejükkel megtartja a picit. (így hallottam)


Minden feszkótok a munkátok miatt van, és mert nincs kommunikáció. Nincs meg az ÉNidőtök és a Közös időtök sem. Hogyan lennétek így vonzóak egymás számára? Végülis csak egymás mellett éltetek.

Egy baba viszont más, ott nagyon el kell beszélgetni.

2017. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
50%
Mi is szoktunk veszekedni, nálunk is vannak összekapások, de az én férjem soha nem menne el nélkülem nyaralni akármennyire is össze lennénk épp veszve. Akkor már inkább ő is itthon maradna, de az hogy egyedül megy el, elég érdekes sztori. Én elgondolkodnék és megnézném tényleg egyedül van-e, mert nem valami hihető...
2017. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszoló, de ilyen szempontból megbízom a férjemben. Az út előtti napon én jelentettem ki, hogy nem utazom el. Igaz, akkor nagyon nagy veszekedés közben voltunk, nem hiszem, hogy másnap hajnalban leakasztott volna valakit. Ugyanis este, éjszaka otthon volt. Szomorúan látom több válaszadótól, hogy a megcsalást veszik alapul. Talán magukból indulnak ki, és ők egyből erre asszociálnak? Gondolom nem véletlenül.
2017. jún. 16. 19:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!